Michał Paluta małeKristoffer Halvorsen (Norwegia) wygrał ostatni etap chorwackiej etapówki Tour d`Istrie, która padła łupem Brytyjczyka Tao Geohegana-Harta. Michał Paluta zajął dziś siódme miejsce.

Ostatni etap Tour d’Istrie-Memorial Edi Rajkovic – wyścigu zaliczanego do cyklu Pucharu Narodów juniorów liczył 115 kilometrów i prowadził z Vrsar do Pula.

O losach tego odcinka zadecydował sprint z peletonu. Najszybszy okazał się Norweg Kristoffer Halvorsen, który pokonał dwóch Włochów Riccardo Minaliego oraz Yuria Pessotto. Najlepiej z Polaków wypadł dziś siódmy na mecie – Michał Paluta (POM Strzelce Krajeńskie).

Cały wyścig wygrał Tao Geohegan-Hart. Najlepiej z naszych w generalce wypadł dwudziesty – Piotr Konwa (4F Racing Team).

Wyniki:

1 Kristoffer HALVORSEN NOR les 115 km en 2h34’35”
2 Riccardo MINALI ITA 0
3 Yuri PESSOTTO ITA 0
4 Emil RAVNSHOLT DEN 0
5 Milan MENTEN BEL 0
6 Dominic VON BURG SUI 0
7 Michal PALUTA POL 0
8 Jérémy LECROQ FRA 0
9 Kota YOKOYAMA JPN 0
10 Dmitry STRAKHOV RUS 0
11 Jacob SCOTT GBR 0
12 Atsushi OKA JPN 0
13 Julien VAN DEN BRANDE BEL 0
14 Enzo WOUTERS BEL 0
15 Antoine RAYNAUD FRA 0
16 Niels GOEREE NED 0
17 Tao GEOGHEGAN HART GBR 0
18 David PER SLO 0
19 Damien TOUZÉ FRA 0
20 Patrick MÜLLER SUI 0
21 Stylianos FARANTAKIS GRE 0
22 Casper PEDERSEN DEN 0
23 Eric SÜßEMILCH GER 0
24 Lukas STEGER GER 0
25 Maxim SHTYRBULOV KAZ 0
26 Grigoriy SHTEIN KAZ 0
27 Juraj BELLAN SVK 0
28 Emil WANG DEN 0
29 Piotr KONWA POL 0
30 Daniel MORICZ HUN 0
31 Maciej KASPERKIEWICZ POL 0
32 Jacob RAGAN GBR 0
33 Scott DAVIES GBR 0
34 Yerlan PERNEBEKOV KAZ 0
35 Marius SKJOLDEN NOR 0
36 Riccardo TERRUZZI ITA 0
37 Henrik SANDAL NOR 0
38 Valentin DEVERCHERE FRA 0
39 Matic VEBER SLO 0
40 Stepan KURIANOV RUS 0
41 Artem NYCH RUS 0
42 Elie GESBERT FRA 0
43 Petter THEODORSEN NOR 0
44 Jonas ABRAHAMSEN NOR 0
45 Chiron KELLER SUI 0
46 Pavel CHURSIN RUS 0
47 Marvin HAMMERSCHMID AUT 0
48 Oliver WOOD GBR 0
49 Pavel CAMRDA CZE 0
50 Kristian AASVOLD NOR 0
51 Lukas SCHLEMMER AUT 0
52 Zeno CAMINADA SUI 0
53 Edward PLANCKAERT BEL 0
54 Axel JOURNIAUX FRA 0
55 Lennard KAMNA GER 0
56 Nino HONIGH NED 0
57 Dominik NEUMANN CZE 0
58 Adam TOUPALIK CZE 0
59 Martijn DE JONG NED 0
60 Tristan WEDLER GER 0
61 Dmitriy RIVE KAZ 0
62 Matic SAFARIC KOLAR SLO 0
63 Julian SCHULZE GER 0
64 Tomas HARAG SVK 0
65 Daniel HARTVIG DEN 0
66 Piotr BROZYNA POL 0
67 János PELIKÁN HUN 0
68 Benjamin BRKIC AUT 0
69 Florian NOWAK GER 0
70 Mario STOCK AUT 0
71 Ziga RUCIGAJ SLO 0
72 Dries VERSTREPEN BEL 0
73 Simon BRÜHLMANN SUI 0
74 Gregely VARRÓ HUN 0
75 Andreas WÖHRER AUT 0
76 Giacomo GARAVAGLIA ITA 0
77 Oliver PINTER AUT 0
78 Lorenzo ROTA ITA 0
79 Gasper KATRASNIK SLO 0
80 Masaki YOSHIDA JPN 0
81 Masaki YAMAMOTO JPN 0
82 Jo HASHIZUME JPN 0
83 Sergey SHEMYAKIN KAZ 19
84 Jan MAAS NED 19
85 Dawid SALAMACHA POL 19
86 Petr FIALA CZE 19
87 Jan RAJCHART CZE 19
88 Sergey MOSIN RUS 23
89 Jonas POULSEN DEN 23
90 Gracjan SZELAG POL 39
91 Luka KOVACIC SLO 43
92 Marek ŠIPOŠ CZE 45
93 Filippo GANNA ITA +1:03
94 Aleksandr KOMIN RUS +1:08
95 David ZVERKO SVK +1:08
96 Mathias KRIGBAUM DEN +1:08
97 Jordi TALEN NED +3:07
98 Alexandre BALLET SUI +4:37
99 Filip CENGIC CRO 0
100 Saya KUROEDA JPN 0
101 Milan HOLOMEK SVK +18:56
102 Martin DUBEN SVK +18:56
103 Ioannis KAKAVELAKIS GRE +18:56
104 Miloš MILADINOVIC SRB +18:56
105 Denis BASKA SVK +18:56
106 Dusan KALABA SRB +18:56
107 Balázs RÓZSA HUN +19:13
108 Peter KOZLOVIC CRO +19:24
109 Milan BOGDANOVIC SRB +19:32
110 Charlie ARIMONT BEL +20:32
111 Evangelos DOXARAS GRE +26:58
112 Danilo MILOŠEVIC SRB +31:04
113 Yevgeniy GIDICH KAZ +31:04
114 Theodoros RAKITZOPOULOS GRE +31:04
115 Markos DOUGALIS GRE +31:04
116 Luka KOTUR SRB +31:04

