Wyniki 10 etapu z dnia 12.07.2011, Aurillac – Carmaux, dystans 161 km

1 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto 3:31:21
2 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad
3 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
4 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo
5 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
6 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale
7 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
8 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
9 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling
10 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
11 William Bonnet (Fra) FDJ
12 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana
13 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD
14 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto
15 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
16 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD
17 Gianni Meersman (Bel) FDJ
18 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi
19 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
20 Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team
21 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
22 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
23 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
24 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
25 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek
26 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
27 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi
28 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
29 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
30 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team
31 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard
32 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
33 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD
34 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad
35 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek
36 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
37 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne
38 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek
39 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo
40 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard
41 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale
42 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team
43 George Hincapie (USA) BMC Racing Team
44 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team
45 Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo
46 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team
47 Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team
48 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi
49 Peter Velits (Svk) HTC-Highroad
50 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team
51 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ
52 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana
53 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
54 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek
55 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek
56 Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team
57 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team
58 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun
59 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD
60 Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana
61 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun
62 Andreas Klöden (Ger) Team RadioShack
63 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team
64 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale
65 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
66 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
67 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi
68 Sandy Casar (Fra) FDJ
69 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack
70 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack
71 Jens Voigt (Ger) Leopard Trek
72 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
73 Christian Knees (Ger) Sky Procycling
74 Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling
75 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack
76 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team
77 David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo
78 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad
79 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto
80 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
81 Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team
82 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:00:22
83 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:00:30
84 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:48
85 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:03:02
86 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad
87 Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek 0:05:33
88 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
89 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
90 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
91 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
92 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale
93 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar
94 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard
95 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
96 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard
97 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling
98 Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana
99 Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek
100 Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana
101 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale
102 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad
103 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
104 Arnaud Coyot (Fra) Saur – Sojasun
105 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
106 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
107 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo
108 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
109 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:05:59
110 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
111 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
112 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team
113 Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek
114 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
115 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team
116 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
117 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne
118 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
119 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team
120 Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD
121 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team
122 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
123 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team
124 David Loosli (Swi) Lampre – ISD
125 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD
126 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard
127 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD
128 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
129 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack
130 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale
131 Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana
132 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
133 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana
134 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale
135 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale
136 Mickaël Delage (Fra) FDJ
137 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo
138 Arthur Vichot (Fra) FDJ
139 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard
140 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale
141 Gert Steegmans (Bel) Quickstep Cycling Team
142 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo
143 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi
144 Jérémy Roy (Fra) FDJ
145 Anthony Roux (Fra) FDJ
146 Ben Swift (GBr) Sky Procycling
147 Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard
148 Jérémie Galland (Fra) Saur – Sojasun
149 Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana
150 Egor Silin (Rus) Katusha Team
151 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun
152 Danny Pate (USA) HTC-Highroad
153 Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo
154 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto
155 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad
156 Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team
157 Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team 0:07:00
158 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team
159 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
160 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun
161 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar
162 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
163 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
164 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team
165 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun
166 Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard
167 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD
168 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
169 Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad
170 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
171 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
172 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun
173 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun
174 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard
175 Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack
176 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
177 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
178 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
DNS Alexandr Kolobnev (Rus) Katusha Team
DNS Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack
Sprint 1 – Maurs, 37.5km
1 Arthur Vichot (Fra) FDJ 20 pts
2 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 17
3 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 15
4 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 13
5 Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana 11
6 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 10
7 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad 9
8 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad 8
9 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 7
10 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 6
11 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 5
12 Mickaël Delage (Fra) FDJ 4
13 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 3
14 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad 2
15 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 1
Sprint 2 – Carmaux, 158km
Result
1 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto 45 pts
2 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad 35
3 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 30
4 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo 26
5 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 22
6 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 20
7 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 18
8 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 16
9 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 14
10 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 12
11 William Bonnet (Fra) FDJ 10
12 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana 8
13 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD 6
14 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 4
15 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 2
Mountain 1 – Côte de Figeac, 62.5km
Result
1 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2 pts
2 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 1
Mountain 2 – Côte de Loupiac, 70.5km
Result
1 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1
Mountain 3 – Côte de Villefranche-de-Rouergue, 99.5km
Result
1 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2 pts
2 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 1
Mountain 4 – Côte de Mirandol-Bourgnounac, 143km
]
1 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 1
1 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
Klasyfikacja młodzieżowa etapie:
1 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 3:31:21
2 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling
3 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
4 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
5 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
6 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne
7 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale
8 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team
9 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ
10 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana
11 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
12 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun
13 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD
14 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
15 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
16 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
17 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad
18 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
19 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:48
20 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad 0:03:02
21 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:05:33
22 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo
23 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:05:59
24 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team
25 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team
26 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team
27 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
28 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana
29 Arthur Vichot (Fra) FDJ
30 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale
31 Anthony Roux (Fra) FDJ
32 Ben Swift (GBr) Sky Procycling
33 Egor Silin (Rus) Katusha Team
34 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team 0:07:00
35 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun
36 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
37 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
Klasyfikacja drużynowa na etapie:
1 Omega Pharma – Lotto 10:34:03
2 Vacansoleil-DCM
3 AG2R La Mondiale
4 Lampre – ISD
5 FDJ
6 HTC – Highroad
7 Team Garmin – Cervelo
8 Euskaltel – Euskadi
9 Sky Procycling
10 Team Leopard-Trek
11 Cofidis Le Credit En Ligne
12 Liquigas-Cannondale
13 Pro Team Astana
14 Team Europcar
15 Rabobank Cycling Team
16 Katusha Team
17 Quick Step Cycling Team
18 Team Radioshack
19 Bmc Racing Team 0:03:02
20 Saxo Bank Sungard 0:05:33
21 Saur-Sojasun
22 Movistar Team 0:05:59
Klasyfikacja generalna po 10 etapie:
1 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 42:06:32
2 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 0:01:49
3 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:02:26
4 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek 0:02:29
5 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek 0:02:37
6 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad 0:02:38
7 Peter Velits (Svk) HTC-Highroad
8 Andreas Klöden (Ger) Team RadioShack 0:02:43
9 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:02:55
10 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek 0:03:08
11 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:36
12 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:03:37
13 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:03:45
14 Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team 0:03:47
15 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:04:01
16 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard 0:04:07
17 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo 0:04:22
18 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:04:52
19 Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo 0:04:53
20 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:05:01
21 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team 0:05:04
22 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team 0:05:05
23 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek 0:05:07
24 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo 0:05:13
25 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack 0:05:14
26 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ 0:05:21
27 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:32
28 David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo
29 Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team 0:05:39
30 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:05:43
31 Sandy Casar (Fra) FDJ
32 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:05:51
33 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:06:26
34 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:06:35
35 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek 0:06:40
36 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack 0:07:16
37 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:07:20
38 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:07:45
39 Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team 0:08:16
40 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 0:08:45
41 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:09:12
42 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:09:20
43 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:10:32
44 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 0:12:10
45 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:13:06
46 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:13:37
47 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:14:41
48 George Hincapie (USA) BMC Racing Team 0:14:53
49 Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team 0:15:14
50 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad 0:15:16
51 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun 0:15:22
52 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo 0:15:32
53 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar 0:15:50
54 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:17:08
55 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:18:08
56 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 0:20:53
57 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:20:59
58 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:21:06
59 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:21:15
60 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 0:22:02
61 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:22:06
62 Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana 0:22:20
63 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:22:50
64 Egor Silin (Rus) Katusha Team 0:24:14
65 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:24:50
66 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:25:09
67 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana 0:25:13
68 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:25:21
69 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:25:25
70 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:25:26
71 Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling 0:25:59
72 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:26:25
73 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 0:26:53
74 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:27:16
75 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 0:27:30
76 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 0:27:41
77 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:28:05
78 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD 0:28:37
79 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:28:43
80 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:28:47
81 Jens Voigt (Ger) Leopard Trek 0:28:59
82 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team 0:30:05
83 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:30:41
84 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard 0:30:54
85 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:30:56
86 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:31:26
87 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 0:31:48
88 David Loosli (Swi) Lampre – ISD 0:32:24
89 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:32:57
90 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 0:33:05
91 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 0:33:08
92 Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana 0:33:20
93 Arthur Vichot (Fra) FDJ 0:33:26
94 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:34:17
95 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:34:53
96 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:35:17
97 Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana 0:35:18
98 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack 0:36:48
99 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard 0:37:31
100 William Bonnet (Fra) FDJ 0:37:40
101 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:38:21
102 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack 0:38:24
103 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:38:26
104 Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek 0:39:03
105 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale 0:39:52
106 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:40:19
107 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 0:42:17
108 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard 0:42:21
109 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad 0:42:44
110 Gianni Meersman (Bel) FDJ 0:43:44
111 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 0:43:56
112 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team 0:44:16
113 Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard 0:44:33
114 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad 0:45:42
115 Jérémie Galland (Fra) Saur – Sojasun
116 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:45:57
117 Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek 0:46:28
118 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana 0:46:30
119 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 0:46:46
120 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto 0:47:17
121 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto 0:47:43
122 Ben Swift (GBr) Sky Procycling
123 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:48:49
124 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard 0:48:50
125 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:48:56
126 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:49:01
127 Mickaël Delage (Fra) FDJ 0:49:29
128 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:49:38
129 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:50:19
130 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:50:24
131 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team 0:50:41
132 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 0:50:48
133 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD 0:51:15
134 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD 0:51:24
135 Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD 0:52:23
136 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun 0:52:33
137 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana 0:52:53
138 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 0:52:55
139 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale 0:53:06
140 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:53:24
141 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:53:50
142 Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek 0:54:39
143 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 0:55:05
144 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team 0:55:29
145 Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana 0:55:30
146 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun 0:55:55
147 Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo 0:56:02
148 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team 0:57:37
149 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 0:59:32
150 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 1:00:19
151 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:00:23
152 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo 1:00:38
153 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto 1:00:39
154 Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana 1:01:21
155 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 1:01:32
156 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 1:02:02
157 Danny Pate (USA) HTC-Highroad 1:02:07
158 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 1:02:15
159 Arnaud Coyot (Fra) Saur – Sojasun 1:03:23
160 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:03:49
161 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad 1:04:20
162 Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard 1:04:30
163 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 1:05:01
164 Jérémy Roy (Fra) FDJ 1:05:20
165 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 1:05:55
166 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad 1:06:37
167 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 1:06:53
168 Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team 1:07:40
169 Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad 1:09:27
170 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:11:53
171 Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack 1:12:32
172 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale 1:14:33
173 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 1:16:13
174 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 1:16:54
175 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team 1:16:59
176 Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team 1:19:15
177 Gert Steegmans (Bel) Quickstep Cycling Team 1:27:27
178 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar 1:35:50
Klasyfikacja punktowa
1 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 226 pts
2 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 209
3 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad 197
4 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo 163
5 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 135
6 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto 123
7 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 121
8 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 78
9 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 76
10 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 69
11 Mickaël Delage (Fra) FDJ 58
12 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 58
13 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team 55
14 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 53
15 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard 51
16 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 48
17 William Bonnet (Fra) FDJ 48
18 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 47
19 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 46
20 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek 46
21 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 45
22 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 44
23 Andreas Klöden (Ger) Team RadioShack 44
24 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad 44
25 Sandy Casar (Fra) FDJ 42
26 Arthur Vichot (Fra) FDJ 40
27 Peter Velits (Svk) HTC-Highroad 40
28 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 40
29 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 38
30 Jérémy Roy (Fra) FDJ 37
31 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 34
32 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 33
33 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 32
34 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 32
35 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 31
36 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 30
37 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 29
38 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad 28
39 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 27
40 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 27
41 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 26
42 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ 26
43 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 26
44 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad 25
45 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 24
46 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek 22
47 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 22
48 Gianni Meersman (Bel) FDJ 21
49 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 20
50 Anthony Roux (Fra) FDJ 20
51 Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo 18
52 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 17
53 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek 16
54 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team 16
55 Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team 15
56 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun 15
57 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 15
58 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 15
59 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 15
60 Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team 15
61 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 14
62 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 13
63 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad 13
64 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 13
65 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 13
66 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 13
67 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 13
68 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 13
69 Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo 11
70 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 11
71 Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana 11
72 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 11
73 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 11
74 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek 10
75 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo 10
76 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto 10
77 Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team 10
78 Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team 9
79 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 8
80 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo 8
81 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana 8
82 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek 7
83 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 7
84 Gert Steegmans (Bel) Quickstep Cycling Team 7
85 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD 6
86 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team 6
87 Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek 4
88 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 3
89 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 3
90 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 2
91 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 2
92 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana 2
93 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale 2
94 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad 2
95 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto 1
96 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1
97 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale 1
98 Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek 1
99 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale 1
100 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team -5
Klasyfikacja górska
1 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 22 pts
2 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 17
3 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad 5
4 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 5
5 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 5
6 Sandy Casar (Fra) FDJ 5
7 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 4
8 Anthony Roux (Fra) FDJ 3
9 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 2
10 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 2
11 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 2
12 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 2
13 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 1
14 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1
15 Mickaël Delage (Fra) FDJ 1
16 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1
17 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard 1
18 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 1
19 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 1
Klasyfikacja młodzieżowa
1 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 42:10:33
2 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:51
3 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ 0:01:20
4 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:42
5 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:01:50
6 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:02:34
7 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:03:19
8 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:03:44
9 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:05:11
10 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:05:19
11 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 0:08:09
12 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad 0:11:15
13 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:14:07
14 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 0:16:52
15 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:16:58
16 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 0:18:01
17 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:18:49
18 Egor Silin (Rus) Katusha Team 0:20:13
19 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:20:49
20 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana 0:21:12
21 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:21:25
22 Arthur Vichot (Fra) FDJ 0:29:25
23 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:30:52
24 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad 0:38:43
25 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:41:56
26 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana 0:42:29
27 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 0:43:42
28 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:44:55
29 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:45:00
30 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 0:48:54
31 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:49:23
32 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team 0:51:28
33 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team 0:53:36
34 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo 0:56:37
35 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 1:01:00
36 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 1:12:53
37 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team 1:12:58
Klasyfikacja drużynowa
1 Team Europcar 125:37:34
2 Team Leopard-Trek 0:00:32
3 Team Radioshack 0:01:02
4 Rabobank Cycling Team 0:01:18
5 Team Garmin – Cervelo 0:01:50
6 AG2R La Mondiale 0:04:23
7 Katusha Team 0:04:40
8 HTC – Highroad 0:04:55
9 Quick Step Cycling Team 0:06:14
10 Omega Pharma – Lotto 0:07:45
11 Euskaltel – Euskadi 0:09:23
12 Cofidis Le Credit En Ligne 0:10:45
13 Pro Team Astana 0:10:50
14 Liquigas-Cannondale 0:11:25
15 Sky Procycling 0:11:29
16 Movistar Team 0:16:42
17 Vacansoleil-DCM 0:18:26
18 BMC Racing Team 0:18:36
19 FDJ 0:20:44
20 Saxo Bank Sungard 0:23:46
21 Lampre – ISD 0:26:45
22 Saur-Sojasun 0:36:16