Dawid SałamachaTao Geohegan-Hart (Wielka Brytania) wygrał 2. etap Tour d`Istrie i został nowym liderem chorwackiej imprezy dla juniorów. Na 19. miejscu przyjechał Dawid Sałamacha (GK Merida Gliwice).

Drugi odcinek etapówki zaliczanej do cyklu juniorskiego Pucharu Narodów prowadził z Umag do miejscowości Labin. Łączny dystans tego etapu to 90. kilometrów w górzystym terenie.

Reprezentacja Polski w decydujących momentach jechała czujnie, jednak zabrakło szczęścia by zabrać się do decydującej akcji. Na metę wpadła mocno rozciągnięta, kilkunastoosobowa czołówka. Najszybciej finiszował z niej Tao Geohegan-Hart, który pokonał Francuza Damien`a Touzé oraz Austriaka Lukaas Schlemmera.  W grupie pościgowej ze stratą 21. sekund przyjechało dwóch biało-czerwonych. Dziewiętnasty był triumfator Ślężańskiego Mnicha w Sobótce – Dawid Sałamacha, a dwie pozycje za nim zameldował się Gracjan Szeląg (Tarnovia Tarnowo Podgórne).

Wyniki:

1 Tao GEOGHEGAN HART GBR les 90 km en 2h28’57”
2 Damien TOUZÉ FRA 0
3 Lukas SCHLEMMER AUT 0
4 David PER SLO 0
5 Dmitry STRAKHOV RUS 0
6 Valentin DEVERCHERE FRA 4
7 Kristian AASVOLD NOR 4
8 Patrick MÜLLER SUI 4
9 Elie GESBERT FRA 4
10 Lorenzo ROTA ITA 4
11 Mario STOCK AUT 12
12 Casper PEDERSEN DEN 12
13 Artem NYCH RUS 12
14 Stylianos FARANTAKIS GRE 15
15 Julian SCHULZE GER 18
16 Antoine RAYNAUD FRA 21
17 Niels GOEREE NED 21
18 Scott DAVIES GBR 21
19 Dawid SALAMACHA POL 21    
20 Eric SÜßEMILCH GER 21
21 Gracjan SZELAG POL 21    
22 Gregely VARRÓ HUN 21
23 Axel JOURNIAUX FRA 21
24 Yuri PESSOTTO ITA 21
25 Dries VERSTREPEN BEL 27
26 Saya KUROEDA JPN 27
27 Adam TOUPALIK CZE 27
28 Kristoffer HALVORSEN NOR 27
29 Julien VAN DEN BRANDE BEL 31
30 Petter THEODORSEN NOR 31
31 Sergey SHEMYAKIN KAZ 31
32 Pavel CHURSIN RUS 31
33 Emil WANG DEN 31
34 Maciej KASPERKIEWICZ POL 38    
35 Yerlan PERNEBEKOV KAZ 42
36 Andreas WÖHRER AUT 47
37 Stepan KURIANOV RUS 49
38 Marvin HAMMERSCHMID AUT 49
39 Lennard KAMNA GER 49
40 Atsushi OKA JPN +1:00
41 Ziga RUCIGAJ SLO +1:07
42 Matic SAFARIC KOLAR SLO +1:50
43 Benjamin BRKIC AUT +2:00
44 Gasper KATRASNIK SLO +2:34
45 Matic VEBER SLO +2:34
46 Kota YOKOYAMA JPN +2:39
47 Nino HONIGH NED +4:07
48 Jonas ABRAHAMSEN NOR +4:10
49 Sergey MOSIN RUS +4:12
50 Milan MENTEN BEL +4:17
51 Piotr BROZYNA POL +4:17    
52 Tomas HARAG SVK +4:22
53 Florian NOWAK GER +4:22
54 Riccardo TERRUZZI ITA +4:22
55 János PELIKÁN HUN +4:22
56 Oliver PINTER AUT +4:22
57 Martijn DE JONG NED +4:22
58 Jo HASHIZUME JPN +4:22
59 Daniel HARTVIG DEN +4:22
60 Petr FIALA CZE +4:22
61 Simon BRÜHLMANN SUI +4:22
62 Masaki YOSHIDA JPN +4:22
63 Jonas POULSEN DEN +4:22
64 Aleksandr KOMIN RUS +4:35
65 Piotr KONWA POL +4:35    
66 Luka KOVACIC SLO +4:35
67 Masaki YAMAMOTO JPN +5:46
68 Marius SKJOLDEN NOR +5:50
69 Riccardo MINALI ITA +5:50
70 Grigoriy SHTEIN KAZ +5:01
71 Mathias KRIGBAUM DEN +5:29
72 Filippo GANNA ITA +5:32
73 Jacob SCOTT GBR +7:11
74 David ZVERKO SVK +7:44
75 Alexandre BALLET SUI +8:40
76 Michal PALUTA POL +11:16    
77 Daniel MORICZ HUN +11:18
78 Filip CENGIC CRO +11:33
79 Dominic VON BURG SUI +11:40
80 Martin DUBEN SVK +11:40
81 Juraj BELLAN SVK +11:40
82 Jan RAJCHART CZE +11:43
83 Ioannis KAKAVELAKIS GRE +11:51
84 Chiron KELLER SUI +11:51
85 Dusan KALABA SRB +11:53
86 Henrik SANDAL NOR +11:59
87 Dmitriy RIVE KAZ +12:04
88 Oliver WOOD GBR +12:16
89 Maxim SHTYRBULOV KAZ +13:24
90 Jérémy LECROQ FRA +13:27
91 Milan HOLOMEK SVK +13:29
92 Yevgeniy GIDICH KAZ +13:29
93 Jacob RAGAN GBR +13:29
94 Jan MAAS NED +13:29
95 Giacomo GARAVAGLIA ITA +13:29
96 Miloš MILADINOVIC SRB +13:33
97 Zeno CAMINADA SUI +13:37
98 Marek ŠIPOŠ CZE +13:37
99 Tristan WEDLER GER +13:37
100 Lukas STEGER GER +13:37
101 Charlie ARIMONT BEL +13:37
102 Balázs RÓZSA HUN +13:42
103 Luka KOTUR SRB +13:42
104 Dominik NEUMANN CZE +13:44
105 Denis BASKA SVK +13:47
106 Peter KOZLOVIC CRO +14:01
107 Milan BOGDANOVIC SRB +14:03
108 Danilo MILOŠEVIC SRB +14:20
109 Pavel CAMRDA CZE +15:57
110 Edward PLANCKAERT BEL +21:30
111 Enzo WOUTERS BEL +21:38
112 Jordi TALEN NED +21:38
113 Emil RAVNSHOLT DEN +21:59
114 Bruno KRISTIC CRO +21:59
115 Markos DOUGALIS GRE +21:59
116 Evangelos DOXARAS GRE +22:11
117 Zoltán LENGYEL HUN +27:34
118 Theodoros RAKITZOPOULOS GRE +28:39

Wycofani:     
Jaap DE JONG NED
Zvonimir JELINIC CRO
Stjepan ŠIMIC CRO
Paolo VUGA CRO
Christopher LAWLESS GBR

Klasyfikacja generalna :
1 Tao GEOGHEGAN HART GBR en 4h42’18”
2 David PER SLO 3
3 Dmitry STRAKHOV RUS 8
4 Damien TOUZÉ FRA 13
5 Elie GESBERT FRA 18
6 Casper PEDERSEN DEN 26
7 Artem NYCH RUS 26
8 Yuri PESSOTTO ITA 26
9 Mario STOCK AUT 32
10 Antoine RAYNAUD FRA 35
11 Julian SCHULZE GER 38
12 Sergey SHEMYAKIN KAZ 45
13 Lukas SCHLEMMER AUT +1:17
14 Lorenzo ROTA ITA +1:23
15 Valentin DEVERCHERE FRA +1:25
16 Patrick MÜLLER SUI +1:25
17 Kristian AASVOLD NOR +1:25
18 Stylianos FARANTAKIS GRE +1:36
19 Dawid SALAMACHA POL +1:41
20 Eric SÜßEMILCH GER +1:42
21 Niels GOEREE NED +1:42
22 Gregely VARRÓ HUN +1:42
23 Gracjan SZELAG POL +1:42
24 Axel JOURNIAUX FRA +1:42
25 Scott DAVIES GBR +1:42
26 Kristoffer HALVORSEN NOR +1:42
27 Julien VAN DEN BRANDE BEL +1:48
28 Adam TOUPALIK CZE +1:48
29 Dries VERSTREPEN BEL +1:48
30 Pavel CHURSIN RUS +1:52
31 Petter THEODORSEN NOR +1:52
32 Emil WANG DEN +1:52
33 Maciej KASPERKIEWICZ POL +1:59
34 Yerlan PERNEBEKOV KAZ +2:03
35 Andreas WÖHRER AUT +2:08
36 Lennard KAMNA GER +2:09
37 Stepan KURIANOV RUS +2:10
38 Marvin HAMMERSCHMID AUT +2:10
39 Atsushi OKA JPN +2:21
40 Ziga RUCIGAJ SLO +2:28
41 Matic SAFARIC KOLAR SLO +3:11
42 Benjamin BRKIC AUT +3:21
43 Matic VEBER SLO +3:55
44 Gasper KATRASNIK SLO +3:55
45 Kota YOKOYAMA JPN +4:00
46 Nino HONIGH NED +4:21
47 Jonas ABRAHAMSEN NOR +5:31
48 Sergey MOSIN RUS +5:33
49 Piotr BROZYNA POL +5:38
50 Milan MENTEN BEL +5:38
51 Florian NOWAK GER +5:43
52 Riccardo TERRUZZI ITA +5:43
53 János PELIKÁN HUN +5:43
54 Jonas POULSEN DEN +5:43
55 Martijn DE JONG NED +5:43
56 Daniel HARTVIG DEN +5:43
57 Simon BRÜHLMANN SUI +5:43
58 Jo HASHIZUME JPN +5:43
59 Tomas HARAG SVK +5:43
60 Oliver PINTER AUT +5:43
61 Aleksandr KOMIN RUS +5:56
62 Piotr KONWA POL +5:56
63 Luka KOVACIC SLO +5:56
64 Grigoriy SHTEIN KAZ +6:22
65 Mathias KRIGBAUM DEN +6:49
66 Filippo GANNA ITA +6:53
67 Riccardo MINALI ITA +7:11
68 Marius SKJOLDEN NOR +7:11
69 Saya KUROEDA JPN +8:29
70 Jacob SCOTT GBR +8:32
71 Petr FIALA CZE +12:13
72 Michal PALUTA POL +12:37
73 Dominic VON BURG SUI +13:01
74 Juraj BELLAN SVK +13:01
75 Martin DUBEN SVK +13:01
76 Dusan KALABA SRB +13:14
77 Henrik SANDAL NOR +13:20
78 Dmitriy RIVE KAZ +13:25
79 Oliver WOOD GBR +13:37
80 David ZVERKO SVK +14:23
81 Maxim SHTYRBULOV KAZ +14:45
82 Jérémy LECROQ FRA +14:48
83 Jacob RAGAN GBR +14:50
84 Jan MAAS NED +14:50
85 Milan HOLOMEK SVK +14:50
86 Giacomo GARAVAGLIA ITA +14:50
87 Tristan WEDLER GER +14:58
88 Lukas STEGER GER +14:58
89 Zeno CAMINADA SUI +14:58
90 Luka KOTUR SRB +15:03
91 Denis BASKA SVK +15:08
92 Charlie ARIMONT BEL +15:16
93 Alexandre BALLET SUI +16:42
94 Jan RAJCHART CZE +18:22
95 Pavel CAMRDA CZE +19:18
96 Dominik NEUMANN CZE +20:23
97 Masaki YOSHIDA JPN +20:27
98 Daniel MORICZ HUN +20:59
99 Filip CENGIC CRO +21:14
100 Yevgeniy GIDICH KAZ +21:31
101 Ioannis KAKAVELAKIS GRE +21:32
102 Chiron KELLER SUI +21:32
103 Balázs RÓZSA HUN +21:44
104 Masaki YAMAMOTO JPN +21:51
105 Peter KOZLOVIC CRO +22:08
106 Emil RAVNSHOLT DEN +22:39
107 Enzo WOUTERS BEL +22:59
108 Jordi TALEN NED +22:59
109 Edward PLANCKAERT BEL +23:09
110 Miloš MILADINOVIC SRB +23:14
111 Marek ŠIPOŠ CZE +23:18
112 Milan BOGDANOVIC SRB +23:44
113 Danilo MILOŠEVIC SRB +24:01
114 Evangelos DOXARAS GRE +30:11
115 Markos DOUGALIS GRE +31:56
116 Bruno KRISTIC CRO +31:59
117 Zoltán LENGYEL HUN +37:15
118 Theodoros RAKITZOPOULOS GRE +38:20

Andrzej