Romain Feillu (Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team) w dniu swoich 27. urodzin sprawił sobie bardzo przyjemny prezent, wygrywając klasyk Tour du Finistère (1.1UCI). Francuz pokonał Armindo Fonsecę (Bretagne-Schuller) oraz Sandy`ego Casar (FDJ). Michał Gołaś (Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team) był 35.

Tour du Finistère to już 6. w tym sezonie wyścig z serii Pucharu Francji zawodowców. Podczas tego startu, kolarze do pokonania mieli 186 kilometrów. Od startu było wiele prób ataków, próbowali m.in.:  Evaldas Siskevicius (La Pomme Marseille), Oleg Chuzhda (Caja Rural), Michael Schwarzmann (Team NetApp) oraz Jean-Eudes Demaret (Cofidis).

Nerwówka w peletonie nie pozwoliła na utworzenie jednej ucieczki dnia, co chwila tworzyły się nowe grupki, a kolejną z nich, której udało się uzyskać nieco więcej przewagi była ta w składzie: Julien Fouchard (Cofidis), Thomas Vaubourzeix (La Pomme Marseille), Mathieu Halleguen (Bretagne-Schuller), Jérémy Roy (FDJ), Guillaume Le Floch (Europcar), Jean-Marc Marino (Saur-Sojasun) oraz Ben Gastauer (AG2R-La Mondiale), jednak i ten odjazd się nie powiódł.

Następnie, odjeżdżał również Michał Gołaś, który wygrał jedną z premii lotnych, za nim zabrali się: David Le Lay (AG2R-La Mondiale) oraz Anthony Charteau (Europcar), a było to na 87 kilometrów przed kreską. W następnej uciekającej grupce znalazł się m.in.: Bartosz Huzarski (NetApp).

Dopiero na 50 kilometrów przed finiszem, na dłużej odjechać zdołali: Cyril Gautier (Europcar), Jean-Marc Marino (Saur-Sojasun), Frederik Veuchelen (Vacansoleil-DCM), Sébastien Minard (AG2R-La Mondiale), Rémi Cusin (Cofidis) oraz Cédric Pineau (FDJ). Szóstka dzielnie pracowała, jednak na około 10 kilometrów przed kreską zostali złapani, a o wszystkim zadecydował finisz z peletonu.

W dniu swoich urodzin, klasę potwierdził najszybszy z Francuzów Romain Feillu, pokonując Armindo Fonsecę oraz Sandy`ego Casar. Gołaś był 35. a Huzarski nie dojechał do mety.

Wyniki Tour du Finistère:

1 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4:13:52
2 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Schuller 0:00:01
3 Sandy Casar (Fra) FDJ 0:00:02
4 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
5 Justin Jules (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
6 Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
7 Maxime Mederel (Fra) Big Mat – Auber 93
8 Romain Hardy (Fra) Bretagne – Schuller
9 Jean-Marc Marino (Fra) Saur – Sojasun
10 Sylvain Georges (Fra) Big Mat – Auber 93
11 Jean-Pierre Drucker (Lux) Veranda’s Willems – Accent
12 Leopold Konig (Cze) Team Netapp
13 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
14 Anthony Geslin (Fra) FDJ
15 Yohan Cauquil (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
16 Jesús Del Nero Montes (Spa) Team Netapp
17 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale
18 Rémi Pauriol (Fra) FDJ
19 Evert Verbist (Bel) Veranda’s Willems – Accent
20 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun
21 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 0:00:09
22 Anthony Roux (Fra) FDJ
23 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:14
24 Iker Camano Ortuzar (Spa) Endura Racing
25 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Schuller 0:00:19
26 Rene Mandri (Est) Endura Racing
27 Dimitri Le Boulch (Fra) Big Mat – Auber 93
28 Santo Anza (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
29 Julien Guay (Fra) Roubaix Lille Metropole 0:00:23
30 David Lelay (Fra) AG2R La Mondiale
31 Alexander Gottfried (Ger) Team Netapp
32 Guillaume Faucon (Fra) Big Mat – Auber 93
33 Jacobus Venter (RSA) Veranda’s Willems – Accent 0:00:26
34 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Caja Rural 0:00:28
35 Michal Golas (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
36 Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
37 Alexander Riabkin (Rus) Caja Rural 0:00:31
38 Ronan Racault (Fra) Big Mat – Auber 93 0:00:32
39 Cédric Pineau (Fra) FDJ
40 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
41 Daniel Diaz (Arg) Velo-Club La Pomme Marseille
42 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
43 Rémi Cusin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
44 Paul Poux (Fra) Saur – Sojasun
45 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar 0:00:35
46 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 0:00:39
47 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:43
48 Steven Caethoven (Bel) Veranda’s Willems – Accent
49 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
50 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:51
51 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
52 Laurent Pichon (Fra) Bretagne – Schuller 0:00:54
53 Joost Van Leijen (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:58
54 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 0:01:01
55 Johan Mombaerts (Fra) Big Mat – Auber 93 0:01:30
56 Jérémie Galland (Fra) Saur – Sojasun
57 Sébastien Joly (Fra) Saur – Sojasun 0:01:37
58 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:55
59 Igor Romero Etxebarria (Spa) Caja Rural 0:03:43
60 Dieter Cappelle (Bel) Veranda’s Willems – Accent 0:04:59
61 Guillermo Lana Baquedano (Spa) Caja Rural 0:06:50
62 Oleg Chuzhda (Ukr) Caja Rural
63 Tom Last (GBr) Sigma Sport – Specialized 0:07:02
64 Simon Richardson (GBr) Sigma Sport – Specialized 0:09:03
DNF Kit Gilham (GBr) Sigma Sport – Specialized
DNF James Moss (GBr) Endura Racing
DNF Maarten De Jonge (Ned) Endura Racing
DNF Alexander Wetterhall (Swe) Endura Racing
DNF John Anderson (Aus) Endura Racing
DNF Jack Bauer (NZl) Endura Racing
DNF Alexandre Blain (Fra) Endura Racing
DNF Thomas Copeland (GBr) Sigma Sport – Specialized
DNF Thomas Vaubourzeix (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
DNF Higinio Fernández (Spa) Caja Rural
DNF Evaldas Siskevicius (Ltu) Velo-Club La Pomme Marseille
DNF Benjamin Giraud (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
DNF James Willamson (GBr) Sigma Sport – Specialized
DNF Mathieu Delaroziere (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
DNF Rubén Reig Conejero (Spa) Caja Rural
DNF Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNF Arturo Mora Ortiz (Spa) Caja Rural
DNF Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller
DNF Sébastien Duret (Fra) Bretagne – Schuller
DNF Mathieu Halleguen (Fra) Bretagne – Schuller
DNF Eric Berthou (Fra) Bretagne – Schuller
DNF Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
DNF Arnold Jeannesson (Fra) FDJ
DNF Jérémy Roy (Fra) FDJ
DNF Thomas Murray (GBr) Sigma Sport – Specialized
DNF Andreas Dietziker (Swi) Team Netapp
DNF Kévin Reza (Fra) Team Europcar
DNF Mathieu Claude (Fra) Team Europcar
DNF Jean-Eudes Demaret (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
DNF Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
DNF Romain Matheou (Fra) Saur – Sojasun
DNF Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun
DNF Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
DNF Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale
DNF Steve Houanard (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Michaël Baer (Swi) Team Netapp
DNF Kevin Van Melsen (Bel) Veranda’s Willems – Accent
DNF Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp
DNF Julien Antomarchi (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
DNF Flavien Dassonville (Fra) Big Mat – Auber 93
DNF Jonathan Thire (Fra) Big Mat – Auber 93
DNF Matthieu Boulo (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNF Anthony Colin (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNF Kevin Lalouette (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNF Florian Le Corre (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNF Morgan Kneisky (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNF Guillaume Le Floch (Fra) Team Europcar
DNF Thomas Vernaeckt (Bel) Veranda’s Willems – Accent
DNF Sven Van Den Houte (Bel) Veranda’s Willems – Accent
DNF Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp