Alex Rasmussen  podpisał dwuletni kontrakt z Garmin-Cervelo. Duński zawodnik przejdzie z HTC-Highroad, po zakończeniu sezonu.

27-latek może być częścią składu, który ma walczyć w klasykach, jak również pomagać Tylerowi Farrarowi w sprintach. Jednak szef ekipy Jonathan Vaughters uważa również, że ​jego najnowszy nabytek, ma talent do wygrywania wyścigów.

„On jest niezwykle utalentowanym zawodnikiem”, powiedział Vaughters.

„Obserwowałem go przez kilka ostatnich lat, chciałem go pozyskać jednak, albo nie było miejsca w zespole lub też były różne inne trudności. Jest kolarzem, który ma naprawdę wielką przyszłość w wielu konkurencjach. On może jeździć doskonale na czas, wygrał już kilka z nich. Może też być świetnym zawodnikiem do rozprowadzania sprinterów oraz może również ścigać się na własne konto”.

Rzeczywiście, Duńczyk jest bardzo uniwersalnym kolarzem. W swojej karierze wygrał cały wyścig Tour de Quinghai Lake, był mistrzem Danii ze startu wspólnego oraz wicemistrzem w wyścigu na czas. Oprócz tego wygrywał etapy takich wyścigów jak: dwa w 4 Dni Dunkierki, czasówkę w Ruta del Sol, wygrał również klasyk GP Herning. Ma za sobą również bogatą karierę torową, gdzie zdobywał medale Mistrzostw Świata.

W tym sezonie ściga się dla HTC-Highroad, dwa poprzednie lata spędził w SaxoBanku. Wcześniej reprezentował barwy duńskich ekip kontynentalnych.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments