Małopolskim Wyścigiem Górskim rozgrywanym w dniach 16-18 czerwca wznowiona zostanie rywalizacja w cyklu BGŻ ProLigii 2011. Dla krajowych ekip będzie to ostatni sprawdzian przed najważniejszą imprezą sezonu, czyli Mistrzostwami Polski w kolarstwie szosowym, która za niewiele ponad tydzień rozpocznie się w Złotoryi. Wyniki krajowego czempionatu zarówno jazdy na czas jak i startu wspólnego również znajdą odzwierciedlenie w klasyfikacji cyklu.

Przerwa pomiędzy wyścigami BGŻ ProLigi nie dla wszystkich polskich grup oznaczała przerwy w startach. Mająca w swoich szeregach lidera BGŻ ProLigi ekipa CCC Polsat wystartowała na wyścigu w czeskich Ledicach, gdzie zaprezentowała wysoką dyspozycję. Pomarańczowi wygrali aż cztery z pięciu etapów a w klasyfikacji końcowej zwyciężył Tomasz Marczyński. Rozpoczynający zawody prolog wygrał lider BGŻ ProLigi Łukasz Bodnar, który przez dwa etapy był liderem wyścigu.

W silnej międzynarodowej obsadzie podczas wyścigu Tour de Slovakie ścigała się grupa Bank BGŻ. Dziesiąte miejsce w klasyfikacji końcowej zajął Paweł Cieślik, który wygrał jeden z etapów. Młody kolarz, który dobrze radzi sobie w górach zapowiada walkę o wysokie miejsce podczas Małopolskiego Wyścigu Górskiego.

Udany występ mają za sobą zespoły młodzieżowe mające w swoich składach kolarzy do lat 23. Większość krajowych ekip ścigało się podczas międzynarodowego Karpackiego Wyścigu Kurierów. Z bardzo dobrej strony pokazał się szczególnie zespół GK Kellys Cartusia Kartuzy, którego trzech kolarzy zajęło trzy czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej. Zwycięzca Paweł Bernas ma już na swoim koncie punkty w tegorocznym cyklu BGŻ ProLigi.

Podczas poprzedzających Małopolski Wyścig Górski ulicznych kryteriów formą błysnął Robert Radosz z grupy BDC, który wygrał Kryterium Kolarskie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Tarnowie a dzień później kryterium o Złoty Pierścień Krakowa, zdobywając koszulkę lidera przed pierwszym etapem Małopolskiego Wyścigu Górskiego.

Małopolski Wyścig Górski rozegrany zostanie w dniach 16-18 czerwca 2011 i składać się będzie z trzech etapów. Zwycięzcę całego wyścigu poznamy w sobotę w Wysowej. Materiał filmowy z wyścigu wyemitowany zostanie w poniedziałek 20 czerwca o godzinie 17.15 na antenie stacji TVP Sport.

Poprzedni artykułPatrick Gretsch pierwszym liderem Ster ZLM Toer.
Następny artykułCavendish jedną nogą w Sky Team?