Rosjanin Aleksey Rybalkin, wygrał wyścig zaliczany do cyklu Pucharu Narodów juniorów, Tour d’Istrie (Chorwacja). Bardzo dobrze zaprezentował się Adam Majorek. Wychowanek LKS Atom Boxmet Ogniwo Dzierżoniów był 7.

Rozgrywana w Chorwacji impreza, składała się z 3. górskich etapów, a na jej starcie stanęła kadra Polski, złożona głównie z uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Toruniu i Świdnicy, wyjątkiem był Majorek.

1. etap liczył sobie 97 kilometrów i prowadził z miejscowości Rovinj do Buzet. Jako pierwsi na mecie zameldowali się dwaj kolarze: Aleksey Rybalkin oraz Duńczyk Magnus Cort Nielsen. Górą w tym pojedynku okazał się Rosjanin. Grupkę pościgową, która przyjechała ze stratą 12 sekund przyprowadził Brytyjczyk, Jonathan Diebben. Najlepiej z Polaków pojechał kolarz LKK Styropol Warmia Biskupiec oraz uczeń SMS Świdnica, Szymon Rekita zajmując 14. miejsce. Tuż za nim, na 15. pozycji uplasował się Majorek.

2. odcinek chorwackiej etapówki, prowadził z Umag do Labin, co w sumie dało 90 kilometrów. Ponownie, najlepszy okazał się Rosjanin Rybalkin, który już samotnie przekraczając linię mety pokonał Słoweńca Lukę Pibernika, który stracił do niego 16 sekund. Trzeci na mecie Austriak Daniel Paulus, miał do Rosjanina 21s straty. 18-letni Adam Majorek był 20., tracąc do zwycięzcy 1 minutę i 7 sekund.

3. ostatni etap, to płaski, najdłuższy odcinek Tour d’Istrie 2011, który obejmował 115 kilometrów z Vrsar do Puli. Najlepszym sprinterem był Włoch Niccolo Bonifazio, który pokonał Norwega Kristoffera Skjerpinga oraz Francuza Yoana Verardo. Najlepiej z Polskich zawodników finiszował triumfator tegorocznego kryterium w Dzierżoniowie, Arkadiusz Owsian (TKK Pacyfic SMS Toruń) zajmując 12. miejsce.

W generalce, prowadzenie do końca utrzymał Rybalkin, wyprzedzając o 53 sekundy Słoweńca Mateja Mohoricia. Trzeci Magnus Cort Nielsen do Rosjanina stracił 1 minutę i 2 sekundy. Majorek ze stratą 1 minuty i 29 sekund ukończył etapówkę na bardzo dobrym, 7. miejscu.

Miejsca naszych pozostałych kolarzy: Arkadiusz Owsian 36, Szymon Rekita 41, Mateusz Dubienecki (LKS Atom Boxmet Ogniwo Dzierżoniów) 67,  Tomasz Kulpa (LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne) 91, a Bartosz Zając (KKS Górnik Wałbrzych) 98.