Już po raz trzydziesty siódmy w Rudzie Śląskiej odbędzie się Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Prezydenta Miasta Ruda Śląska.

W niedzielę 21. sierpnia br. na ulicach Rudy Śląskiej rozegrany zostanie wyścig kolarski, którego organizatorem jest Śląskie Centrum Kolarskie. W zawodach mogą uczestniczyć zawodniczki i zawodnicy posiadający aktualną licencję i badania lekarskie w kategorii młodzik, junior młodszy, junior, orlik i elita. Także prawo startu mają zawodnicy kat. masters. Miło nam poinformować, że portal naszosie.pl został oficjalnym patronem medialnym wyścigu.

Od kilkudziesięciu lat koniec sierpnia w Rudzie Śląskiej przeznaczony jest dla kolarzy. Wyścig o Puchar Prezydenta Miasta Ruda Śląska jest na stałe wpisany do kalendarza imprez miejskich, a jego dzisiejsza pozycja jest wynikiem działań działaczy klubu sportowego Slavia Ruda Śląska, z wieloletnim dyrektorem Konradem Steidtenem na czele. Wyścig o Puchar Prezydenta Miasta Ruda Śląska miał swój początek w roku 1971, impreza miała wtedy rangę okręgowej. Była to dla kolarzy jedna z ostatnich prób przed Igrzyskami Olimpijskimi w Monachium, gdzie nasi zawodnicy wywalczyli srebrne medale. Ranga wyścigu wzrastała wraz z upływem lat. Na początku lat 90. XX wieku wyścig został wpisany do ogólnopolskiego kalendarza imprez kolarskich jako rezerwowy, by po roku stanąć w jednym szeregu z największymi punktowanymi wyścigami w kraju. Zabiegi organizatorów sprawiły, że impreza ta jest jedynym punktowanym do klasyfikacji PZKol wyścigiem ogólnopolskim rozgrywanym w przedostatnią niedzielę sierpnia na terenie Polski. W ciągu ostatnich prawie czterdziestu lat przez trasę przewinęło się wielu znanych zawodników, m.in. Zygmunt Hanusik, Dariusz Baranowski, Zbigniew Piątek – olimpijczyk z Barcelony i Sydney,  Sławomir Chrzanowski – olimpijczyk z Atlanty, Radosław Romanik – olimpijczyk z Aten i  Grzegorz Gronkiewicz wielokrotny Mistrz Polski.

Tegoroczna edycja wyścigu została przeniesiona na tereny przylegające do centrum handlowego Ruda Śląska Plaza. Serdecznie zapraszamy!

Fan page  >>TUTAJ

Regulamin  >>TUTAJ

Program wyścigu  >>TUTAJ

Mapa trasy wyścigu  >>TUTAJ

Fot. Robert Słupik