Alberto Contador (Saxo Bank Sungard) wygrał jazdę indywidualną na czas wyścigu Vuelta a Castilla y Leon. Hiszpan pokonał klubowego kolegę Richiego Porte oraz rodaka, Xaviera Tondo (Movistar Team), który został nowym liderem etapówki.

Kolarze do pokonania mieli zaledwie 11 km jazdy na czas, co teoretycznie wydawało się za krótkim dystansem dla Contadora. Jednak zwycięzca Tour de France, po wczorajszym pechu kiedy to na finałowym podjeździe musiał zmieniać rower, udowodnił że i z takim, bardziej prologowym dystansem umie sobie poradzić.

Hiszpan zaledwie o 1 sekundę pokonał Australijczyka ze swojej drużyny, Richiego Porte. Trzeci ze stratą 3 sekund był Hiszpan Tondo. Czwarte miejsce na mecie przypadło dla dotychczasowego lidera wyścigu, Bauke Mollemy (Rabobank Cycling Team). Piąty był młody Brytyjczyk, Alex Dowsett (Sky Procycling).

W generalce dzięki 3. pozycji na czasówce,  prowadzenie objął kolarz Movistaru. Drugi Mollema traci do niego 9 sekund, a trzeci Igor Anton (Euskaltel-Euskadi) na podium mieści się z 17 sekundami straty do rodaka. Alberto Contador ze stratą 2 minut i 37 sekund jest 23.

Poprzedni artykułRomain Feillu triumfuje w Tour du Finistère. Aktywni Polacy.
Następny artykułPo dwóch sobotnich etapach Hellena Tour, Vojtech Hacecky nadal liderem