Liege-Bastogne-Liege

Holender najprawdopodobniej nie podejmie się obrony tytułu w Liege-Bastogne-Liege z powodu długiej rehabilitacji po kontuzji kolana.

Problemy Poelsa ze zdrowiem zaczęły się na początku marca. By nie doprowadzić do rozwinięcia kontuzji Holender zrezygnował ze startu w Paryż-Nicea. Niestety, to nie wystarczyło i uraz się rozwinął. Zwycięzca Liege-Bastogne-Liege z 2016 roku musiał odpocząć od treningów na rowerze i dopiero trzy dni temu wrócił do “kręcenia”.

Ardeński Tryptyk odbędzie się w dniach 16-23 kwietnia. Jako pierwsze zaplanowane jest Amstel Gold Race (16.04), następnie La Fleche Wallone (19.04) i czwarty monument sezonu – Liege-Bastogne-Liege (23.04). Niecałe dwa tygodnie na treningi to za mało, by przygotować wysoką formę do obrony tytułu w Staruszce.

Brak Woutera Poelsa może oznaczać, że Team Sky w stu procentach postawi na Michała Kwiatkowskiego. Polak w swojej karierze wygrywał już Amstel Gold Race, a Fleche Wallone i Liege-Bastogne-Liege kończył na podium. W tym sezonie Kwiato jest w bardzo dobrej formie (zwyciężył w Strade Bianche i Mediolan-San Remo), a Ardeński Tryptyk stanowi główny cel Polaka.