Natnela BerhaneNatnael Berhane zamierza być pierwszym Erytrejczykiem na liście startowej Tour de France. Specjalista od jazdy w górach w przyszłym sezonie przenosi się do MTN-Qhubeka.

„Marzę o tym. Mam nadzieję, że uda mi się być częścią zespołu i że będę znajdował się w dobrej formie„, powiedział dotychczasowy kolarz Europcaru. W tym roku nie dałem rady załapać się do składu, ale w przyszłym roku Tour de France będzie moim wielkim celem”, dodał.

Trudno jest myśleć o zakończeniu wyścigu na wysokim miejscu w klasyfikacji generalnej, ale po prostu chcę polepszyć swoje umiejętności. Chciałbym zabrać się w ucieczkę, a może nawet wygrać etap. Mam nadzieję, że w przyszłym roku moje marzenie się spełni”, kontynuował zwycięzca Tour of Turkey 2013.

23-latek w 2015 roku zamierza powalczyć także w krajowych mistrzostwach, ponownie próbować zwyciężyć w Tour of Turkey oraz nastawia się na aktywną jazdę w Paryż-Nicea.