Marek Kulas (TKK Pacific Toruń) pokonując swojego klubowego kolegę Łukasza Owsiana oraz Karola Domagalskiego (Caja Rural) został młodzieżowym mistrzem Polski w wyścigu ze startu wspólnego!

Zawodnicy do lat 23 musieli zmierzyć się z dystansem 174 kilometrów (8 rund). Na szczęście pogoda zmieniła się w stosunku do tej, która towarzyszyła paniom i młodzieżowcy jechali przy ładnej, słonecznej acz wietrznej aurze.

Od początku następowały liczne ataki, jednak bez większych efektów. Dopiero po pokonaniu 50 kilometrów z przodu znalazło się 20 kolarzy, m.in. Łukasz Owsian, Piotr Krzywania, Łukasz Wiśniowski i Marek Kulas (TKK Pacific Toruń), Kamil Gradek i Jarosław Kowalczyk (Kellys GKS Cartusia Kartuzy), Mieszko Bulik, Konrad Zatorski i Mateusz Biderman (TC Chrobry Felt Głogów), Karol Domagalski (WLKS Krakus/Caja Rural), Paweł Franczak i Andrzej Bartkiewicz (LMGKK Ziemia Brzeska), Damian Fornalski i Damian Pińczuk (MMK Bolmet Trek Legnica), Radosław Syrojc (Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy Olsztyn) oraz Piotr Sztobryn (Bank BGŻ Team).

Szybko prowadzący mini peleton wypracował sobie minutę przewagi. Z peletonu doskoczyło do nich jeszcze pięciu zawodników: Emanuel Piaskowy (TKK Pacific Toruń), Paweł Poljański (Kellys GKS Cartusia Kartuzy/GS Campi Bisenzio), Paweł Lewandowski (ALKS Stal-Ocetix-Iglotex Grudziądz), Bartosz Grochowski (Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy Olsztyn) i Piotr Antkowiak (Legia Felt).

Prowadząca grupa po pokonaniu 80 kilometrów miała 2 minuty przewagi nad peletonem.Wtedy to z czołówki zaatakował Karol Domagalski i Szymon Strzeduła (TC Chrobry Felt Głogów). Na kolejnych kilometrach dołączyli do nich Wiśniowski, Owsian, Poljański i Paweł Brylowski (ALKS Stal-Ocetix-Iglotex Grudziądz). Z tyłu grupy połączyły się tworząc 40-osobowy peleton.

Na kolejnych kilometrach sytuacja zmieniła się diametralnie. Z ucieczki nic już nie pozostało, a na czele pojawiło się 11 kolarzy: Owsian, Haba, Kirpsza, Brylowski, Domagalski, Franczak i Osiecki, Poljański, Kulas, Piaskowy i Bulik. Za nimi jechał 30-osobowy peleton ze stratą 30 sekund, kolejna grupa traciła już 7 minut.

Walka o medale rozegrała się na ostatnim okrążeniu, na atak dnia zdecydowali się Domagalski, Kirpsza i Kulas, a dołączył do nich po chwili Owsian.

Na finałowym podjeździe z czołówki odpadł Kirpsza. Walkę o medale po zaciętym finiszu wygrał Marek Kulas. Syn Marka Kulasa Seniora, zwycięzcy Tour de Pologne z 1986 roku, pokonał Owsiana i bardzo dziś aktywnie jadącego Domagalskiego. Gratulujemy!

Pełne wyniki znajdziesz > tutaj

Poprzedni artykułAnna Szafraniec mistrzynią Polski ze startu wspólnego!
Następny artykułTomasz Marczyński mistrzem Polski ze startu wspólnego!
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz

Zapraszam do oglądania zdjęć z MP w Złotoryji z wyścigu orlików,
a w ciągu kilku dni także kilka zdjęć z wyścigu elity.
http://www.kordus.poznan.pl/tarnovia