Ekipa Saxo Bank SunGard potwierdziła swój skład, który będzie towarzyszyć Alberto Contadorowi w jego drodze po drugie zwycięstwo w Giro d’Italia. Na 9 osobowej liście, zabrakło Jarosława Marycza oraz Rafała Majki.

Zgodnie z oczekiwaniami, Contador będzie mógł liczyć na pomoc swoich najbardziej zaufanych „gregario” czyli: Daniela Navarro i Jesusa Hernandeza. Hiszpański duet dołączył do Saxo wraz z „el pistolero”, z Astany przed rozpoczęciem 2011 roku.

Jedna z rewelacji ubiegłorocznego Giro, Richie Porte będzie również częścią ekipy. Australijczyk założył Maglia rosa w 2010 r. i zajął siódme miejsce w klasyfikacji generalnej, wygrywając przy tym klasyfikację dla najlepszego młodzieżowca.

„Jedziemy na Giro z bardzo silną i zmotywowaną drużyną”, powiedział kierownik zespołu Bjarne Riis. „Ostateczny wybór nie był łatwy, ponieważ mamy wiele silnych kart w talii. Jedno jest pewne, ta ekipa jedzie po zwycięstwo, są bardzo zmotywowani i wystarczająco silni aby tego dokonać”, straszy Duńczyk.

Skład SaxoBanku na Giro 2011: Alberto Contador, Kasper Klostergaard, Jesus Hernandez, Daniel Navarro, Michael Mørkøv, Matteo Tosatto, Laurent Didier, Richie Porte oraz Volodymir Gustov.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments