Philippe Gilbert (Omega Pharma-Lotto) obronił żółtą koszulkę na ostatnim etapie Ster ZLM Toer. 5 etap to wygrana Leigh Howarda (HTC-Highroad).

Ostatni etap prowadził z Etten do Leur i liczył sobie 191km. W ucieczkę zabrali się: Albert Timmer (Skil-Shimano) oraz Bertjan Lindeman (Cyclingteam Jo Piels). Omega Pharma-Lotto kontrolowała peleton, tak by dzisiejszy etap zakończył się bezpiecznym dla Gilberta finiszem z peletonu. Tak też się stało. Prowadząca trójka została złapana przed ostatnią tego dnia lotną premię, na której bonifikatę zgarnął Gilbert.

25 km przed kreską, kontrować próbowali: Gianni Meersman (FDJ), Alex Dowsett (Sky) oraz Ramunas Navardauskas (Garmin-Cervelo). Obecność Litwina zaszkodziła powodzeniu tej akcji, gdyż młody kolarz przed startem do ostatniego etapu był 3. w generalce. Trio również zostało złapane przez Omega Pharma – Lotto.

Na finiszu, najlepiej finiszował 20-letni Australijczyk, Leigh Howard. Drugie miejsce dla Lucasa Sebastiana Haedo (Saxo Bank Sungard), trzecie dla Tylera Farrara (Team Garmin-Cervelo).

W końcowej klasyfikacji wyścigu, Belg miał 3 sekundy przewagi nad Nikim Terpstrą (Quickstep Cycling Team). 15 s do triumfatora stracił Navardauskas.

Poprzedni artykułLevi Leipheimer wygrywa Tour de Suisse!
Następny artykułJakub Kaczmarek i Katarzyna Kirpsza Mistrzami Polski juniorów 2011!