Zawodnik ekipy Team Sky był najszybszy na czasówce i został pierwszym liderem imprezy.

Rywalizacja w Hiszpanii zaczęła się od zmagań z czasem. Kolarze mieli do pokonania 16.25km z Benicassim do Oropesa del Mar. Główną trudność stanowił podjazd w drugiej części odcinka.

profil czas VCV

W wyścigu startuje ekipa CCC Sprandi Polkowice z pięcioma Polakami w składzie – Łukasz Owsian, Maciej Paterski, Mateusz Taciak, Leszek Pluciński oraz Bartłomiej Matysiak. Razem z nimi występują Niki Mihaylov oraz Victor de la Parte.

Znakomity czas uzyskał Wouter Poels (Team Sky) – 22:34.73. Jego rezultat długo dawał mu prowadzenie. Niestety kraksę zaliczył Ion Izagirre (Movistar), ale udało się wyjść z tego cało. Mimo kraksy Hiszpan uzyskał całkiem dobry czas – 23:11. Mistrz świata, Vasil Kiryenka (Team Sky), stracił nieco na podjeździe i stracił do liderującego Holendra aż 21 sekund.

Wynik Poelsa daje mu duże szanse na końcowy triumf. Większość przedwyścigowych faworytów straciło do niego dość duży dystans. Pierre Rolland (Cannondale) uzyskał 24:11, Fabio Aru (Astana) 23:35 (taki sam czas miał Mateusz Taciak), Victor de la Parte (CCC Sprandi Polkowice) 23:17, a Joaquim Rodriguez (Katusha) 24:05. Najbliżej zawodnika Sky, z grona mocnych górali, znalazł się Diego Rosa (Astana). 22:55 zwycięzcy Milano-Torino zapowiada ciekawą walkę na kolejnych etapach.

Ostatecznie Poels utrzymał pozycję lidera i zwyciężył na otwierającej zmagania czasówce. Drugi, ze stratą 14 sekund był Luis Leon Sanchez, a trzeci Vasil Kiryenka – 20 sekund za zwycięzcą.

Wyniki:

1º 25 POELS, Wouter TEAM SKY 00:22:34
2º 44 SANCHEZ, Luis Leon ASTANA PRO TEAM a 15
3º 23 KIRYIENKA, Vasil TEAM SKY a 21
4º 43 ROSA, Diego ASTANA PRO TEAM a 22
5º 13 HERRADA, Jesus MOVISTAR TEAM a 26
6º 52 CAMPENAERTS, Victor TEAM LOTTO NL – JUMBO a 27
7º 32 JUNGELS, Bob ETIXX – QUICK STEP a 27
8º 24 KONIG, Leopold TEAM SKY a 29
9º 74 HOLLENSTEIN, Reto IAM CYCLING a 30
10º 12 ERVITI, Imanol MOVISTAR TEAM a 30
11º 17 MORENO, Javier MOVISTAR TEAM a 32
12º 151 OVECHKIN, Artem RUSVELO a 32
13º 22 INTXAUSTI, Benat TEAM SKY a 33
14º 72 CLEMENT, Stef IAM CYCLING a 35
15º 34 LAMPAERT, Yves ETIXX – QUICK STEP a 36
16º 14 HERRADA, José MOVISTAR TEAM a 36
17º 37 TERPSTRA, Niki ETIXX – QUICK STEP a 37
18º 15 IZAGUIRRE, Jon MOVISTAR TEAM a 38
19º 51 BOUWMAN, Koen TEAM LOTTO NL – JUMBO a 38
20º 85 LEMOINE, Cyril COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT a 43
21º 183 DE LA PARTE, Víctor CCC SPRANDI POLKOWICE a 43
22º 143 BILLE, Gaetan WANTY – GROUPE GOBERT a 47
23º 101 COLBRELLI, Sonny BARDIANI CSF a 47
24º 38 VANDENBERGH, Stijn ETIXX – QUICK STEP a 49
25º 127 SAEZ, Hector CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 50
26º 83 EDET, Nicolas COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT a 55
27º 42 CATALDO, Dario ASTANA PRO TEAM a 55
28º 26 LOPEZ, David TEAM SKY a 56
29º 247 SHILOV, Sergei LOKOSPHINX a 59
30º 246 SOKOLOV, Dmitrii LOKOSPHINX a 59
31º 184 TACIAK, Mateusz CCC SPRANDI POLKOWICE a 01:00
32º 84 LAPORTE, Christophe COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT a 01:01
33º 41 ARU, Fabio ASTANA PRO TEAM a 01:01
34º 35 MARTIN, Daniel ETIXX – QUICK STEP a 01:02
35º 124 PRADES, Eduard CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 01:02
36º 158 SVESHNIKOV, Kirill RUSVELO a 01:03
37º 61 BAUER, Jack CANNONDALE PRO CYCLING TE a 01:03
38º 46 LUTSENKO, Alexey ASTANA PRO TEAM a 01:04
39º 248 STRAKHOV, Dmitrii LOKOSPHINX a 01:04
40º 122 GONÇALVES, José CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 01:05
41º 8 RESTREPO, Jhonatan TEAM KATUSHA a 01:07
42º 73 DENIFL, Stefan IAM CYCLING a 01:08
43º 86 NAVARRO, Daniel COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT a 01:09
44º 6 VOROBYEV, Anton TEAM KATUSHA a 01:11
45º 21 PETERS, Alex TEAM SKY a 01:11
46º 168 GONZALEZ, Aitor EUSKADI BASQUE COUNTRY – a 01:11
47º 152 FIRSANOV, Sergey RUSVELO a 01:15
48º 88 SOUPE, Geoffrey COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT a 01:15
49º 87 SIMON, Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT a 01:17
50º 166 ESTEVEZ, Imanol EUSKADI BASQUE COUNTRY – a 01:17
51º 64 FORMOLO, Davide CANNONDALE PRO CYCLING TE a 01:18
52º 157 EVTUSHENKO, Alexander RUSVELO a 01:18
53º 47 MALACARNE, Davide ASTANA PRO TEAM a 01:20
54º 113 SALAS, Ibai BURGOS BH a 01:22
55º 216 TERUEL, Eloy SEL. ESPAÑOLA a 01:23
56º 54 LAMMERTINK, Steven TEAM LOTTO NL – JUMBO a 01:24
57º 3 VICIOSO, Angel TEAM KATUSHA a 01:24
58º 67 SLAGTER, Tom Jelte CANNONDALE PRO CYCLING TE a 01:24
59º 123 GONÇALVES, Andre CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 01:25
60º 56 MARTENS, Paul TEAM LOTTO NL – JUMBO a 01:25
61º 31 BOONEN, Tom ETIXX – QUICK STEP a 01:26
62º 71 BRANDLE, Matthias IAM CYCLING a 01:26
63º 33 VERONA, Carlos ETIXX – QUICK STEP a 01:27
64º 217 TORRES, Albert SEL. ESPAÑOLA a 01:28
