Eric Boyer, kierownik zespołu Cofidis ogłosił skład ekipy na Vuelta a Espana. Liderami drużyny będą: David Moncoutié i Rein Taaramae.

Skład uzupełnią jeszcze: Yoann Bagot, Nicolas Edet, Damien Monier, Luis Anioł Mate, Aleksejs Saramotins, Nico Sijmens i Julien Fouchard.

Kapitan zespołu Moncoutié, jedzie po czwarte zwycięstwo w klasyfikacji górskiej Vuelty. Ta sztuka udawała mu się za każdym razem w tych trzech ostatnich edycjach. Francuz był zadowolony ze swojego występu w Tour de France, jednak później napotkała go publiczna krytyka. Nie był pewny co do jego programu startów, ale w końcu skupił się na Vuelcie po raz kolejny.

Krytyka, dotyczyła 13. etapu z metą w Lourdes, kiedy to wspólnie z Thorem Hushovdem rzekomo skasował Jerem`ego Roy, przez co Norweg, a nie któryś z dwójki Francuzów wygrał etap. Wtedy na publiczną krytykę zdecydował się Laurent Jalabert, który powiedział że Moncoutie powinien odpuścić, tak by Roy (z FDJ) wygrał etap. Jednak z tego co pamiętamy, to Moncoutie nie miał sił dawać zmian Hushovdowi… Po prostu wiózł się na jego kole, a nie gonił rodaka.

Z kolei Taaramae podczas Touru walczył o białą koszulkę. Pokonał go jednak Pierre Rolland.

Teraz Estończyk i Francuz walczą w Tour de l`Ain, gdzie prezentują wysoką formę. Moncoutie jest 3. w generalce.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments