Anthony Colin (Roubaix-Lille Métropole), wygrał klasyk Grand Prix de la Ville de Pérenchies (1.2 UCI). Na bardzo dobrym 8 miejscu znalazł się Michał Olejnik (USSA Pavilly Barentin).

Były mistrz Francji amatorów, Anthony Colin który obecnie ściga się w barwach kontynentalnej ekipy Roubaix-Lille Métropole zaatakował wraz z kolarzem najlepszej francuskiej ekipy amatorskiej, Romainem Delalot (CC Nogent-sur-Oise). Dwójka dobrze współpracowała i nie dała się już do gonić do mety, gdzie uzyskali przewagę 1:05 nad peletonem. Lepiej finiszował Colin i to on został triumfatorem wyścigu.

Peleton przyprowadził inny z zawodników Roubaix-Lille Métropole, Morgan Kniesky. Ósme miejsce w klasyku zajął 31-letni Michał Olejnik. Dla Bydgoszczanina to kolejny dobry występ na przestrzeni ostatnich tygodni.

Poprzedni artykułZnamy już mistrzów Polski juniorek i juniorów młodszych!
Następny artykułTC Chrobry Felt Głogów wysoko w Central European Tour – Budapest GP