Andre Schulze (CCC Polsat Polkowice) wygrał klasyk Rund um die Braunkohle (1.1 UCI). Doświadczony Niemiec pokonał swojego rodaka, Steffena Radochlę (Nurtixxion Sparkasse) oraz Włocha Enrico Montanari (WIT).

Zawodnicy rywalizowali na 181 kilometrowej trasie wokół Lipska. Od startu, wielu zawodników chciało zabrać się w odjazd. Aktywny był również Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice), który znajdował się w kilkuosobowej grupce, mającej półtorej minuty przewagi na kilkanaście kilometrów przed kreską. Najbliżej powodzenia z odjazdu był Eric Baumann (NetApp), który spróbował samotnego ataku, jednak doświadczony Niemiec musiał uznać wyższość peletonu.

Szybkie tempo (średnia 47,5 km/h) sprawiło, że o zwycięstwo walczyli sprinterzy. Najlepszym z nich, okazał się 36-letni Andre Schulze, startujący w barwach polskiej ekipy CCC Polsat Polkowice. Drugie miejsce dla Steffena Radochna, trzeci był Enrico Montanari.

Najlepszym z Polaków był Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice), przyjeżdżając na 44. miejscu.

Andrzej

Poprzedni artykułDauphiné dla Wigginsa. W górach nie ma mocnych na Rodrigueza.
Następny artykułLeszek Pluciński drugi w Grand Prix de Champniers
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments