Anna Szafraniec (CCC Polkowice) została mistrzynią Polski w wyścigu ze startu wspólnego. Srebro wywalczyła Paulina Brzeźna-Bentkowska (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów), a brąz Maja Włoszczowska (CCC Polkowice).

Panie w sobotnie przedpołudnie do pokonania miały 5 rund, co łącznie dało dystans 109 kilometrów.

Zaraz po starcie, zaatakowała Paula Gorycka (CCC Polkowice MTB Team), do której dojechała Małgorzata Wojtyra (KS Elektro-Bud BOGO Szczecin). Zawodniczki dobrze współpracowały, uzyskując szybko 2 minuty przewagi nad resztą stawki.

Z peletonu, zaatakowała młoda Eugenia Bujak (GK Zagłębie Sosnowiec),która w tegorocznych mistrzostwach, ma już na koncie złoto i srebro w jeździe na czas. Dojechały do niej: Ewelina Szybiak (CWKS Resovia Rzeszów) i Karolina Karasiewicz (KS Społem Łódź), jednak tuż przed zakończeniem pierwszej rundy zawodniczki zostały złapane.

Na drugim kółku, peleton przywitał deszcz, który do końca rywalizacji, co jakiś czas nękał zawodniczki. Po kilku atakach, w zasadniczej grupie nastąpił rozejm. Mimo słabszego tempa, doszło do kilku kraks w których leżały m.in.: Maja Włoszczowska i Anna Szafraniec (obje CCC Polkowice MTB Team).

Na trzecim okrążeniu, znów rozpoczęło się ściganie. Peleton porwał się. Mocne tempo spowodowało, iż przewaga uciekających Goryckiej i Wojtyry, zaczęła maleć. Gdy było już po akcji, mocne tempo nadawały zawodniczki CCC Polkowice, które zaczęły skakać na zmianę.

Jako pierwsza ruszyła Szafraniec. Jak później się okazało, jej atak w zupełności wystarczył na to, aby do Złotoryi dojechała w samotności. Minutę za nią, na mecie zameldowała się Paulina Brzeźna (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów). Na trzecim miejscu znalazła się Włoszczowska.

W gronie orliczek, złoto wywalczyła 4. w open Katarzyna Pawłowska (Jedynka Limaro Kórnik). Srebro dla Natalii Mielnik (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów), a brąz trafił do Eweliny Szybiak (CWKS Resovia Rzeszów).

Zwyciężczyni z 2009 i 2010 roku Małgorzata Jasińska (S.C. Michela Fanini Rox/Potorscy Barczewo) zajęła piątą pozycję.

Pełne wyniki znajdziesz > tutaj

Andrzej

Poprzedni artykułMistrzostwa Polski 2011 – jazda indywidualna na czas (video)
Następny artykułMarek Kulas mistrzem Polski orlików ze startu wspólnego!
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments