Wyniki 17 etapu z dnia 20.07.2011, Gap – Pinerolo, dystans 179 km

1 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 4:18:00
2 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:40
3 Sandy Casar (Fra) FDJ 0:00:50
4 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
5 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team
6 Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana 0:01:10
7 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale
8 Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack
9 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun 0:01:15
10 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:02:20
11 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
12 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:37
13 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:35
14 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:04:00
15 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team
16 Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team
17 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek 0:04:26
18 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD
19 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi
20 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
21 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
22 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard
23 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne
24 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek
25 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto
26 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:04:34
27 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
28 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:04:53
29 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack
30 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo
31 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale
32 Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo 0:05:03
33 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
34 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ 0:05:40
35 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:56
36 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team
37 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana
38 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team
39 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi
40 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi
41 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek
42 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
43 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
44 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo 0:06:26
45 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
46 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto
47 Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team 0:06:47
48 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:06:58
49 Peter Velits (Svk) HTC-Highroad
50 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard
51 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun
52 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:08:27
53 Anthony Roux (Fra) FDJ
54 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack 0:08:31
55 Jens Voigt (Ger) Leopard Trek 0:08:51
56 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 0:09:57
57 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 0:10:42
58 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana 0:12:36
59 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale
60 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek
61 George Hincapie (USA) BMC Racing Team
62 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale
63 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
64 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard
65 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
66 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
67 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne
68 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard
69 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun
70 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling
71 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD
72 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD
73 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
74 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
75 David Loosli (Swi) Lampre – ISD
76 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
77 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:14:15
78 Gianni Meersman (Bel) FDJ
79 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
80 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar
81 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team
82 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team
83 Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling
84 Christian Knees (Ger) Sky Procycling
85 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team
86 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
87 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto
88 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto
89 Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek
90 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
91 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard
92 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD
93 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto
94 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale
95 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek
96 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale
97 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
98 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale
99 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard
100 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
101 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
102 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale
103 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard
104 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
105 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
106 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
107 Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana
108 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
109 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
110 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
111 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
112 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
113 Mickaël Delage (Fra) FDJ
114 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
115 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
116 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack
117 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad
118 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team
119 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
120 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
121 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
122 Arthur Vichot (Fra) FDJ
123 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo
124 Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard
125 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi
126 Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard
127 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
128 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack
129 Arnaud Coyot (Fra) Saur – Sojasun
130 Egor Silin (Rus) Katusha Team
131 Jérémie Galland (Fra) Saur – Sojasun
132 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun
133 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD
134 Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team
135 Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD
136 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD
137 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
138 Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek
139 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling
140 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun
141 Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek
142 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
143 Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana
144 Jérémy Roy (Fra) FDJ
145 Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad
146 Danny Pate (USA) HTC-Highroad
147 Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana
148 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo
149 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana
150 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team
151 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team
152 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD
153 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo
154 Ben Swift (GBr) Sky Procycling
155 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
156 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar
157 Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team
158 Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team
159 Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo
160 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team
161 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad
162 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad
163 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad
164 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad
165 David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo
166 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad
167 Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team
168 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:14:35
169 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:20:38
DNF Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana
Punkty
1 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 20 pts
2 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 17
3 Sandy Casar (Fra) FDJ 15
4 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 13
5 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team 11
6 Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana 10
7 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 9
8 Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack 8
9 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun 7
10 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 6
11 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 5
12 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 4
13 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3
14 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 2
15 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team 1
Lotna premia – Villar-Saint-Pancrace, km. 81.5
1 Sandy Casar (Fra) FDJ 20 pts
2 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 17
3 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 15
4 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team 13
5 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 11
6 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 10
7 Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana 9
8 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 8
9 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 7
10 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team 6
11 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 5
12 Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack 4
13 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun 3
14 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 2
15 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad 1
Premia górska – Côte de Sainte-Marguerite (Cat. 3) km. 71.5
1 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team 2 pts
2 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1
Premia górska – La Chaussée (Cat. 3) km. 85.5
1 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team 2 pts
2 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1
Premia górska – Col de Montgenèvre (Cat. 2) km. 96.5
1 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team 5 pts
2 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team 3
3 Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana 2
4 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1
Premia górska – Sestrières (Cat. 1) km. 117
1 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 10 pts
2 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team 8
3 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 6
4 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team 4
5 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun 2
6 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 1
Premia górska – Côte de Pramartino (Cat. 2) km. 171
1 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 5 pts
2 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 3
3 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun 2
4 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team 1
Młodzież na etapie:
1 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 4:18:00
2 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:40
3 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 0:01:10
4 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 0:02:20
5 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:04:26
6 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:04:34
7 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
8 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:05:03
9 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ 0:05:40
10 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana 0:05:56
11 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:06:58
12 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:08:27
13 Anthony Roux (Fra) FDJ
14 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana 0:12:36
15 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale
16 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale
17 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
18 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun
19 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling
20 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:14:15
21 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
22 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team
23 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team
24 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
25 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
26 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad
27 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
28 Arthur Vichot (Fra) FDJ
29 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
30 Egor Silin (Rus) Katusha Team
31 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD
32 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo
33 Ben Swift (GBr) Sky Procycling
34 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad
35 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:20:38
Most aggressive rider
1 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi
Ekipy na etapie
1 Sky Procycling 13:05:00
2 Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:51
3 Saur – Sojasun 0:01:47
4 Euskaltel-Euskadi 0:01:59
5 Cofidis, Le Credit En Ligne 0:02:43
6 AG2R La Mondiale 0:03:22
7 Team RadioShack 0:03:34
8 Leopard Trek 0:03:48
9 FDJ 0:03:57
10 Team Garmin-Cervelo 0:05:22
11 Liquigas-Cannondale 0:05:45
12 Katusha Team 0:07:39
13 Rabobank Cycling Team 0:07:55
14 Quickstep Cycling Team 0:08:05
15 Pro Team Astana 0:08:42
16 Team Europcar 0:11:32
17 BMC Racing Team 0:11:58
18 Saxo Bank Sungard 0:13:00
19 Omega Pharma-Lotto 0:14:07
20 Movistar Team 0:18:11
21 Lampre – ISD 0:18:38
22 HTC-Highroad 0:24:28
Klasyfikacja generalna po 17 etapie:
1 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 73:23:49
2 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:01:18
3 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek 0:01:22
4 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek 0:02:36
5 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:59
6 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard 0:03:15
7 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:03:34
8 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:49
9 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo 0:06:04
10 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:07:36
11 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:53
12 Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team 0:08:07
13 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:08:35
14 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:10:03
15 Sandy Casar (Fra) FDJ 0:10:33
16 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack 0:10:38
17 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ 0:10:52
18 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:11:39
19 Peter Velits (Svk) HTC-Highroad 0:12:06
20 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:12:44
21 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:14:06
22 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:15:01
23 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team 0:18:42
24 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:18:45
25 Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team 0:21:14
26 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 0:21:17
27 Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo 0:21:49
28 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo 0:22:09
29 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:22:23
30 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek 0:23:31
31 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack 0:29:34
32 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:30:06
33 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad 0:33:50
34 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana 0:34:36
35 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:35:46
36 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun 0:36:42
37 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:37:01
38 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:37:44
39 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team 0:39:46
40 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:42:00
41 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:43:43
42 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:47:52
43 Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team 0:48:50
44 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:49:11
45 Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team 0:51:01
46 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:53:46
47 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team 0:53:59
48 Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana 0:56:00
49 George Hincapie (USA) BMC Racing Team 0:56:07
50 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek 0:56:40
51 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 0:57:12
52 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek 0:57:51
53 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:57:57
54 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:58:17
55 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo 1:00:26
56 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 1:01:22
57 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 1:02:31
58 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 1:05:13
59 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar 1:08:56
60 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team 1:09:05
61 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 1:09:21
62 Jens Voigt (Ger) Leopard Trek 1:11:33
63 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard 1:12:41
64 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:13:28
65 David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo 1:14:10
66 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:14:17
67 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 1:14:50
68 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 1:15:27
69 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:16:49
70 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 1:18:41
71 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 1:22:19
72 David Loosli (Swi) Lampre – ISD 1:22:44
73 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad 1:23:30
74 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 1:24:50
75 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard 1:26:03
76 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:27:10
77 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto 1:28:01
78 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 1:28:46
79 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:29:21
80 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 1:31:07
81 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack 1:31:10
82 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:32:13
83 Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek 1:32:39
84 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:33:21
85 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack 1:34:26
86 Egor Silin (Rus) Katusha Team 1:35:08
87 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 1:36:05
88 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:36:37
89 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:37:12
90 Jérémy Roy (Fra) FDJ 1:39:04
91 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 1:42:10
92 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 1:43:01
93 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 1:43:27
94 Arthur Vichot (Fra) FDJ 1:45:10
95 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 1:46:02
96 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 1:46:19
97 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 1:48:01
98 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 1:50:54
99 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 1:52:14
100 Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling 1:52:39
101 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun 1:52:43
102 Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana 1:53:06
103 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD 1:53:54
104 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD 1:55:51
105 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team 1:56:01
106 Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard 1:56:35
107 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 1:57:46
108 Anthony Roux (Fra) FDJ 1:58:08
109 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto 1:58:21
110 Gianni Meersman (Bel) FDJ 1:59:48
111 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard 2:00:32
112 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 2:01:14
113 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana 2:02:42
114 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:02:59
115 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 2:05:49
116 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard 2:05:50
117 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun 2:05:54
118 Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek 2:06:08
119 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 2:08:33
120 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:08:43
121 Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard 2:08:46
122 Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek 2:09:19
123 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:09:25
124 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad 2:10:00
125 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale 2:10:29
126 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale 2:10:46
127 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:10:56
128 Mickaël Delage (Fra) FDJ 2:11:16
129 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD 2:11:34
130 Jérémie Galland (Fra) Saur – Sojasun 2:11:57
131 Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack 2:13:23
132 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 2:14:23
133 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 2:15:37
134 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 2:15:58
135 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto 2:17:33
136 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana 2:17:50
137 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 2:18:16
138 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:19:29
139 Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana 2:19:41
140 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad 2:20:14
141 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 2:21:06
142 Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team 2:21:18
143 Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana 2:22:58
144 Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team 2:24:22
145 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 2:24:47
146 Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD 2:25:14
147 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team 2:25:45
148 Arnaud Coyot (Fra) Saur – Sojasun 2:26:03
149 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 2:26:09
150 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 2:27:51
151 Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo 2:28:31
152 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:28:55
153 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto 2:30:55
154 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 2:31:04
155 Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad 2:31:15
156 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 2:34:15
157 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 2:34:18
158 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad 2:34:27
159 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 2:34:40
160 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad 2:39:04
161 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:39:28
162 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:39:50
163 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 2:39:54
164 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo 2:39:58
165 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 2:40:29
166 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar 2:43:31
167 Danny Pate (USA) HTC-Highroad 2:45:26
168 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 2:50:56
169 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale 2:53:02
Klasyfikacja punktowa
1 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad 320 pts
2 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 285
3 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 250
4 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo 235
5 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 173
6 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto 170
7 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 165
8 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 141
9 Mickaël Delage (Fra) FDJ 122
10 Jérémy Roy (Fra) FDJ 107
11 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 96
12 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 94
13 Sandy Casar (Fra) FDJ 90
14 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 88
15 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 79
16 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 77
17 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard 74
18 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek 69
19 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 68
20 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad 66
21 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 66
22 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 62
23 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 60
24 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 57
25 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad 57
26 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 56
27 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 52
28 Arthur Vichot (Fra) FDJ 51
29 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 51
30 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 51
31 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto 49
32 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 48
33 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 48
34 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek 47
35 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 46
36 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 45
37 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 45
38 Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team 44
39 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad 43
40 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ 42
41 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 42
42 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team 42
43 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo 41
44 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 41
45 Peter Velits (Svk) HTC-Highroad 40
46 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 39
47 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 38
48 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 35
49 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 34
50 Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana 32
51 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 32
52 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 32
53 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 31
54 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 31
55 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team 31
56 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 27
57 Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team 27
58 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 27
59 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 26
60 Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team 26
61 Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana 25
62 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 23
63 Gianni Meersman (Bel) FDJ 23
64 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi 22
65 Anthony Roux (Fra) FDJ 20
66 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun 20
67 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 20
68 Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad 20
69 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 19
70 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team 19
71 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo 18
72 Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo 18
73 Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana 17
74 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 17
75 David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo 17
76 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek 16
77 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 16
78 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun 15
79 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 15
80 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 14
81 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad 13
82 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 13
83 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 13
84 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 13
85 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 13
86 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 12
87 Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack 12
88 Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo 11
89 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 11
90 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 11
91 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek 10
92 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun 10
93 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana 10
94 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad 10
95 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 9
96 Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team 9
97 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 8
98 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 8
99 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD 8
100 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek 7
101 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 5
102 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 4
103 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar 4
104 Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek 4
105 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 4
106 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 3
107 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 3
108 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 3
109 Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team 2
110 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack 2
111 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana 2
112 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale 2
113 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 2
114 George Hincapie (USA) BMC Racing Team 1
115 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1
116 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto 1
117 Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek 1
118 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale 1
119 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale 1
120 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale -4
121 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack -10
Klasyfikacja górska
1 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto 74 pts
2 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 72
3 Jérémy Roy (Fra) FDJ 45
4 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team 38
5 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek 28
6 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 26
7 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 26
8 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek 24
9 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 22
10 Sandy Casar (Fra) FDJ 19
11 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 18
12 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 18
13 Mickaël Delage (Fra) FDJ 17
14 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 17
15 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 16
16 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 16
17 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo 14
18 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 12
19 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun 10
20 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 10
21 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 9
22 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar 9
23 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 8
24 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 8
25 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 8
26 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team 7
27 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo 5
28 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad 5
29 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 5
30 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 5
31 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard 5
32 Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team 4
33 Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana 4
34 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 4
35 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 4
36 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun 4
37 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana 4
38 Anthony Roux (Fra) FDJ 3
39 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 2
40 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 2
41 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 2
42 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 2
43 David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo 2
44 Arthur Vichot (Fra) FDJ 2
45 Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana 2
46 Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad 2
47 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1
48 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 1
49 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad 1
50 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 1
51 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1
52 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 1
53 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 1
54 Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team 1
55 Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana 1
Klasyfikacja młodzieżowa
1 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 73:31:25
2 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:59
3 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:02:27
4 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ 0:03:16
5 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:05:08
6 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:07:25
7 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana 0:27:00
8 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:30:08
9 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:36:07
10 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:41:35
11 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:46:10
12 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:53:46
13 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 1:01:45
14 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:09:13
15 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 1:14:43
16 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad 1:15:54
17 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 1:23:31
18 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:25:45
19 Egor Silin (Rus) Katusha Team 1:27:32
20 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:29:01
21 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 1:35:25
22 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 1:35:51
23 Arthur Vichot (Fra) FDJ 1:37:34
24 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 1:38:26
25 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 1:44:38
26 Anthony Roux (Fra) FDJ 1:50:32
27 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana 1:55:06
28 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 2:06:47
29 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 2:08:22
30 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad 2:12:38
31 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 2:17:11
32 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team 2:18:09
33 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:21:19
34 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo 2:32:22
35 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 2:43:20
Klasyfikacja drużynowa
1 Team Garmin-Cervelo 219:41:46
2 Leopard Trek 0:05:27
3 AG2R La Mondiale 0:08:04
4 Team Europcar 0:14:24
5 Euskaltel-Euskadi 0:14:53
6 Katusha Team 0:15:22
7 Sky Procycling 0:23:41
8 Team RadioShack 0:26:31
9 Cofidis, Le Credit En Ligne 0:27:12
10 FDJ 0:36:09
11 Saxo Bank Sungard 0:44:49
12 Quickstep Cycling Team 0:45:19
13 Omega Pharma-Lotto 1:01:54
14 BMC Racing Team 1:03:39
15 Pro Team Astana 1:06:17
16 HTC-Highroad 1:10:13
17 Rabobank Cycling Team 1:13:29
18 Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:14:35
19 Saur – Sojasun 1:15:18
20 Liquigas-Cannondale 1:20:18
21 Lampre – ISD 1:50:40
22 Movistar Team 2:09:34