Były vice-mistrz świata, Damiano Cunego (Lampre – ISD) po finiszu z małej grupki został zwycięzcą Giro dell’Appennino.

Ucieczka w składzie której jechali: Damiano Cunego, Emanuele Sella (Androni Giocattoli), Luis Felipe Laverde Jimenez (Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia), Jackson Rodriguez (Androni Giocattoli), Pasquale Muto (Ita) Miche, José Rujano Guillen (Androni Giocattoli) oraz Alessandro De Marchi (Androni Giocattoli) dojechała do mety prawie dwie minuty przed peletonem.

Z grupy zasadniczej najszybciej finiszował Giovanni Visconti (Farnese Vini – Neri Sottoli).

W wyścigu nie startował żaden z naszych rodaków.

Wyniki Giro dell’Appennino 2011:

1 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 4:27:47
2 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
3 Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
4 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
5 Pasquale Muto (Ita) Miche
6 José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli
7 Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli
8 Giovanni Visconti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:01:55
9 Stefan Schumacher (Ger) Miche
10 Angel Vicioso Arcos (Spa) Androni Giocattoli
11 Ruggero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone
12 Federico Canuti (Ita) Colnago – CSF Inox
13 Paolo Bailetti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
14 Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD
15 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
16 Manuele Mori (Ita) Lampre – ISD
17 Christopher Jones (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling
18 Giuseppe Muraglia (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo
19 Tomaz Nose (Slo) Adria Mobil
20 Philipp Mamos (Ger) Amore & Vita
21 Valeriy Kobzarenko (Ukr) Team Type 1 – Sanofi Aventis
22 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli
23 Jarlinson Pantano (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
24 Alessandro Proni (Ita) Acqua & Sapone
25 Simone Stortoni (Ita) Colnago – CSF Inox 0:02:00
26 Charles Wegelius Unitedhealthcare Pro Cycling
27 Junya Sano (Jpn) d’Angelo & Antenucci – Nippo
28 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox
29 Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
30 Filippo Savini (Ita) Colnago – CSF Inox 0:02:11
31 Alessandro Bertolini (Ita) Androni Giocattoli 0:02:20
32 Luca Mazzanti (Ita) 0:02:26
33 Andrea Noe (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
34 Ermanno Capelli (Ita) Team Vorarlberg 0:07:00
35 Dominik Hrinkow (Aut) Team Vorarlberg 0:10:26
36 Constantino Zaballa Gutierrez (Spa) Miche
37 Fausto Fognini (Ita) WIT
38 Christian Meier (Can) Unitedhealthcare Pro Cycling
39 Jahir Perez (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
40 Stefan Rucker (Aut)
41 Kristjan Fajt (Slo) Adria Mobil
42 Vladislav Borisov (Rus) Amore & Vita
43 Daniele Callegarin (Ita) Team Type 1 – Sanofi Aventis
44 Mitja Mahoric (Slo) Adria Mobil
45 Alberto Di Lorenzo (Ita) Meridiana Kamen Team
46 Davide Torosantucci (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo
47 Javier Megias Leal (Spa) Team Type 1 – Sanofi Aventis
48 Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD
49 Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi Aventis
50 David Loosli (Swi) Lampre – ISD
51 Carlos José Ochoa (Ven) Androni Giocattoli
52 Francesco Di Paolo (Ita) Acqua & Sapone
53 Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone
54 Aristide Ratti (Ita) WIT
55 Alessandro Bisolti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
56 Frederico Rocchetti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
57 Blaz Furdi (Slo) Adria Mobil
58 Patrick Schelling (Swi) Price Your Bike 0:11:09
59 Joël Eglin (Swi) Price Your Bike
60 Juan Sebastian Tamayo Martinez (Col) WIT
61 Carlos Andres Martinez Montero (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
62 Norberto Wilches (Col) Meridiana Kamen Team
63 Primoz Segina (Slo) Adria Mobil
64 Simone Boifava (Ita) Ora Hotels Carrera
65 Marco Stefani (Ita) WIT
66 Volodymyr Bileka (Ukr) Amore & Vita
67 Michael Schwaiger (Aut)
68 Patrik Moren (Swe) Amore & Vita
69 Sergio Lagana (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
70 Sergey Kolesnikov (Rus) Amore & Vita
71 Bradley White (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling
72 Damiano Margutti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
73 Manuele Caddeo (Ita) Colnago – CSF Inox
74 Alessandro Malaguti (Ita) Ora Hotels Carrera
75 Roberto Antonio Richeze (Arg) Ora Hotels Carrera
76 Adriano Angeloni (Ita) Ora Hotels Carrera
77 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD
78 Walter Proch (Ita) Ora Hotels Carrera
79 Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox