Joost Van Leijen (Vacansoleil-DCM) po finiszu na małym wzniesieniu wygrał 2 etap wyścigu dookoła Walonii. Nowym liderem został Greg Van Avermaet (BMC-Racing). Michał Gołaś (Vacansoleil-DCM) znów finiszował w najlepszej dziesiątce.

194,4 kilometra z miejscowości Wanze do Houffalize, to pagórkowata trasa, która sprzyjała licznym atakom. Wykorzystała to trójka: Sebastien Delfosse (Landbouwkrediet), Kevin Van Melsen (Verandas Willems), Pieter Serry (Topsport Vlaanderen) oraz Christophe Prémont (Wallonie – Bruxelles), która zaatakowała zaatakowała zaraz po starcie. Uciekinierzy wypracowali maksymalnie 6 minut i 20 sekund przewagi.

Przygoda czołówki zakończyła się na 15 kilometrów przed kreska, jednak z peletonu ruszyły kontrataki. Mocne tempo utrzymywało się do samego finiszu, który prowadził pod małe wzniesienie. Z przodu szaleli m.in: Alessandro Ballan (BMC) oraz Damien Gaudin (Europcar). Ostatecznie zwycięstwo etapowe powędrowało do Joosta Van Leijena, drugi był Greg Van Avermaet (BMC), a trzeci Ben Hermans (Radioshack). Michał Gołaś zajął 7 pozycję.

W generalce na prowadzenie wyszedł Van Avermaet.

Andrzej