Michał Olejnik (USSA Pavilly Barentin) w ostatnich dniach dwa razy stawał na podium francuskich wyścigów.

Polak we wtorek zajął doskonałe, drugie miejsce w mocno obsadzonym klasyku Grand Prix de la Saint-Laurent. Nasz rodak przegrał jedynie z Mistrzem Francji Freddy Bichot (Team Véranda Rideau Sarthe). Trzecie miejsce podium przypadło dla Estończyka Alo Jakina (CC Villenueve Soissons). Brat Michała, Tomasz zajął 46 pozycję.

Kilka dni wcześniej starszy z braci Olejnik, Michał zajął trzecie miejsce w nocnym kryterium w Saint Lô (Manche). Wygrał César Bihel (Côtes d’Armor Marie Morin), przed Freddy Bichot.Tomek był 56.

W pierwszej części sezonu młodszy z braci Tomasz wygrał m.in. dwa etapy w wyścigu Tour de Martinique (2.2 UCI), Boucle de l’Artois, kilka razy plasował się na podium mocno obsadzonych francuskich klasyków.

Szkoda że wspaniała jazda braci we Francji, na dużo wyższym poziomie niż z Polsce, nie zostaje zauważona przez władze PZKol-u…