Andre Schulze (CCC Polsat Polkowice) został triumfatorem XXIII Memoriał im. Andrzeja Trochanowskiego (1.2 UCI). Niemiec po finiszu z mniejszej grupki pokonał Krzysztofa Jeżowskiego (Bank BGŻ) oraz Marka Cichosza (Legia-Felt).

Kolarze rywalizowali dziś na 167 kilometrowej trasie w Baboszewie. Na starcie stanęło 124 zawodników z 19 ekip. W barwnym peletonie poza Polakami jechali kolarze ze Słowacji, Czech i Białorusi. Towarzyszyła im ładna, słoneczna pogoda.

Od samego początku miały miejsce liczne ataki. Ostatecznie uformowały się dwie grupy. W pierwszej z nich jechała m.in. cała ekipa CCC Polsat, poza Andre Schulze. Różnica pomiędzy grupkami wynosiła nie więcej niż 40 sekund. W drugiej z nich mocno pracowali kolarze BGŻ Team oraz BDC Team, dzięki czemu grupy połączyły się.

Czołówka licząca prawie 40 kolarzy, z każdym kilometrem powiększała przewagę nad coraz mniej licznym peletonem.

W końcówce po wjeździe kolarzy na małe rundy, każda po 10 km, sędziowie w obawie przed dublem, zdjęli peleton z trasy.

Na 16 kilometrów przed metą zaatakował Mateusz Taciak (CCC Polsat), jednak zwycięzca Memoriału z 2009 roku nie dał rady odjechać.

O zwycięstwie zdecydował finisz z grupy, w którym po raz drugi rok z rzędu najszybszy był Andre Schulze. Tuż za nim uplasował się Mistrz Polski z 2009, Krzysztof Jeżowski (BGŻ Team), a trzecie miejsce przypadło Markowi Cichoszowi (Legia-Felt). Tuż za podium przyjechał Robert Radosz (BDC Team).

Na uwagę zasługuje ponownie bardzo ładna jazda Maeusza Nowaka (KTK Kalisz). Dziś był siódmy.

Pełne wyniki Memoriału Trochanowskiego > tutaj

Zobacz relację TVP > tutaj

Poprzedni artykułPuchar Prezydenta Grudziądza – Rob Leemans nowym liderem
Następny artykułTdR: Evans dowozi żółtą koszulkę do końca. Swift wygrywa ostatni etap.