Marcin Sapa (BDC Team) w arcytrudnych warunkach pogodowych, po samotnej ucieczce został triumfatorem XXXV Wyścigu o Wielką Nagrodę Bełchatowa.

Rywalizacja przebiegała w temperaturze minus 1 i przy padającym śniegu. Organizatorzy zdecydowali się skrócić dystans o połowę. Kolarze do pokonania mieli 4 okrążenia po 18,3 km. Na starcie stanęło 91 zawodników, w tym m.in. Team BDC, CCC Polsat, Team BGŻ, Mostostal Puławy, TKK Pacific Toruń.

Pierwszy linię mety przekroczył Marcin Sapa. Drugi był Mieszko Bulik (TC Chrobry Głogów), a trzeci kolejny z kolarzy BDC Team – Damian Walczak. Rywalizację ukończyło jedynie 12 zawodników. W pierwszej dziesiątce podobnie jak wczoraj w Mińsku Mazowieckim, znalazło się aż czterech kolarzy BDC Team!