coquardBryan Coquard (Europcar) wygrał pierwszy etap wyścigu Tour de Picardie i został liderem wyścigu. Drugi finiszował Arnaud Demare (FDJ.fr), a trzeci Ramon Sinkeldam (Giant – Shimano).

Pierwszy etap francuskiej etapówki prowadził z Fort-Mahon do Estrées-Saint-Denis i liczył 191 kilometrów. Mimo wielu ataków o zwycięstwie zadecydował finisz z dużej grupy.

Najszybszy okazał się Bryan Coquard (Europcar), dla którego to już piąty triumf w tym sezonie. Za Francuzem finiszował jego rodak – Arnaud Demare (FDJ.fr). Podium uzupełnił zawodnik Giant – Shimano, Ramon Sinkeldam.

Wyniki:

1 Bryan COQUARD TEAM EUROPCAR 4:17:27
2 Arnaud DEMARE FDJ.FR 0:00:00
3 Ramon SINKELDAM TEAM GIANT-SHIMANO 0:00:00
4 Gianni MEERSMAN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
5 Kenneth VAN BILSEN TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:00:00
6 Jean-Pierre DRUCKER WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:00
7 Fréderique ROBERT WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:00
8 Andrea GUARDINI ASTANA PRO TEAM 0:00:00
9 Romain FEILLU BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:00:00
10 Rudy BARBIER ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:00:00
11 Kristan SBARAGLI MTN-QHUBEKA 0:00:00
12 Robin STENUIT WALLONIE – BRUXELLES 0:00:00
13 Jonas AHLSTRAND TEAM GIANT-SHIMANO 0:00:00
14 Bjorn LEUKEMANS WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:00
15 Gediminas BAGDONAS AG2R LA MONDIALE 0:00:00
16 Tom VAN ASBROECK TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:00:00
17 Gert STEEGMANS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
18 Florian SENECHAL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:00
19 Silvan DILLIER BMC RACING TEAM 0:00:00
20 Steve CHAINEL AG2R LA MONDIALE 0:00:00
21 Kevin DE WEERT OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
22 Edward THEUNS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:00:00
23 Flavien DASSONVILLE BIGMAT-AUBER 93 0:00:00
24 Yoann OFFREDO FDJ.FR 0:00:00
25 Jimmy TURGIS ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:00:00
26 Louis VERHELST COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:00
27 Cyril LEMOINE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:00
28 Wesley KREDER WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:00
29 Rick ZABEL BMC RACING TEAM 0:00:00
30 Vegard Stake LAENGEN BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:00:00
31 Tom DUMOULIN TEAM GIANT-SHIMANO 0:00:00
32 Kévin REZA TEAM EUROPCAR 0:00:00
33 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE 0:00:00
34 Lloyd MONDORY AG2R LA MONDIALE 0:00:00
35 Victor CAMPENAERTS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:00:00
36 Gregory HABEAUX WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:00
37 Romain HARDY COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:00
38 Mickaël DELAGE FDJ.FR 0:00:00
39 Jacopo GUARNIERI ASTANA PRO TEAM 0:00:00
40 Nikolas MAES OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
41 Dries DEVENYNS TEAM GIANT-SHIMANO 0:00:00
42 Yohann GENE TEAM EUROPCAR 0:00:00
43 Frédéric AMORISON WALLONIE – BRUXELLES 0:00:00
44 Philippe GILBERT BMC RACING TEAM 0:00:00
45 Sébastien TURGOT AG2R LA MONDIALE 0:00:00
46 Clément SAINT-MARTIN TEAM LA POMME-MARSEILLE 13 0:00:00
47 Maxime DANIEL AG2R LA MONDIALE 0:00:00
48 David BOUCHER FDJ.FR 0:00:00
49 Sander HELVEN TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:00:00
50 Ruslan TLEUBAYEV ASTANA PRO TEAM 0:00:00
51 Petr VAKOC OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
52 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
53 Stéphane POULHIES COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:00
54 Valentin IGLINSKIY ASTANA PRO TEAM 0:00:00
55 Julian ALAPHILIPPE OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:21
56 Antoine DUCHESNE TEAM EUROPCAR 0:01:17
57 Marcus BURGHARDT BMC RACING TEAM 0:01:25
58 Danilo NAPOLITANO WANTY – GROUPE GOBERT 0:01:25
59 Tim DE TROYER WANTY – GROUPE GOBERT 0:01:45
60 Stephen CUMMINGS BMC RACING TEAM 0:02:24
61 Benoît VAUGRENARD FDJ.FR 0:02:41
62 Steven TRONET BIGMAT-AUBER 93 0:03:02
63 Frederic BRUN BIGMAT-AUBER 93 0:03:02
64 Gert JOEAAR COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:03:02
65 Ferekalsi DEBESAY ABRHA MTN-QHUBEKA 0:03:02
66 Arman KAMYSHEV ASTANA PRO TEAM 0:03:02
67 Cheng JI TEAM GIANT-SHIMANO 0:03:02
68 Julien DUVAL ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:03:02
69 Tim DECLERCQ TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:03:02
70 Justin JULES TEAM LA POMME-MARSEILLE 13 0:03:02
71 Romain PILLON ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:03:02
72 Erwann CORBEL BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:03:02
73 Clément KORETZKY BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:03:02
74 Andrew FENN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:03:02
75 Franck VERMEULEN ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:03:02
76 Yannis YSSAAD BIGMAT-AUBER 93 0:03:02
77 Timothy DUPONT ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:03:02
78 Daniil FOMINYKH ASTANA PRO TEAM 0:03:02
79 Alo JAKIN BIGMAT-AUBER 93 0:03:02
80 Yoann PAILLOT TEAM LA POMME-MARSEILLE 13 0:03:02
81 Florent MOTTET WALLONIE – BRUXELLES 0:03:02
82 Dmitriy MURAVYEV ASTANA PRO TEAM 0:03:02
83 Kenny DE KETELE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:03:02
84 Jonas RICKAERT TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:03:02
85 LoÏc PESTIAUX WALLONIE – BRUXELLES 0:03:02
86 Benjamin LEMONTAGNER BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:03:02
87 Jonathan DUFRASNE WALLONIE – BRUXELLES 0:03:02
88 Julien ANTOMARCHI TEAM LA POMME-MARSEILLE 13 0:03:02
89 Martin WESEMANN MTN-QHUBEKA 0:03:02
90 Antoine DEMOITIE WALLONIE – BRUXELLES 0:03:02
91 Sebastian LANDER BMC RACING TEAM 0:03:02
92 Giovanni BERNAUDEAU TEAM EUROPCAR 0:03:02
93 Frederik VEUCHELEN WANTY – GROUPE GOBERT 0:03:02
94 Klaas LODEWIJCK BMC RACING TEAM 0:03:02
95 Florian GUILLOU BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:03:02
96 Alexandr DYACHENKO ASTANA PRO TEAM 0:03:02
97 Baptiste PLANCKAERT ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:03:02
98 William BONNET FDJ.FR 0:03:02
99 Stéphane ROSSETTO BIGMAT-AUBER 93 0:03:02
100 Théo VIMPERE BIGMAT-AUBER 93 0:03:02
101 Thomas ROSTOLLAN TEAM LA POMME-MARSEILLE 13 0:03:02
102 Jaco VENTER MTN-QHUBEKA 0:03:02
103 Evaldas SISKEVICIUS TEAM LA POMME-MARSEILLE 13 0:03:02
104 Sea Keong LOH TEAM GIANT-SHIMANO 0:03:02
105 Sebastien DELFOSSE WALLONIE – BRUXELLES 0:03:02
106 Julian KERN AG2R LA MONDIALE 0:05:15
107 Benjamin GIRAUD TEAM LA POMME-MARSEILLE 13 0:05:41
108 Brian BULGAC TEAM GIANT-SHIMANO 0:05:43
109 Maxime RENAULT BIGMAT-AUBER 93 0:06:29
110 Olivier CHEVALIER WALLONIE – BRUXELLES 0:06:29
111 Romain ZINGLE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:06:29
112 Jimmy ENGOULVENT TEAM EUROPCAR 0:06:29
113 Jérome COUSIN TEAM EUROPCAR 0:06:29
114 Morgan LAMOISSON TEAM EUROPCAR 0:06:29
115 Tsgabu Gebremaryam GRMAY MTN-QHUBEKA 0:06:29
116 Christophe LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:06:29
117 Alexis GOUGEARD AG2R LA MONDIALE 0:06:29
118 Adrien NIYONSHUTI MTN-QHUBEKA 0:06:29
119 Rudy KOWALSKI ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:12:22
120 Geoffrey SOUPE FDJ.FR 0:12:22
121 Pierre-Henri LECUISINIER FDJ.FR 0:12:22
José GONCALVES TEAM LA POMME-MARSEILLE 13 Abandon

Klasyfikacja generalna:
1 Bryan COQUARD TEAM EUROPCAR 4:17:17
2 Arnaud DEMARE FDJ.FR 0:00:01
3 Ramon SINKELDAM TEAM GIANT-SHIMANO 0:00:06
4 Nikolas MAES OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:07
5 Kenneth VAN BILSEN TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:00:08
6 Gianni MEERSMAN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:09
7 Jean-Pierre DRUCKER WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:10
8 Fréderique ROBERT WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:10
9 Andrea GUARDINI ASTANA PRO TEAM 0:00:10
10 Romain FEILLU BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:00:10
11 Rudy BARBIER ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:00:10
12 Kristan SBARAGLI MTN-QHUBEKA 0:00:10
13 Robin STENUIT WALLONIE – BRUXELLES 0:00:10
14 Jonas AHLSTRAND TEAM GIANT-SHIMANO 0:00:10
15 Bjorn LEUKEMANS WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:10
16 Gediminas BAGDONAS AG2R LA MONDIALE 0:00:10
17 Tom VAN ASBROECK TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:00:10
18 Gert STEEGMANS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:10
19 Florian SENECHAL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:10
20 Silvan DILLIER BMC RACING TEAM 0:00:10
21 Steve CHAINEL AG2R LA MONDIALE 0:00:10
22 Kevin DE WEERT OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:10
23 Edward THEUNS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:00:10
24 Flavien DASSONVILLE BIGMAT-AUBER 93 0:00:10
25 Yoann OFFREDO FDJ.FR 0:00:10
26 Louis VERHELST COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:10
27 Cyril LEMOINE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:10
28 Wesley KREDER WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:10
29 Rick ZABEL BMC RACING TEAM 0:00:10
30 Vegard Stake LAENGEN BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:00:10
31 Tom DUMOULIN TEAM GIANT-SHIMANO 0:00:10
32 Kévin REZA TEAM EUROPCAR 0:00:10
33 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE 0:00:10
34 Lloyd MONDORY AG2R LA MONDIALE 0:00:10
35 Victor CAMPENAERTS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:00:10
36 Gregory HABEAUX WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:10
37 Romain HARDY COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:10
38 Mickaël DELAGE FDJ.FR 0:00:10
39 Jacopo GUARNIERI ASTANA PRO TEAM 0:00:10
40 Dries DEVENYNS TEAM GIANT-SHIMANO 0:00:10
41 Yohann GENE TEAM EUROPCAR 0:00:10
42 Frédéric AMORISON WALLONIE – BRUXELLES 0:00:10
43 Sébastien TURGOT AG2R LA MONDIALE 0:00:10
44 Clément SAINT-MARTIN TEAM LA POMME-MARSEILLE 13 0:00:10
45 Maxime DANIEL AG2R LA MONDIALE 0:00:10
46 David BOUCHER FDJ.FR 0:00:10
47 Sander HELVEN TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:00:10
48 Ruslan TLEUBAYEV ASTANA PRO TEAM 0:00:10
49 Petr VAKOC OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:10
50 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:10
51 Valentin IGLINSKIY ASTANA PRO TEAM 0:00:10
52 Jimmy TURGIS ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:00:30
53 Stéphane POULHIES COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:30
54 Julian ALAPHILIPPE OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:31
55 Philippe GILBERT BMC RACING TEAM 0:00:38
56 Antoine DUCHESNE TEAM EUROPCAR 0:01:27
57 Marcus BURGHARDT BMC RACING TEAM 0:01:35
58 Danilo NAPOLITANO WANTY – GROUPE GOBERT 0:01:35
59 Tim DE TROYER WANTY – GROUPE GOBERT 0:01:55
60 Stephen CUMMINGS BMC RACING TEAM 0:02:34
61 Benoît VAUGRENARD FDJ.FR 0:02:51
62 Steven TRONET BIGMAT-AUBER 93 0:03:12
63 Frederic BRUN BIGMAT-AUBER 93 0:03:12
64 Gert JOEAAR COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:03:12
65 Ferekalsi DEBESAY ABRHA MTN-QHUBEKA 0:03:12
66 Arman KAMYSHEV ASTANA PRO TEAM 0:03:12
67 Cheng JI TEAM GIANT-SHIMANO 0:03:12
68 Julien DUVAL ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:03:12
69 Tim DECLERCQ TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:03:12
70 Justin JULES TEAM LA POMME-MARSEILLE 13 0:03:12
71 Romain PILLON ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:03:12
72 Erwann CORBEL BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:03:12
73 Clément KORETZKY BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:03:12
74 Andrew FENN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:03:12
75 Franck VERMEULEN ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:03:12
76 Yannis YSSAAD BIGMAT-AUBER 93 0:03:12
77 Timothy DUPONT ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:03:12
78 Daniil FOMINYKH ASTANA PRO TEAM 0:03:12
79 Alo JAKIN BIGMAT-AUBER 93 0:03:12
80 Yoann PAILLOT TEAM LA POMME-MARSEILLE 13 0:03:12
81 Florent MOTTET WALLONIE – BRUXELLES 0:03:12
82 Dmitriy MURAVYEV ASTANA PRO TEAM 0:03:12
83 Kenny DE KETELE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:03:12
84 Jonas RICKAERT TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:03:12
85 LoÏc PESTIAUX WALLONIE – BRUXELLES 0:03:12
86 Benjamin LEMONTAGNER BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:03:12
87 Jonathan DUFRASNE WALLONIE – BRUXELLES 0:03:12
88 Julien ANTOMARCHI TEAM LA POMME-MARSEILLE 13 0:03:12
89 Martin WESEMANN MTN-QHUBEKA 0:03:12
90 Antoine DEMOITIE WALLONIE – BRUXELLES 0:03:12
91 Sebastian LANDER BMC RACING TEAM 0:03:12
92 Giovanni BERNAUDEAU TEAM EUROPCAR 0:03:12
93 Frederik VEUCHELEN WANTY – GROUPE GOBERT 0:03:12
94 Klaas LODEWIJCK BMC RACING TEAM 0:03:12
95 Florian GUILLOU BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:03:12
96 Alexandr DYACHENKO ASTANA PRO TEAM 0:03:12
97 Baptiste PLANCKAERT ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:03:12
98 William BONNET FDJ.FR 0:03:12
99 Stéphane ROSSETTO BIGMAT-AUBER 93 0:03:12
100 Théo VIMPERE BIGMAT-AUBER 93 0:03:12
101 Thomas ROSTOLLAN TEAM LA POMME-MARSEILLE 13 0:03:12
102 Jaco VENTER MTN-QHUBEKA 0:03:12
103 Evaldas SISKEVICIUS TEAM LA POMME-MARSEILLE 13 0:03:12
104 Sea Keong LOH TEAM GIANT-SHIMANO 0:03:12
105 Sebastien DELFOSSE WALLONIE – BRUXELLES 0:03:12
106 Julian KERN AG2R LA MONDIALE 0:05:25
107 Benjamin GIRAUD TEAM LA POMME-MARSEILLE 13 0:05:51
108 Brian BULGAC TEAM GIANT-SHIMANO 0:05:53
109 Christophe LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:06:38
110 Maxime RENAULT BIGMAT-AUBER 93 0:06:39
111 Olivier CHEVALIER WALLONIE – BRUXELLES 0:06:39
112 Romain ZINGLE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:06:39
113 Jimmy ENGOULVENT TEAM EUROPCAR 0:06:39
114 Jérome COUSIN TEAM EUROPCAR 0:06:39
115 Morgan LAMOISSON TEAM EUROPCAR 0:06:39
116 Tsgabu Gebremaryam GRMAY MTN-QHUBEKA 0:06:39
117 Alexis GOUGEARD AG2R LA MONDIALE 0:06:39
118 Adrien NIYONSHUTI MTN-QHUBEKA 0:06:39
119 Rudy KOWALSKI ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:12:32
120 Geoffrey SOUPE FDJ.FR 0:12:32
121 Pierre-Henri LECUISINIER FDJ.FR 0:12:03

 

 

Arek Waluga @ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net