Philippe Gilbert (Omega-Pharma Lotto) wygrał klasyk Brabantse Pijl. Belg pokonał swojego rodaka Björna Leukemansa (Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team) oraz Francuza Anthony`ego Geslin (FDJ).
Zaraz po starcie 201 kilometrowej trasy z Leuven do Overijse, zaatakowali: Kenny De Haes (Omega Pharma-Lotto), Julien El Fares (Cofidis), Marco Marcato (Vacansoleil-DCM) młody Thomas Bonnin (Skil-Shimano) oraz Andrea Pasqualon (Colnago-CSF Inox). Grupka uzyskała nawet 3 minuty przewagi, jednak mniej więcej w połowie dystansu została schwytana przez Rabobank.
Na 65 kilometrów przed metą, na stromym wzniesieniu pod Schavel, ekipa Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team zrobiła małą „rzeźnię”. Holenderska drużyna przyszykowała atak pod Leukemansa. Razem z nim zabrali się: Johnny Hoogerland (Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team), Bram Tankink (Rabobank), Romain Zingle (Cofidis), Dries Devenyns (Quick-Step) oraz były zwycięzca Anthony Geslin (FDJ). Atak przegapił, Philippe Gilbert (Omega Pharma-Lotto), który przeskoczył do czołówki na kolejnym brukowanym podjeździe pod Hertstraat.
Wkrótce po tym, z czołówki zaatakowali Gilbert oraz Leukemans. Dwójka Belgów dobrze współpracowała i między sobą walczyła o zwycięstwo. Lepszy okazał się kolarz Omega Pharma, pokonując swojego mniej utytułowanego rodaka. Trzeci na mecie Geslin stracił do duetu 1 minutę i 3 sekundy.
Wyniki Brabantse Pijl 2011:
1 | Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto | 4:40:38 | |
2 | Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
3 | Anthony Geslin (Fra) FDJ | 0:01:03 | |
4 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
5 | Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:01:04 | |
6 | Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team | 0:01:18 | |
7 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:01:23 | |
8 | Gianni Meersman (Bel) FDJ | 0:01:39 | |
9 | Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team | 0:01:41 | |
10 | Simon Geschke (Ger) Skil – Shimano | 0:02:19 | |
11 | Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
12 | Ben Hermans (Bel) Team RadioShack | ||
13 | Bert De Waele (Bel) Landbouwkrediet | ||
14 | Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team | ||
15 | Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team | ||
16 | Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
17 | Wesley Sulzberger (Aus) FDJ | ||
18 | Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
19 | Jan Ghyselinck (Bel) HTC-Highroad | ||
20 | Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
21 | Maxime Vantomme (Bel) Katusha Team | ||
22 | Davy Commeyne (Bel) Landbouwkrediet | ||
23 | Frantisek Rabon (Cze) HTC-Highroad | ||
24 | Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo | ||
25 | Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ | ||
26 | Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
27 | Michel Kreder (Ned) Team Garmin-Cervelo | ||
28 | Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
29 | Peter Stetina (USA) Team Garmin-Cervelo | ||
30 | Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
31 | Craig Lewis (USA) HTC-Highroad | ||
32 | Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia Caja Granada | ||
33 | Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
34 | Johannes Fröhlinger (Ger) Skil – Shimano | ||
35 | Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
36 | Julien Vermote (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
37 | Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
38 | Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone | ||
39 | Philip Deignan (Irl) Team RadioShack | ||
40 | Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
41 | Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
42 | Matthieu Sprick (Fra) Skil – Shimano | ||
43 | Geert Verheyen (Bel) Landbouwkrediet | ||
44 | Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
45 | Jérôme Baugnies (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
46 | Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
47 | Sébastien Delfosse (Bel) Landbouwkrediet | ||
48 | Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team | 0:02:36 | |
49 | Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia Caja Granada | ||
50 | Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
51 | Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
52 | Pieter Serry (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
53 | Gabriel Rasch (Nor) Team Garmin-Cervelo | ||
54 | Christophe Kern (Fra) Team Europcar | 0:02:44 | |
55 | Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
56 | Thomas Degand (Bel) Veranda’s Willems – Accent | ||
57 | Ryan Anderson (Can) Team Spidertech Powered By C10 | 0:02:52 | |
58 | Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia Caja Granada | ||
59 | Bert Scheirlinckx (Bel) Landbouwkrediet | 0:03:00 | |
60 | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:03:02 | |
61 | Francis Mourey (Fra) FDJ | 0:03:23 | |
62 | Murilo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin-Cervelo | 0:03:31 | |
63 | Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | 0:03:42 | |
64 | Jürgen Van Goolen (Bel) Veranda’s Willems – Accent | ||
65 | Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:04:09 | |
66 | Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar | 0:04:42 | |
67 | Ronan McLaughlin (Irl) An Post – Sean Kelly | 0:06:08 | |
68 | Francesco Di Paolo (Ita) Acqua & Sapone | 0:06:09 |