Thibaut Pinot (FDJ) został triumfatorem 2. etapu wyścigu Tour de l’Ain. Francuz dzięki zwycięstwu, został nowym liderem wyścigu.

Dzisiejszy etap, to pierwszy górzysty odcinek w tym wyścigu. Kolarze startowali z Parc des Oiseaux by finiszować w Bellignat. Łączny dystans dzisiejszej rywalizacji to 153.6km.

W ucieczce dnia, znajdowało się dwóch zawodników: Willem Wauters (Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team) oraz Jonathan Thire (Big Mat – Auber 93). Najdłużej na czele, utrzymywał się Belg – Wauters. Dzielny kolarz został złapany przez resztę stawki na kilka kilometrów przed kreską.

W końcówce znajdowało się kilka podjazdów. Na premii 4. kategorii 6 kilometrów przed końcem, ataku próbował Rein Taaramae (Cofidis). Wysiłki Estończyka częściowo się opłaciły. Częściowo, ponieważ na jego kole pozostał Thibaut Pinot oraz Wout Poels (Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team). Trójka wypracowała na mecie 12 sekund nad kilkudziesięcioosobową grupką pościgową, jednak najszybciej finiszował Francuz. Druga lokata dla Estończyka, trzeci był Holender.

Pinot ma teraz 2 sekundy przewagi nad Taaramae oraz 5 nad Poelsem.