Nie wystartował :
Zoltán LENGYEL HUN

Wycofany :
Bruno KRISTIC CRO

Końcowa klasyfikacja generalna :

1 Tao GEOGHEGAN HART GBR en 7h16’52”
2 David PER SLO 2
3 Dmitry STRAKHOV RUS 8
4 Damien TOUZÉ FRA 12
5 Elie GESBERT FRA 19
6 Yuri PESSOTTO ITA 23
7 Casper PEDERSEN DEN 27
8 Artem NYCH RUS 27
9 Mario STOCK AUT 33
10 Antoine RAYNAUD FRA 36
11 Julian SCHULZE GER 39
12 Sergey SHEMYAKIN KAZ +1:05
13 Lukas SCHLEMMER AUT +1:18
14 Lorenzo ROTA ITA +1:24
15 Patrick MÜLLER SUI +1:26
16 Valentin DEVERCHERE FRA +1:26
17 Kristian AASVOLD NOR +1:26
18 Kristoffer HALVORSEN NOR +1:30
19 Stylianos FARANTAKIS GRE +1:37
20 Piotr KONWA POL +1:42
21 Niels GOEREE NED +1:43
22 Eric SÜßEMILCH GER +1:43
23 Scott DAVIES GBR +1:43
24 Axel JOURNIAUX FRA +1:43
25 Gregely VARRÓ HUN +1:43
26 Julien VAN DEN BRANDE BEL +1:49
27 Adam TOUPALIK CZE +1:49
28 Dries VERSTREPEN BEL +1:49
29 Petter THEODORSEN NOR +1:53
30 Pavel CHURSIN RUS +1:53
31 Emil WANG DEN +1:53
32 Maciej KASPERKIEWICZ POL +2:00
33 Yerlan PERNEBEKOV KAZ +2:04
34 Andreas WÖHRER AUT +2:09
35 Lennard KAMNA GER +2:10
36 Stepan KURIANOV RUS +2:11
37 Marvin HAMMERSCHMID AUT +2:11
38 Atsushi OKA JPN +2:22
39 Gracjan SZELAG POL +2:22
40 Ziga RUCIGAJ SLO +2:29
41 Matic SAFARIC KOLAR SLO +3:12
42 Benjamin BRKIC AUT +3:22
43 Matic VEBER SLO +3:56
44 Gasper KATRASNIK SLO +3:56
45 Kota YOKOYAMA JPN +4:01
46 Nino HONIGH NED +4:22
47 Jonas ABRAHAMSEN NOR +5:32
48 Milan MENTEN BEL +5:39
49 Piotr BROZYNA POL +5:39
50 Riccardo TERRUZZI ITA +5:44
51 Florian NOWAK GER +5:44
52 Martijn DE JONG NED +5:44
53 János PELIKÁN HUN +5:44
54 Daniel HARTVIG DEN +5:44
55 Simon BRÜHLMANN SUI +5:44
56 Tomas HARAG SVK +5:44
57 Jo HASHIZUME JPN +5:44
58 Oliver PINTER AUT +5:44
59 Sergey MOSIN RUS +5:57
60 Riccardo MINALI ITA +6:06
61 Jonas POULSEN DEN +6:07
62 Marius SKJOLDEN NOR +6:09
63 Dawid SALAMACHA POL +6:16
64 Grigoriy SHTEIN KAZ +6:23
65 Luka KOVACIC SLO +6:40
66 Aleksandr KOMIN RUS +7:05
67 Filippo GANNA ITA +7:57
68 Mathias KRIGBAUM DEN +7:58
69 Saya KUROEDA JPN +8:30
70 Jacob SCOTT GBR +8:33
71 Petr FIALA CZE +12:33
72 Michal PALUTA POL +12:38
73 Dominic VON BURG SUI +13:02
74 Juraj BELLAN SVK +13:02
75 Henrik SANDAL NOR +13:21
76 Dmitriy RIVE KAZ +13:26
77 Oliver WOOD GBR +13:38
78 Maxim SHTYRBULOV KAZ +14:46
79 Jérémy LECROQ FRA +14:49
80 Jacob RAGAN GBR +14:51
81 Giacomo GARAVAGLIA ITA +14:51
82 Lukas STEGER GER +14:59
83 Tristan WEDLER GER +14:59
84 Zeno CAMINADA SUI +14:59
85 Jan MAAS NED +15:10
86 David ZVERKO SVK +15:32
87 Jan RAJCHART CZE +18:42
88 Pavel CAMRDA CZE +19:19
89 Dominik NEUMANN CZE +20:24
90 Masaki YOSHIDA JPN +20:28
91 Masaki YAMAMOTO JPN +20:52
92 Daniel MORICZ HUN +21:00
93 Filip CENGIC CRO +21:15
94 Alexandre BALLET SUI +21:20
95 Chiron KELLER SUI +21:33
96 Emil RAVNSHOLT DEN +22:40
97 Enzo WOUTERS BEL +23:00
98 Edward PLANCKAERT BEL +23:10
99 Marek ŠIPOŠ CZE +24:04
100 Jordi TALEN NED +26:07
101 Martin DUBEN SVK +31:58
102 Dusan KALABA SRB +32:11
103 Milan HOLOMEK SVK +33:47
104 Denis BASKA SVK +34:05
105 Charlie ARIMONT BEL +35:49
106 Ioannis KAKAVELAKIS GRE +40:29
107 Balázs RÓZSA HUN +40:58
108 Peter KOZLOVIC CRO +41:33
109 Miloš MILADINOVIC SRB +42:11
110 Milan BOGDANOVIC SRB +43:17
111 Luka KOTUR SRB +46:08
112 Yevgeniy GIDICH KAZ +52:36
113 Danilo MILOŠEVIC SRB +55:06
114 Evangelos DOXARAS GRE +57:10
115 Markos DOUGALIS GRE +1:03:01
116 Theodoros RAKITZOPOULOS GRE +1:09:25

Foto: Dominka Flak

Andrzej