Romain Feillu (Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team) wygrał wyścig Tour de Picardie (2.1 UCI). Ostatni etap padł łupem Jimmy`ego Caspera (Saur – Sojasun).

Wyścig rozgrywany na północy Francji, składał się z trzech etapów. Pierwszy, rozgrywany z Abbeville – La Neuville-en-Hez o długości 162.5km, kończył się finiszem na małym wzniesieniu. Francuzów zaskoczył młody Litwin, Egidijus Juodvalkis (Landbouwkrediet). Drugie miejsce dla Kenny`ego De Haesa (Omega Pharma-Lotto), trzeci był Martin Elmiger (AG2R La Mondiale).

Drugiego dnia wyścigu, wszystko wróciło do normy. Już w płaskim terenie, najszybszy okazał się najlepszy francuski sprinter, Romain Feillu. Były lider Tour de France pokonał Saïda Haddou (Team Europcar) oraz Mathieu Drujona (Big Mat – Auber 93). Po tym etapie, liderem nadal był Litwin, z jednosekundową przewagą nad Feillu.

3. etap to odcinek z Charly-sur-Marne do Péronne o długości 189.5km. Finałowa rozgrywka, również zakończyła się finiszem z peletonu. Tym razem triumfował doświadczony Francuz Jimmy Casper, który pokonał Filippo Pozzato (Katusha Team) oraz Feillu. Trzeci na mecie tego etapu kolarz, dzięki bonifikacie został triumfatorem całej imprezy.

W generalce drugi na mecie De Haes stracił do niego 8 sekund. Trzeci Pozzato również do zwycięzcy stracił 8s.