Andris Smirnovs (Reprezentacja Łotwy), zwyciężył w klasyku Central European Tour – Budapest GP (1.2 UCI). Dobrze spisali się zawodnicy TC Chrobry Felt Głogów. Konrad Tomasiak był 7.

128 kilometrów, to dystans z jakim musieli zmierzyć się zawodnicy. Od początku, rywalizacja przebiegała w wysokim tempie. Potwierdziła to przeciętna wyścigu, 48 km/h. Aktywna na całej trasie była ekipa trenera Bolesława Bałda, TC Chrobry Felt Głogów, a zwłaszcza dwójka liderów ekipy: Konrad Tomasiak oraz Mieszko Bulik.

Ostatecznie na metę wpadło 19 zawodników, w tym czterech Polaków. Klasyk padł łupem 21-letniego Andrisa Smirnovsa. Druga pozycja dla Alexei`a Tsatevicha (Itera-Katusha), trzeci był Luka Mezgec (Sava).

Najlepiej z Polaków wypadł 20-letni Tomasiak. Były podwójny mistrz Polski juniorów, uplasował się na 7. pozycji. 21-letni Bulik zajął 11. pozycję. Wojciech Skrzyński (22 lata) zajął osiemnaste miejsce, a najmłodszy z Głogowian, 19-letni Szymon Strzeduła był dziewiętnasty.

Poprzedni artykułAnthony Colin najlepszy w Grand Prix de Pérenchie. Michał Olejnik ósmy z zawodowcami!
Następny artykułŁukasz Bodnar: „Oddam mnóstwo skoków”