Levi Leipheimer (RadioShack), dzięki znakomitej postawie na kończącej Tour de Suisse jeździe na czas, zapewnił sobie zwycięstwo w tym wyścigu. Etap wygrał Fabian Cancellara (Leopard-Trek).

Zawodnicy rywalizowali na 32 kilometrowej trasie wokół Schaffhausen. Najlepszy czas wykręcił, jak na Mistrza Świata przystało… Fabian Cancellara. Szwajcar uporał się z dystansem w 41 minut i 1 sekundę. Trzy następne miejsca, to zawodnicy RadioShack. Drugi na mecie Andreas Kloden do zwycięzcy stracił 9 sekund. Trzeci ze stratą 13 sekund był Leipheimer. Czwarta pozycja dla młodego Nelsona Oliveiry. Dotychczasowy lider, Damiano Cunego (Lampre-ISD) do zwycięzcy miał 2 minuty i 16 sekund, przyjeżdżając na 39. miejscu. Maciej Bodnar (Liquigas-Cannondale), wykręcił 30. czas.

W generalce o 4 sekundy nad Cunego triumfował Leipheimer! Trzecie miejsce przypadło dla Steven`a Kruijswijka (Rabobank Cycling Team), który wyścig przegrał o 1 minutę i 2 sekundy. Spośród polskich zawodników najlepiej w wyścigu wypadł Bartosz Huzarski (NetApp). Kolarz z Sobótki był 67.

Poprzedni artykułRdS: Maté najszybszy z ucieczki. Kiryienka wygrywa cały wyścig
Następny artykułWygrana Gilberta w Ster ZLM Toer jedenastą w sezonie!