David Zabriskie (Garmin-Cervélo) wygrał dziś jazdę indywidualną na czas podczas wyścigu Tour de Romandie. Amerykanin wykręcił lepszy czas na 20 kilometrowym odcinku, pokonując młodego Richie Porte (Saxo Bank Sungard) oraz Lieuwe`a Westrę (Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team). Nowym liderem został Cadel Evans (BMC Racing Team).

Kolarze rywalizowali na 20 kilometrowym odcinku z  Aubonne do Signal-de-Bougy. Zabrskie skorzystał z lepszych warunków pogodowych (słabszy boczny wiatr), które dostępne były dla zawodników startujących na początku. Falistą trasę, Amerykanin pokonał w 27 minut i 57 sekund. Drugi na mecie Porte stracił do niego zaledwie 2 sekundy. Westra stracił do lidera 14 s. Dobrze spisał się Cadel Evans, który został nowym liderem. Były Mistrz Świata uplasował się na 8. miejscu. Sylwester Szmyd (Liquigas-Cannondale) stracił 1 minutę i 58 sekund, zajmując 57. miejsce. Z kolei Rafał Majka (SaxoBank SunGard) był 111. tracąc ponad 3 minuty.

W generalce, Evans prowadzi 18 sekund nad Tonym Martinem (HTC-Columbia) oraz 19s nad Alexandrem Vinokourovem (Pro Team Astana). „Sylwas” jest 29. ze stratą 2 minut i 27 sekund. Kolarz z Krakowa plasuje się na 47. miejscu, tracąc 4 minuty i 13 sekund.