65º 91 DUYN, Huub ROOMPOT – ORANJE PELOTON a 01:29
66º 126 VILELA, Ricardo CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 01:29
67º 202 AMEZQUETA, Julen SOUTHEAST – VENEZUELA a 01:29
68º 214 MORA, Sebastia SEL. ESPAÑOLA a 01:29
69º 55 LEEZER, Thomas TEAM LOTTO NL – JUMBO a 01:30
70º 181 MIHAYLOV, Nikolay CCC SPRANDI POLKOWICE a 01:30
71º 1 RODRIGUEZ, Joaquin TEAM KATUSHA a 01:31
72º 11 ARCAS, Jorge MOVISTAR TEAM a 01:31
73º 63 DOMBROWSKI, Joseph Lloyd CANNONDALE PRO CYCLING TE a 01:33
74º 36 MEERSMAN, Gianni ETIXX – QUICK STEP a 01:37
75º 68 VILLELLA, Davide CANNONDALE PRO CYCLING TE a 01:38
76º 65 ROLLAND, Pierre CANNONDALE PRO CYCLING TE a 01:38
77º 144 DEGAND, Thomas WANTY – GROUPE GOBERT a 01:41
78º 27 NIEVE, Mikel TEAM SKY a 01:41
79º 163 INSAUSTI, Jon Ander EUSKADI BASQUE COUNTRY – a 01:44
80º 98 WEENING, Pieter ROOMPOT – ORANJE PELOTON a 01:44
81º 78 WYSS, Marcel IAM CYCLING a 01:46
82º 204 RODRIGUEZ, Cristian SOUTHEAST – VENEZUELA a 01:47
83º 57 VERMEULEN, Alexey TEAM LOTTO NL – JUMBO a 01:48
84º 125 MOLINA, Antonio CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 01:49
85º 161 BRAVO, Garikoitz EUSKADI BASQUE COUNTRY – a 01:49
86º 241 VDOVIN, Alexander LOKOSPHINX a 01:51
87º 105 STERBINI, Luca BARDIANI CSF a 01:52
88º 186 PATERSKI, Maciej CCC SPRANDI POLKOWICE a 01:52
89º 154 ERSHOV, Artur RUSVELO a 01:53
90º 28 ROCHE, Nicolas TEAM SKY a 01:54
91º 104 BOEM, Nicola BARDIANI CSF a 01:55
92º 196 SAZANOV, Andrey GM EUROPA OVINI a 01:55
93º 137 PASQUALON, Andrea TEAM ROTH a 01:55
94º 215 MORENO, Adria SEL. ESPAÑOLA a 01:56
95º 142 VAN MELSEN, Kevin WANTY – GROUPE GOBERT a 01:56
96º 205 BERTAZZO, Liam SOUTHEAST – VENEZUELA a 01:58
97º 103 MAESTRI, Mirco BARDIANI CSF a 01:59
98º 45 TIRALONGO, Paolo ASTANA PRO TEAM a 02:00
99º 245 SAMOLENKOV, Artem LOKOSPHINX a 02:02
100º 121 ARROYO, David CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 02:03
101º 153 MAIKIN, Roman RUSVELO a 02:04
102º 95 KREDER, Raymond ROOMPOT – ORANJE PELOTON a 02:05
103º 156 SEROV, Alexander RUSVELO a 02:05
104º 108 BARBIN, Enrico BARDIANI CSF a 02:05
105º 5 LOSADA, Alberto TEAM KATUSHA a 02:08
106º 138 PIRES, Bruno TEAM ROTH a 02:08
107º 117 DEL PINO, Jesus BURGOS BH a 02:10
108º 58 VAN WINDEN, Dennis TEAM LOTTO NL – JUMBO a 02:10
109º 18 VENTOSO, Francisco José MOVISTAR TEAM a 02:11
110º 62 BRESCHEL, Matti CANNONDALE PRO CYCLING TE a 02:11
111º 4 VORGANOV, Eduard TEAM KATUSHA a 02:11
112º 203 FONZI, Giuseppe SOUTHEAST – VENEZUELA a 02:12
113º 75 LAENGEN, Vegard Stake IAM CYCLING a 02:12
114º 16 QUINTANA, Dayer MOVISTAR TEAM a 02:14
115º 172 GARCIA, Marcos KINAN CYCLING TEAM a 02:15
116º 141 GASPAROTTO, Enrico WANTY – GROUPE GOBERT a 02:16
117º 244 ZHURAVLEV, Vadim LOKOSPHINX a 02:17
118º 96 DEMAAR, Marc ROOMPOT – ORANJE PELOTON a 02:17
119º 97 VAN EMPEL, Etienne ROOMPOT – ORANJE PELOTON a 02:18
120º 66 SKJERPING, Kristoffer CANNONDALE PRO CYCLING TE a 02:19
121º 107 SIMION, Paolo BARDIANI CSF a 02:20
122º 165 BIZKARRA, Mikel EUSKADI BASQUE COUNTRY – a 02:20
123º 94 HOOGERLAND, Johnny ROOMPOT – ORANJE PELOTON a 02:20
124º 167 ITURRIA, Mikel EUSKADI BASQUE COUNTRY – a 02:21
125º 128 ROSON, Jaime CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 02:22
126º 76 TANNER, David IAM CYCLING a 02:23
127º 182 OWSIAN, Lukas CCC SPRANDI POLKOWICE a 02:23
128º 212 GARCIA-D.M., Vicente SEL. ESPAÑOLA a 02:28
129º 146 MINNAARD, Marinus C. WANTY – GROUPE GOBERT a 02:29
130º 164 BAGÜES, Aritz EUSKADI BASQUE COUNTRY – a 02:30
131º 93 KREDER, Michel ROOMPOT – ORANJE PELOTON a 02:33
132º 2 PORSEV, Alexander TEAM KATUSHA a 02:34
133º 162 TXOPERENA, Benat EUSKADI BASQUE COUNTRY – a 02:36
134º 112 ESP19920319 SOLE, Arnau BURGOS BH a 02:36
135º 155 MANAKOV, Viktor RUSVELO a 02:37
136º 114 MERINO, Igor BURGOS BH a 02:37
137º 118 CUBERO, Jorge BURGOS BH a 02:39
138º 187 MATYSIAK, Bartlomiej CCC SPRANDI POLKOWICE a 02:39
139º 81 BOUHANNI, Nacer COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT a 02:41
140º 102 RUFFONI, Nicola BARDIANI CSF a 02:41
141º 195 MARQUEZ, Jose A. GM EUROPA OVINI a 02:41
142º 242 NEUSTROEV, Vasilii LOKOSPHINX a 02:42
143º 53 GROENEWEGEN, Dylan TEAM LOTTO NL – JUMBO a 02:43
144º 235 NECHITA, Andrei TUSNAD CYCLING TEAM a 02:43
145º 185 PLUCINSKI, Leszek CCC SPRANDI POLKOWICE a 02:43
146º 7 MAMYKIN, Matvey TEAM KATUSHA a 02:46
147º 48 KAMYSHEV, Arman ASTANA PRO TEAM a 02:46
148º 131 BELDA GARCIA, David TEAM ROTH a 02:48
149º 237 LESTIDO, Martin TUSNAD CYCLING TEAM a 02:48
150º 136 KRIZEK, Matthias TEAM ROTH a 02:49
151º 221 BOCCHIOLA, Giorgio D’AMICO BOTTACHIA a 02:49
152º 206 TEDESCHI, Mirko SOUTHEAST – VENEZUELA a 02:52
153º 171 CRAWFORD, Jai KINAN CYCLING TEAM a 02:52
154º 236 MASCARO, Sebastia TUSNAD CYCLING TEAM a 02:52
155º 133 BRÜNGGER, Nico TEAM ROTH a 02:53
156º 116 LOPEZ, Daniel BURGOS BH a 02:54
157º 227 TIZZA, Marco D’AMICO BOTTACHIA a 02:57
158º 77 VANGENECHTEN, Jonas IAM CYCLING a 02:57
159º 226 PARRINELLO, Antonio D’AMICO BOTTACHIA a 03:00
160º 135 KOHLER, Martin TEAM ROTH a 03:00
161º 106 ANDREETTA, Simone BARDIANI CSF a 03:01
162º 82 BOZIC, Borut COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT a 03:05
163º 92 VAN GINNEKEN, Sjoerd ROOMPOT – ORANJE PELOTON a 03:07
164º 115 RIUTORT, Juan Carlos BURGOS BH a 03:15
165º 211 AMORES, Julio A. SEL. ESPAÑOLA a 03:16
166º 191 FORTIN, Filippo GM EUROPA OVINI a 03:17
167º 192 BURCHIO, Federico GM EUROPA OVINI a 03:17
168º 134 CECCHIN, Alberto TEAM ROTH a 03:18
169º 223 CIAVATTA, Paolo D’AMICO BOTTACHIA a 03:19
170º 111 TORRES, Pablo BURGOS BH a 03:22
171º 225 GINES, Daniel D’AMICO BOTTACHIA a 03:27
172º 218 TORRES, Cristian SEL. ESPAÑOLA a 03:29
173º 213 LUCAS, David SEL. ESPAÑOLA a 03:33
174º 224 TOMMASSINI, Fabio D’AMICO BOTTACHIA a 03:34
175º 147 SEYNAEVE, Lander WANTY – GROUPE GOBERT a 03:37
176º 238 MIRALLES, Jose TUSNAD CYCLING TEAM a 03:41
177º 243 VDOVIN, Sergey LOKOSPHINX a 03:46
178º 232 SEBESTYEN, Szabolcs TUSNAD CYCLING TEAM a 03:47
179º 207 MARECZKO, Jakub SOUTHEAST – VENEZUELA a 03:47
180º 177 NAKANISHI, Shigetomo KINAN CYCLING TEAM a 03:54
181º 173 SULZBERGER, Wesley KINAN CYCLING TEAM a 03:57
182º 193 PACCHIARDO, Davide GM EUROPA OVINI a 04:05
183º 176 ASO, Keisuke KINAN CYCLING TEAM a 04:13
184º 174 NONAKA, Ryoma KINAN CYCLING TEAM a 04:14
185º 132 BAILIFARD, Valentin TEAM ROTH a 04:24
186º 222 CHINELO, Fabio D’AMICO BOTTACHIA a 04:25
187º 175 ITAMI, Kenji KINAN CYCLING TEAM a 04:31
188º 194 RUSCETTA, Andrea GM EUROPA OVINI a 04:36
189º 234 CRISTA, Daniel TUSNAD CYCLING TEAM a 04:47
190º 233 DOBRE, Vlad-nicolae TUSNAD CYCLING TEAM a 05:30
191º 231 NOVAK, Carol-eduard TUSNAD CYCLING TEAM a 06:01