Arnaud Demare (Francja), wygrał klasyk la Côte Picarde, zaliczany do cyklu Pucharu Narodów U-23. Faworyt lokalnej publiczności, pokonał Alexeia Tsatevicha (Rosja) oraz Tosha Van der Sandena (Belgia). Najlepiej z kolarzy reprezentacji polski wypadł Konrad Tomasiak. Kolarz TC Chrobry Felt Głogów na mecie zameldował się na 37. pozycji.

Młodzi zawodnicy rywalizowali na 173 kilometrowej trasie z Crécy-en-Ponthieu do Mers-les-Bains. Hopki, boczny wiatr oraz liczne ataki spowodowały, że peleton nieco się podzielił. W pierwszej grupie przyjechało tylko 52 kolarzy. W czołówce znalazł się zaledwie jeden z naszych reprezentantów, były podwójny Mistrz Polski Juniorów – 20 letni Konrad Tomasiak, który finiszował na 37. miejscu.

Finisz z peletonu padł łupem gospodarza, Arnauda Demare, który na dodatek ściga się w najlepszej amatorskiej ekipie we Francji, CC Nogent Sur Oise – mającej siedzibę w Nogent, leżącym w Pikardii kilkadziesiąt kilometrów od Mers-les-Bains. 20-latek który w tym sezonie ma na koncie m.in. zwycięstwo w Vienne Classic Espoirs, zaliczanym do Pucharu Francji amatorów (w klasyfikacji generalnej jest 2., tuż za Tomaszem Olejnikiem) pokonał Alexeia Tsatevicha oraz Tosha Van der Sandena.

Miejsca pozostałych Polaków:

Wojciech Migdał (58), Rafał Rynkowski (60), Kamil Gradek (85), Radosław Syrojć (93).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments