Jarek Kowalczyk (BDC MArcPol)Koniec sezonu to czas podsumowań. Postanowiliśmy zapytać o to, który polski wyścig szosowy w waszej ocenie to impreza roku 2014.

Do imprez szosowych, na które możecie głosować wybraliśmy dziewiętnaście wyścigów zaliczanych do kolarskiej ProLigi, wśród których są wszystkie z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Ponadto, postanowiliśmy dołączyć wyścigi, które były włączone do Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym (sześć imprez), a także wybrane wyścigi szosowe, które według nas były bardzo dobrze zorganizowane.

Pominęliśmy Tour de Pologne, bo jak wiadomo to wyścig poza konkurencją, organizowany na najwyższym, światowym poziomie.

Serdecznie zapraszamy do głosowania! Koniec zbierania głosów – 31.12.2014.

[poll id=”12″]

Poprzedni artykułNatnael Berhane marzy o Tour de France
Następny artykułMichał Kwiatkowski podsumowuje pierwszy rok działalności Akademii Copernicus
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
tubi
tubi

Wg mnie impreza imprezie nie równa bo nie można klasyka porównać do etapówki tak samo etapówki w jednym województwie do etapówki jadącej przez kilka województw np. Bałtyk Karkonosze bo to ogrom pracy każdy organizator się stara by było dobrze a jak nie wychodzi to chodzi o kasę a tej jest mało zwłaszcza po wycofaniu się Banku BGZ który pomagał. Ja bym każdą imprezę zaznaczył bo w dobie kryzysu cieszmy się co mamy i chwała każdemu organizatorowi.

mercury
mercury

Głos na Cyklo Gdynia. Świetny wyścig.

yorg
yorg

SOBÓTKA,to mekka polskiego kolarstwa,imprezy tam organizowane należą do najlepszych w Polsce,takie jest moje,oczywiście ,subiektywne zdanie.

tubi
tubi

z tym Cyclo Gdynia bez przesady bo samo to ze wyścigu nie było w kalendarzu chyba ze pojawił się w połowie sezonu i to w tym samym terminie w Wyszkowie wystartowało 3 razy więcej zawodników i to kilku państw wystarczy spojrzeć na wyniki… Każda impreza fajna ale nie może być tak by się nakrywały. w Kalendarzu 2015 mamy np. Grad Prix Częstochowy a w tym samym terminie jest klasyk wyszechardzki UCI robiony w okolicach Legnicy

Rafał
Rafał

Dla mnie to głosowanie bez sensu, skoro mianem najlepszego polskiego wyścigigu szosowego nie można będzie nazywać najlepszego polskiego wyścigu szosowego 2014.

Guzi team
Guzi team

gdzie pytanie o wyścig dla amatorów?

edi
edi

Parodia z tymi wynikami. Grody Solidarka wyścigi etapowe Uci gdzie fajne grupy startowały przegrywają drastyczne z wyścigami wokół komina…wychodzi na to ze poważne wyścigi nie robią akcji by klikać.

Paweł
Paweł

Wyścig, który wygra głosowanie wcale nie musi być najlepszy. W Tour de Rybnik startowało przeszło 200 zawodników i jak na razie ma 155 głosów ,a w Cyklo Gdynia 1000 zawodników i 209 głosów – to ciekawe który wyścig jest lepszy ? A kto inny głosuje jak nie sami zawodnicy.

do Paweł
do Paweł

To konkurs na wyścig czy imprezy które są obok? Bo moze 1000 było w Gdyni ale w głównym wyścigu startowała garstka

Paweł
Paweł

Oj przepraszam amatorzy przecież się nie liczą.