Robert Radosz (BDC Team) wygrał w środę 28. Kolarskie Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa, które rozpoczęło 49. Małopolski Wyścig Górski. Drugi był także kolarza BDC Team, Dariusz Rudnicki, zaś trzeci

Zawodnicy mieli do pokonania 40 km (57 okrążeń wokół Rynku Głównego).

Zwycięzca otrzymał złoty pierścień wykonany przed jednego z krakowskich złotników. Wyniki kryterium nie są zaliczane do Małopolskiego Wyścigu, ale Radosz – który przez połowę środowych zawodów jechał samotnie – do pierwszego etapu wystartuje w żółtej koszulce lidera.

W środę przejechał on 40 kilometrów w czasie 51.24, ale w tym przypadku nie miał on większego znaczenia. O zwycięstwie decydowała liczba zdobytych punktów zbieranych na co piątym okrążeniu oraz 56. i 57.

Od początku rywalizacji swojej szansy szukał Adam Pierzga (Sokół Kęty), który uciekał przez cztery rundy. Z peletonu odpadało coraz więcej kolarzy.

W końcu zaatakował Robert Radosz, który już do końca rywalizacji jechał na pierwszej pozycji, zdobywając 35 punktów. Z tyłu  głównie walczyli Rudnicki i Lisowicz i to oni zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Atakować próbowali Belgowie, ale najlepszy z nich zajął czwartą pozycję.

Według ustaleń przed startem mieliśmy jechać na Dariusza Rudnickiego. Jednak w pewnym momencie udało mi się odskoczyć, a w warunkach, jakie panują na tym kryterium, uzyskanie kilkunastosekundowej przewagi daje możliwość samotnej jazdy do końca. Uważam, że trudno będzie komuś z naszej grupy wygrać cały wyścig, ale będziemy chcieli się pokazać chociaż na jednym z etapów – powiedział triumfator krakowskiego kryterium.

W czwartek kolarze mają do pokonania 135 km z Miechowa do Niepołomic. W tym roku inauguracyjny etap jest dosyć płaski, ponieważ – jak wytłumaczył dyrektor wyścigu Marek Kosicki – nie chciano, aby zbyt wielu kolarzy ”wykruszyło się” pierwszego dnia. W piątek zawodnicy pojadą z Jodłownika do Rabki Zdrój (138 km). Ostatni, sobotni etap będzie prowadził z Krynicy-Zdroju do Wysowej (133 km).

Wyniki kryterium znajdziesz > tutaj

Foto: Robert Słupik

Źródło: Własne + PAP


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments