Francisco José Ventoso (Movistar Team) drugi dzień z rzędu triumfuje w Vuelta a Castilla y Leon i pozostaje liderem wyścigu. Hiszpan dziś pokonał Sergio Ribeiro (Barbot-Efapel) oraz Russella Downinga (Sky Procycling).

Drugi dzień wyścigu to odcinek Valladolid – Salamanca o długości 213 km. Tak jak na poprzednim etapie, na początku dnia, z przodu utworzyła się grupka która utrzymywała się na czele przez prawie cały etap. W ucieczce znaleźli się: Daniel Sesma (Euskaltel-Euskadi), Javier Ramirez Abeja (Caja Granada Andalucia), Víctor De La Parte (Caja Rural), Beñat Urain (Orbea Continental) i Ruben Jimenez Ventosa (Burgos 2016-Castilla y León). Hiszpańska czołówka została schwytana na około 10 kilometrów przed metą, przez ekipę Sky.

Brytyjska drużyna znakomicie rozprowadziła Downinga, mocno rozciągając peleton. Jednak znów przechytrzył ich dzielny Ventoso, dla którego to drugie z rzędu etapowe zwycięstwo w hiszpańskim wyścigu. Drugie miejsce dla Ribero, dopiero trzeci był Brytyjczyk. Alberto Contador (Saxo Bank Sungard) był 14.

W klasyfikacji generalnej, prowadzenie utrzymał Ventoso. Drugi jest Downing, a trzeci Manuel Belletti (Colnago – CSF Inox). Pierwszych 34 zawodników ma taki sam czas. Contador po dwóch stosunkowo płaskich etapach, jest już 9!