Jonas Rickaert (Team Belgium Balen B.C.) wygrał 3. etap wyścigu o Puchar Prezydenta Grudziądza (2.2 J UCI). Koszulkę lidera, założy jego klubowy kolega – Rob Leemans.

Dzisiejszy etap rozegrany w Świeciu liczył sobie 105 kilometrów. Na lotnych premiach aktywni byli Rickaert, dotychczasowy lider Mateusz Mikulicz (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz), Rob Leemans, Mamyr Stash (Rosja) oraz Kirill Mordvintsev (Kazachstan).

Na ostatnich, decydujących kilometrach peleton porwał się na kilka mniejszych grupek. Wykorzystał to Rickaert, który po solowym ataku zwyciężył 3. etap. Grupkę pościgową, osiem sekund za zwycięzcą przyprowadził również Belg – Leemans, który dzięki bonifikacie założy koszulkę lidera wyścigu.

Mikulicz spadł na drugie miejsce. Polak traci do Belga 3 sekundy. Trzeci jest Michał Michciński (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz). Kolarz gospodarzy do prowadzącego zawodnika ma 10 sekund.

Pełne wyniki 3 etapu > tutaj

Andrzej

Poprzedni artykułGiro d’ Italia 2011: SaxoBank bez Marycza i Majki
Następny artykułAndre Schulze drugi rok z rzędu najlepszy w Memoriale Trochanowskiego!
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments