Australijka Amanda Spratt prowadzi po dwóch sobotnich etapach kolarskiego wyścigu Tour de Feminin Krasna Lipa.

Kolejne miejsce zajmują Rosjanki, druga jest Natalya Boyarskaya a trzecie miejsce zajmuje Larisa Pankova. Szóste miejsce zajmuje reprezentantka Polski Paulina Brzeźna – Bentkowska. W sobotę rozegrano dwa etapy, jazdę na czas w Bogatyni oraz etap w Rumburskych Okruchach.

Tradycyjnie już peleton wyścigu Tour de Feminin Krasna Lipa zawitał na stronę polską do Bogatyni, gdzie rozegrano jazdę indywidualną na czas. Zwycięstwo odniosła Niemka Hanka Kupfernagel (Horizon Fitness) wyprzedzając o osiem sekund liderkę wyścigu Australijkę Amandę Spratt oraz Rosjankę Natalye Boyarskayą. Dalsze miejsca zajęły Polki, Paulina Brzeźna – Bentkowska zajęła 28 miejsce a Karolina Garczyńska była 58.

Etap ze startu wspólnego zakończył się zwycięstwem Holenderki Maschy Pijnenborg, która o cztery sekundy wyprzedziła Natalyę Boyarskayą  oraz Amandę Spratt. Piąte miejsce ze stratą 49 sekund zajęła Paulina Brzeźna – Bentkowska, która dzięki temu awansowała na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Na etapie wycofała się druga z Polek Karolina Garczyńska.

Źródło: www.kolarski.pl

Poprzedni artykułZapowiedź 9 etapu Tour de France 2011
Następny artykułTour de Pologne 2011 – prezentacja trasy (video)
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments