Ośmiu zawodników z ośmiu różnych krajów wytypował zespół HTC-Highroad na 68. Tour de Pologne UCI World Tour. Skład oprócz zróżnicowania narodowościowego, jest podzielony na grupę sprinterów, harcowników oraz kolarzy na klasyfikację generalną.

Najmocniejszą bronią HTC-Highroad będą z pewnością sprinty. Trójka młodych wilczków już niejednokrotnie pokazała w tym roku, że trzeba się z nimi liczyć. Jednym z największych objawień tego sezonu jest wicemistrz świata młodzieżowców John Degenkolb. 22-letni Niemiec wygrał w tym roku dwa etapy Dauphine Libere, wyścig klasyczny Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt oraz etapy na Bayern-Rundfahrt, Driedaagse van West-Vlaanderen i Volta ao Algarve. Na końcowych metrach wspierać go będzie jego rówieśnik Australijczyk Leigh Howard oraz Duńczyk Alex Rasmussen.

O zwycięstwo w całym wyścigu powalczyć powinni Białorusin Konstantin Siwcow i Szwajcar Michael Albasini. Pierwszy z nich ma za  sobą najlepszą wiosnę w życiu. Zajął 10. miejsce w Giro d’Italia oraz był 8. w Dauphine Libere. Przed kilkunastoma dniami wywalczył mistrzostwo kraju w jeździe indywidualnej na czas. 30-letni Albasini wygrał w tym roku klasyk GP Kanton Aargau – Gippingen oraz etap na Bayern-Rundfahrt. Ponadto został najlepszym góralem wyścigu Dookoła Kraju Basków. W ubiegłym roku nie wyszedł z czołowej „10” na najtrudniejszych etapach Tour de Pologne, a cały wyścig zakończył tuż za podium.

Pozostałych trzech kolarzy, którzy wystartują w Polsce to: Amerykanin Caleb Fairly, Słowak Martin Velits oraz Łotysz Gatis Smukulis, który wygrał w tym sezonie pierwszy etap Volta a Catalunya i przez dwa dni nosił koszulkę lidera.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments