Piotr KonwaDavid Per (Słowenia) wygrał 1. etap zaliczanego do cyklu Pucharu Narodów juniorów wyścig Tour d’Istrie-Memorial Edi Rajkovic. W imprezie bierze także udział Reprezentacja Polski.

Pierwszy, 97. kilometrowy odcinek chorwackiej etapówki prowadził z Rovinj do Buzet. Od peletonu w decydującym momencie etapu oderwało się kilkunastu zawodników, którzy dojechali jako pierwsi na metę. Najszybciej finiszował Słoweniec Per, który pokonał Włocha Yuria Pessotto oraz Tao Geohegana-Harta (Wielka Brytania).

Polacy przyjechali w peletonie. Najlepszym z nich był 31. w klasyfikacji Michał Paluta (POM Strzelce Krajeńskie). W wyścigu jadą także: Maciej Kasperkiewicz (KTK-Kalisz), Gracjan Szeląg (Tarnovia Tarnowo Podgórne), Dawid Sałamacha (GK Merida Gliwice), Piotr Konwa (4F Racing Team) oraz Piotr Brożyna (DEK Meble Cyclo Korona Kielce).

Wyniki:

1 David PER SLO les 97 km en 2h13’34”
2 Yuri PESSOTTO ITA 1
3 Tao GEOGHEGAN-HART GBR 1
4 Nino HONIGH NED 1
5 Antoine RAYNAUD FRA 1
6 Sergey SHEMYAKIN KAZ 1
7 Dmitry STRAKHOV RUS 1
8 Elie GESBERT FRA 1
9 Casper PEDERSEN DEN 1
10 Artem NYCH RUS 1
11 Damien TOUZÉ FRA 6
12 Julian SCHULZE GER 7
13 Mario STOCK AUT 7
14 Emil RAVNSHOLT DEN 27
15 Valentin DEVERCHERE FRA 01:08
16 Enzo WOUTERS BEL 01:08
17 Dominic VON BURG SUI 01:08
18 Jérémy LECROQ FRA 01:08
19 Sergey MOSIN RUS 01:08
20 Florian NOWAK GER 01:08
21 Stylianos FARANTAKIS GRE 01:08
22 Grigoriy SHTEIN KAZ 01:08
23 Jonas POULSEN DEN 01:08
24 Maxim SHTYRBULOV KAZ 01:08
25 Riccardo TERRUZZI ITA 01:08
26 Stepan KURIANOV RUS 01:08
27 Tristan WEDLER GER 01:08
28 Patrick MÜLLER SUI 01:08
29 Kota YOKOYAMA JPN 01:08
30 János PELIKÁN HUN 01:08
31 Michal PALUTA POL 01:08
32 Eric SÜßEMILCH GER 01:08
33 Martijn DE JONG NED 01:08
34 Jacob RAGAN GBR 01:08
35 Pavel CHURSIN RUS 01:08
36 Adam TOUPALIK CZE 01:08
37 Marvin HAMMERSCHMID AUT 01:08
38 Lukas STEGER GER 01:08
39 Petter THEODORSEN NOR 01:08
40 Maciej KASPERKIEWICZ POL 01:08
41 Gregely VARRÓ HUN 01:08
42 Niels GOEREE NED 01:08
43 Dmitriy RIVE KAZ 01:08
44 Gracjan SZELAG POL 01:08
45 Dusan KALABA SRB 01:08
46 Axel JOURNIAUX FRA 01:08
47 Dawid SALAMACHA POL 01:08
48 Atsushi OKA JPN 01:08
49 Jonas ABRAHAMSEN NOR 01:08
50 Jan MAAS NED 01:08
51 Aleksandr KOMIN RUS 01:08
52 Scott DAVIES GBR 01:08
53 Emil WANG DEN 01:08
54 Matic SAFARIC KOLAR SLO 01:08
55 Simon BRÜHLMANN SUI 01:08
56 Kristoffer HALVORSEN NOR 01:08
57 Daniel HARTVIG DEN 01:08
58 Jacob SCOTT GBR 01:08
59 Milan HOLOMEK SVK 01:08
60 Lennard KAMNA GER 01:08
61 Denis BASKA SVK 01:08
62 Juraj BELLAN SVK 01:08
63 Benjamin BRKIC AUT 01:08
64 Lukas SCHLEMMER AUT 01:08
65 Matic VEBER SLO 01:08
66 Piotr KONWA POL 01:08
67 Yerlan PERNEBEKOV KAZ 01:08
68 Gasper KATRASNIK SLO 01:08
69 Andreas WÖHRER AUT 01:08
70 Riccardo MINALI ITA 01:08
71 Christopher LAWLESS GBR 01:08
72 Kristian AASVOLD NOR 01:08
73 Oliver WOOD GBR 01:08
74 Luka KOTUR SRB 01:08
75 Jo HASHIZUME JPN 01:08
76 Piotr BROZYNA POL 01:08
77 Ziga RUCIGAJ SLO 01:08
78 Martin DUBEN SVK 01:08
79 Luka KOVACIC SLO 01:08
80 Julien VAN DEN BRANDE BEL 01:08
81 Tomas HARAG SVK 01:08
82 Paolo VUGA CRO 01:08
83 Oliver PINTER AUT 01:08
84 Mathias KRIGBAUM DEN 01:08
85 Zeno CAMINADA SUI 01:08
86 Lorenzo ROTA ITA 01:08
87 Henrik SANDAL NOR 01:08
88 Jordi TALEN NED 01:08
89 Marius SKJOLDEN NOR 01:08
90 Dries VERSTREPEN BEL 01:08
91 Milan MENTEN BEL 01:08
92 Giacomo GARAVAGLIA ITA 01:08
93 Filippo GANNA ITA 01:08
94 Edward PLANCKAERT BEL 01:26
95 Jaap DE JONG NED 01:26
96 Charlie ARIMONT BEL 01:26
97 Pavel CAMRDA CZE 03:08
98 Jan RAJCHART CZE 06:26
99 Dominik NEUMANN CZE 06:26
100 David ZVERKO SVK 06:26
101 Petr FIALA CZE 07:38
102 Evangelos DOXARAS GRE 07:47
103 Balázs RÓZSA HUN 07:49
104 Yevgeniy GIDICH KAZ 07:49
105 Saya KUROEDA JPN 07:49
106 Alexandre BALLET SUI 07:49
107 Peter KOZLOVIC CRO 07:54
108 Daniel MORICZ HUN 09:28
109 Miloš MILADINOVIC SRB 09:28
110 Ioannis KAKAVELAKIS GRE 09:28
111 Theodoros RAKITZOPOULOS GRE 09:28
112 Danilo MILOŠEVIC SRB 09:28
113 Chiron KELLER SUI 09:28
114 Marek ŠIPOŠ CZE 09:28
115 Zoltán LENGYEL HUN 09:28
116 Milan BOGDANOVIC SRB 09:28
117 Stjepan ŠIMIC CRO 09:28
118 Filip CENGIC CRO 09:28
119 Markos DOUGALIS GRE 09:44
120 Bruno KRISTIC CRO 09:47
121 Masaki YAMAMOTO JPN 15:52
122 Masaki YOSHIDA JPN 15:52
123 Zvonimir JELINIC CRO 16:42

Wycofani :    

Borislav SIMONOVIC SRB
Soma FERENCZ HUN
Markos ZEGKLIS GRE

Klasyfikacja generalna :
1 David PER SLO en 2h13’24”
2 Yuri PESSOTTO ITA 5
3 Tao GEOGHEGAN HART GBR 7
4 Dmitry STRAKHOV RUS 9
5 Nino HONIGH NED 11
6 Antoine RAYNAUD FRA 11
7 Sergey SHEMYAKIN KAZ 11
8 Elie GESBERT FRA 11
9 Casper PEDERSEN DEN 11
10 Artem NYCH RUS 11
11 Damien TOUZÉ FRA 16
12 Julian SCHULZE GER 17
13 Mario STOCK AUT 17
14 Emil RAVNSHOLT DEN 37
15 Kristoffer HALVORSEN NOR +1:15
16 Julien VAN DEN BRANDE BEL +1:15
17 Lorenzo ROTA ITA +1:16
18 Lennard KAMNA GER +1:17
19 Mathias KRIGBAUM DEN +1:17
20 Valentin DEVERCHERE FRA +1:18
21 Enzo WOUTERS BEL +1:18
22 Dominic VON BURG SUI +1:18
23 Jérémy LECROQ FRA +1:18
24 Sergey MOSIN RUS +1:18
25 Florian NOWAK GER +1:18
26 Stylianos FARANTAKIS GRE +1:18
27 Grigoriy SHTEIN KAZ +1:18
28 Jonas POULSEN DEN +1:18
29 Maxim SHTYRBULOV KAZ +1:18
30 Riccardo TERRUZZI ITA +1:18
31 Stepan KURIANOV RUS +1:18
32 Tristan WEDLER GER +1:18
33 Patrick MÜLLER SUI +1:18
34 Kota YOKOYAMA JPN +1:18
35 János PELIKÁN HUN +1:18
36 Michal PALUTA POL +1:18
37 Eric SÜßEMILCH GER +1:18
38 Martijn DE JONG NED +1:18
39 Jacob RAGAN GBR +1:18
40 Pavel CHURSIN RUS +1:18
41 Adam TOUPALIK CZE +1:18
42 Marvin HAMMERSCHMID AUT +1:18
43 Lukas STEGER GER +1:18
44 Petter THEODORSEN NOR +1:18
45 Maciej KASPERKIEWICZ POL +1:18
46 Gregely VARRÓ HUN +1:18
47 Niels GOEREE NED +1:18
48 Dmitriy RIVE KAZ +1:18
49 Gracjan SZELAG POL +1:18
50 Dusan KALABA SRB +1:18
51 Axel JOURNIAUX FRA +1:18
52 Dawid SALAMACHA POL +1:18
53 Atsushi OKA JPN +1:18
54 Jonas ABRAHAMSEN NOR +1:18
55 Jan MAAS NED +1:18
56 Aleksandr KOMIN RUS +1:18
57 Scott DAVIES GBR +1:18
58 Emil WANG DEN +1:18
59 Matic SAFARIC KOLAR SLO +1:18
60 Simon BRÜHLMANN SUI +1:18
61 Daniel HARTVIG DEN +1:18
62 Jacob SCOTT GBR +1:18
63 Milan HOLOMEK SVK +1:18
64 Denis BASKA SVK +1:18
65 Juraj BELLAN SVK +1:18
66 Benjamin BRKIC AUT +1:18
67 Lukas SCHLEMMER AUT +1:18
68 Matic VEBER SLO +1:18
69 Piotr KONWA POL +1:18
70 Yerlan PERNEBEKOV KAZ +1:18
71 Gasper KATRASNIK SLO +1:18
72 Andreas WÖHRER AUT +1:18
73 Riccardo MINALI ITA +1:18
74 Christopher LAWLESS GBR +1:18
75 Kristian AASVOLD NOR +1:18
76 Oliver WOOD GBR +1:18
77 Luka KOTUR SRB +1:18
78 Jo HASHIZUME JPN +1:18
79 Piotr BROZYNA POL +1:18
80 Ziga RUCIGAJ SLO +1:18
81 Martin DUBEN SVK +1:18
82 Luka KOVACIC SLO +1:18
83 Tomas HARAG SVK +1:18
84 Paolo VUGA CRO +1:18
85 Oliver PINTER AUT +1:18
86 Zeno CAMINADA SUI +1:18
87 Henrik SANDAL NOR +1:18
88 Jordi TALEN NED +1:18
89 Marius SKJOLDEN NOR +1:18
90 Dries VERSTREPEN BEL +1:18
91 Milan MENTEN BEL +1:18
92 Giacomo GARAVAGLIA ITA +1:18
93 Filippo GANNA ITA +1:18
94 Edward PLANCKAERT BEL +1:36
95 Jaap DE JONG NED +1:36
96 Charlie ARIMONT BEL +1:36
97 Pavel CAMRDA CZE +3:18
98 Jan RAJCHART CZE +6:36
99 Dominik NEUMANN CZE +6:36
100 David ZVERKO SVK +6:36
101 Petr FIALA CZE +7:48
102 Evangelos DOXARAS GRE +7:57
103 Balázs RÓZSA HUN +7:59
104 Yevgeniy GIDICH KAZ +7:59
105 Saya KUROEDA JPN +7:59
106 Alexandre BALLET SUI +7:59
107 Peter KOZLOVIC CRO +8:04
108 Daniel MORICZ HUN +9:38
109 Miloš MILADINOVIC SRB +9:38
110 Ioannis KAKAVELAKIS GRE +9:38
111 Theodoros RAKITZOPOULOS GRE +9:38
112 Danilo MILOŠEVIC SRB +9:38
113 Chiron KELLER SUI +9:38
114 Marek ŠIPOŠ CZE +9:38
115 Zoltán LENGYEL HUN +9:38
116 Milan BOGDANOVIC SRB +9:38
117 Stjepan ŠIMIC CRO +9:38
118 Filip CENGIC CRO +9:38
119 Markos DOUGALIS GRE +9:54
120 Bruno KRISTIC CRO +9:57
121 Masaki YAMAMOTO JPN +16:02
122 Masaki YOSHIDA JPN +16:02
123 Zvonimir JELINIC CRO +16:52