Jakub Kaczmarek (KTK Kalisz) oraz Katarzyna Kirpsza (KS Sokół Sokółka) to nowi Mistrzowie Polski juniorów w wyścigu ze startu wspólnego.

Walka o mistrzowskie tytuły toczyła się wokół Częstochowy. Pierwsze na trasę ruszyły panie. Do pokonania miały 7 rund po 11 kilometrów. Złoty medal Katarzyny Kirpszy uznać można za niespodziankę, bowiem nie była ona zaliczana do grona największych faworytek wyścigu. Zawodniczka zespołu KS Sokół Sokółka samotnie zaatakowała z czołowej grupy na zjeździe, około półtorej kilometra przed metą. Wypracowana przewaga wystarczyła do wywalczenia mistrzostwa Polski.

O kolejne medale walczyła grupka około dziesięciu zawodniczek, z których najlepsza okazała się Katarzyna Kirschenstein z zespołu BCM Nowatex Uzdrowisko Dąbki Ziemia Darłowska, która zdobyła srebrny medal oraz brązowa medalistka Monika Kopińska z zespołu LKK Warmia Biskupiec. Co ciekawe miejsca na podium nie wywalczyła żadna z medalistek jazdy indywidualnej na czas.

Kilka godzin po paniach, na dystansie 132 kilometrów, rozegrano wyścig ze startu wspólnego z udziałem 126 zawodników. Od początku na ciężkiej, pofałdowanej trasie w okolicach Mstowa non stop następowały próby ataków. Po trzecim z dwunastu okrążeń na odjazd zdecydował się Przemysław Kasperkiewicz, jednak nie mógł on liczyć na jakiekolwiek wsparcie. Swoich sił próbowali również Adrian Banaszek oraz Tomasz Heitzman (obaj KTK Kalisz)

Na ósmej rudzie nastąpił atak dziesięciu kolarzy. Następnie z tej grupki odjechało pięciu juniorów. Najszybciej finiszował zawodnik KTK Kalisz – Jakub Kaczmarek i to on założył koszulkę z orzełkiem na piersi. Srebro dla Rafała Jeziorskiego (ALKS Stal Grudziądz), zaś brąz przypadł Kacprowi Kistowskiemu (GKS Tarnowia Tarnowo Podgórne).

Pełne wyniki znajdziesz > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments