Gerald Hophra (Team Wallonie U23), otworzył tegoroczną odsłonę Karpackiego Wyścigu Kurierów. Podczas prologu pokonał rewelacyjnego 18-latka, Mateusza Nowaka (KTK Kalisz). Trzeci był Holender Tijmen Eising (Sunweb-Revor).

To już trzeci z rzędu, Karpacki Wyścig Kurierów. Na starcie tegorocznej imprezy, w miejscowości Dohnany stanęło 100 zawodników reprezentujących 23 ekipy, składające się jedynie z młodzieżowców. Większość na liście startowej stanowią biało czerwoni.

Płaski prolog, liczył sobie 2 kilometry. Uczestnicy obawiali się o opady deszczu, ponieważ rano na Słowacji ostro lało. Asfalt jednak w porę stał się suchy. Po prezentacji ekip, każdy kolarz z danej drużyny, startował w półminutowych odstępach. Była to swego rodzaju nowinka, w rozgrywaniu prologów.

Jako pierwszy, na trasę wyruszył Przemysław Sobieraj (Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy). Najlepszy rezultat z tej ekipy, wykręcił Bartosz Grochowski, który pokonał dystans w czasie 2 minuty i 50 sekund. Czas ten poprawił były Mistrz Polski Juniorów młodszych, Andrzej Bartkiewicz (MGKK Ziemia Brzeska). Z pośród kolarzy MKK Bolmet Trek Legnica, podopiecznych Janusza Jasińskiego, najlepiej pojechał Damian Pińczuk.

Aktio Group Mostostal Puławy to dobra jazda Grzegorza Haby, który pokonał trasę w czasie 2:44. Najlepszym z pośród podopiecznych Bolesława Bałda, był Mieszko Bulik (TC Chrobry Felt Głogów), który 2 km przejechał w czasie 2:46. Michał Kadrzyński (TKK Pacific Toruń), wskoczył na pozycję lidera z czasem 2 minuty i 41 sekund.

Dla hiszpańskiej drużyny Azysa Conor WRC, najlepiej pojechał Polak Marcin Ziemianek, wykręcając czas 2:47. A w barwach Kellys GKS Cartusia Kartuzy jechał Paweł Bernas, który pokonał 19-letniego Kadrzyńskiego o sekundę.

Niestety, Polak ścigający się na co dzień we Włoszech, nie mógł długo cieszyć się z prowadzenia. Nowym liderem został Holender Tijmen Eising, pokonując trasę w czasie 2:39. Najlepszym rezultatem dla słowackiej ekipy Inter-Bratislava, mógł się pochwalić Michael Kolar, lecz z czasem 2:45 nie był w stanie zagrozić liderowi.

Wszyscy czekali z niecierpliwością na gwiazdę KTK Kalisz, Mateusza Nowaka. Polak znów nie zawiódł, wskakując na prowadzenie z czasem 2:39. Radość nie trwała długo. Jego czas pobił Gerard Hopher, który ostatecznie został zwycięzcą prologu i liderem generalki. Polak za to pojedzie jutro w koszulce lidera dla zawodników w przedziale 19-20 lat, choć tak naprawdę Mateusz swoje 19. urodziny, obchodzić będzie 15 lipca.

W reprezentacji Pomorza najlepszy był Tomasz Makuch z czasem 2:54, z kolei w kadrze Małopolski Michał Malejka, który pokonał prolog z czasem 2:52. Team Nessebar, to dobra jazda Aleksandra Aleksieva, a w Kadrze Narodowej Czech, nie zawiódł Tomas Danacik.

Najlepszym zawodnikiem w kadrze Litwy, był Indulis Bekmanis. Dla Słowaków najlepiej pojechał Martin Mahdar. A w reprezentacji Polski, najlepszy czas 2:43 wykręcił  Kornel Sójka.