Patrick Gretsch (HTC-Highroad), wygrał prolog holenderskiego wyścigu Ster ZLM Toer. Młody Niemiec pokonał klubowego kolegę, Alexa Rasumussena oraz równie utalentowanego Brytyjczyka, Alexa Dowsetta (Sky Procycling).

Kolarze rywalizowali na 7 kilometrowym prologu w Alblasserdam. Najlepiej z trasą poradził sobie 24-latek Patrick Gretsch, pokonując trasę w 8 minut i 30 sekund. Drugi na mecie Alex Rasmussen, stracił do niego 3 sekundy. Trzeci, 23-latek Alex Dowsett, do zwycięzcy miał 6 sekund.

7. był Tyler Farrar (Garmin-Transitions), ze stratą 14 sekund, a Philippe Gilbert (Omega Pharma-Lotto) stracił do Niemca 18 s, przyjeżdżając na 17. miejscu.