Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) został zwycięzcą 2. etapu wyścigu dookoła chińskiej prowincji Qinghai Lake. Na mecie w Qinghai Lake pokonał zawodnika ekipy Perutnina Ptuj, Mateja Mugerli i Omara Lombardi z ekipy Colango – CFS Inox.

Podczas 2. etapu wyścigu kolarze mieli do pokonania trasę długości 146,4 kilometrów która prowadziła z Xining do Qinghai Lake. Trasa tego etapu była wyjątkowo trudna, gdyż kolarze wspinali się z poziomu 2200 m.n.p.m na 3445 m gdzie usytuowana była jedyna na tym etapie premia górska. Meta etapu usytuowana została miejscowości Qinghai Lake na wysokości 3232 m n.p.m. nad malowniczo położonym jeziorem.

Kolarze po pokonaniu górskiej premii, która dość mocno porozrywała peleton, na metę w Qinghai Lake wjeżdżali małymi grupkami. Na finiszu najlepszym okazał się Mateusz Taciak, który odnosząc zwycięzcą został liderem wyścigu.

Ponadto Mateusz Taciak lideruje w klasyfikacji punktowej, a ekipa CCC Polsat Polkowice jest najlepszą drużyna wyścigu.

Źródło: CCC Polsat

Poprzedni artykułZapowiedź 2 etapu Tour de France 2011
Następny artykułTdF: Ekipa Garmin-Cervelo najlepsza na czas. Hushovd nowym liderem.