Niemiecki kolarz Andre Schulze z grupy CCC Polsat Polkowice wygrał w niedzielę w Baboszewie wyścig o Memoriał Andrzeja Trochanowskiego, drugie zawody z cyklu BGŻ ProLigi 2011. Prowadzenie w BGŻ ProLidze utrzymał zwycięzca pierwszego wyścigu Ślężański Mnich Łukasz Bodnar również reprezentujący grupę z Polkowic.

Na starcie 23 edycji Memoriału Andrzeja Trochanowskiego stanęło 124 kolarzy z 19 zespołów wśród nich wszystkie krajowe grupy zawodowe, a także ekipy z zagranicy. Po przejechaniu dystansu 166 kilometrów na czele stawki uformowała się 40-osobowa czołówka, z której najszybciej finiszował Andre Schulze. Dla niemieckiego kolarza było to drugie z rzędu zwycięstwo w tym wyścigu, poprzednie odniósł w barwach czeskiej ekipy PSK Whirpool. Drugie miejsce zajął Krzysztof Jeżowski (Bank BGŻ) a trzeci był Marek Cichosz z grupy Legia Felt.

Memoriał Trochanowskiego nie przyniósł zmiany lidera BGŻ ProLigi. Po raz drugi w tym sezonie koszulkę założył Łukasz Bodnar z grupy CCC Polsat Polkowice, który wygrał inaugurujący cykl wyścig Ślężański Mnich w Sobótce. Na drugie miejsce awansował były mistrz Polski Krzysztof Jeżowski z grupy Bank BGŻ, który dzieli tę pozycję z Tomaszem Smoleniem (CCC Polsat Polkowice). Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem BGŻ ProLigi punkty do klasyfikacji ProLigi zdobywają tylko polscy kolarze, stąd punkty za zwycięstwo Andre Schulze nie zostały przyznane.

Ponownie do rywalizacji w BGŻ ProLidze kolarze przystąpią już w najbliższy czwartek. Wówczas rozpocznie się etapowy wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich, dla wielu ekip najważniejsze zawody pierwszej części sezonu. W punktacji BGŻ Proligi popularnym Grodom przyznano kategorię SUPER, co oznacza możliwość zdobycia większej ilości punktów do klasyfikacji.

Klasyfikacja BGŻ ProLigi po 2 wyścigach
1 Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice) 40
2 Tomasz Smoleń (CCC Polsat Polkowice) 30
– Krzysztof Jezowski (Bank BGŻ) 30
3 Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) 25
– Marek Cichosz (Legia Felt) 25
4 Michał Podlaski (KS Pogoń Mostostal Puławy) 20
– Robert Radosz (BDC Team) 20
5 Jacek Morajko (CCC Polsat Polkowice) 15
– Paweł Franczak (Ziemia Brzeska) 15
6 Jarosław Dąbrowski (TKK Pacific Kvis Norda Toruń) 11
7 Mariusz Witecki (CCC Polsat Polkowice) 8
– Mateusz Nowak (KTK Kalisz) 8
8 Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) 5
– Dariusz Rudnicki (BDC Team) 5
9 Grzegorz Haba (KS Pogoń Mostostal Puławy) 3
10 Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice) 1
– Paweł Bernas (GK Kellys Cartusia Kartuzy) 1

Foto: naszosie.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments