Zwycięzca Tour de France, Cadel Evans (BMC) rozważa  start na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Evans startował już dwukrotnie na Igrzyskach. Brał udział w zawodach w Atlancie i Sydney, również jako kolarz górski.

„Nie wiem, czy trasa będzie odpowiednia pod moje możliwości”, powiedział Evans. „Ale jeśli będę powołany do kadry olimpijskiej, to oczywiście że chciałbym tam wystartować”.

Evans zajął 14 miejsce. w Pekinie w 2008 roku. Wtedy wygrał Hiszpan Samuel Sanchez (Euskaltel-Euskadi). Trasa w Chinach była ciężka, selektywna. Oznaczało to że były mistrz świata nie był w najlepszej formie. Zawody w Londynie, mogłyby być ostatnią szansą Australijczyka na olimpijski medal.

„Jeśli trasa nie będzie pode mnie, a ktoś będzie w lepszej formie, to oczywiście miejsce powinno być zarezerwowane dla kogo innego”.

Wyścig ze startu wspólnego na Igrzyskach Olimpijskich odbędzie się 28 lipca 2012.

Poprzedni artykuł„Moda Na Sukces Contadora” trwa. Znów przeniesiono datę rozprawy w CAS.