Bez wykrystalizowanego lidera na 68. Tour de Pologne UCI World Tour wybiera się ekipa Movistar. Zdecydowanie najgłośniejszym nazwiskiem na liście hiszpańskiego zespołu jest Włoch Marzio Bruseghin, który trzykrotnie kończył w czołowej “10” Giro d’Italia.

Bruseghin lubi startować w Polsce i pamiętamy go, jako bardzo aktywnie jeżdżącego zawodnika. W 2006 roku zajął trzecie miejsce w klasyfikacji górskiej, a rok później był oczko wyżej. Przypomnijmy, że ówczesna jego ekipa – Lampre, wygrała otwierającą Tour de Pologne jazdę drużynową na czas w Warszawie. 37-letni Włoch oprócz czołowych miejsc na Giro d’Italia, skończył również w “10” Vueltę a Espana.

Kolejnym groźnym kolarzem będzie Pablo Lastras, który może się pochwalić zwycięstwem etapowym na każdym z trzech Wielkich Tourów. Hiszpan od kilku lat regularnie przyjeżdża na Tour de Pologne, a jego najlepszym wynikiem było 9. miejsce w klasyfikacji generalnej w 2009 roku. Kolejnymi utytułowanymi i doświadczonymi zawodnikami są jego rodacy Francisco Perez i Luis Pasamontes.

W sprinterskich bojach niezwykle groźny będzie kolejny z Hiszpanów Francisco Ventoso, który w tym roku prezentuje wyborną formę. Sezon rozpoczął od etapowego zwycięstwa w Tour Down Under, a następnie przyszły sukcesy w Vuelta a Andalucia, dwa etapy w Vuelta a Castilla y Leon i ten najważniejszy triumf podczas Giro d’Italia.

W składzie Movistar na Tour de Pologne znalazło się miejsce dla trzech harcowników. Litwin Ignatas Konovalovas to nieobliczalny kolarz, który potrafił wygrać czasówkę na Giro d’Italia. Dla Chilijczyka  Carlosa Oyarzuna będzie to debiut w Polsce, natomiast młody Hiszpan Angel Madrazo z pewnością będzie chciał udowodnić swoją wartość.

Lang Team