Fränk Schleck (Leopard Trek) otworzył wyścig Critérium International, wygrywając etap na Col de l’Ospedale. Drugie miejsce dla Vasili Kiryienka (Movistar), trzeci był Rein Taaramae (Cofidis, le Credit en Ligne).

Pierwszy etap francuskiej etapówki prowadził z Porto-Vecchio na Col de l’Ospedale i liczył sobie 198km. Od samego początku było mnóstwo ataków, jednak nie wszystkim ekipom pasowały składy ucieczek. Dopiero na 70 kilometrze, odjechać zdołali: Cédric Pineau (FDJ), Dimitri Champion (Ag2r-La Mondiale), Renaud Dion (Bretagne-Schuller), Pim Ligthart (Vacansoleil-DCM), Julien Fouchard (Cofidis) oraz młodziutki Thomas Bonnin (Skil-Shimano).

W kasowanie ucieczki zaangażowała się drużyna Leopard-Trek, która dość szybko poradziła sobie z harcownikami, doganiając ich na kilkadziesiąt kilometrów przed metą.

Na finałowym podjeździe, pokazywać zaczęła się Astana. Jako pierwszy zaatakował Remy Di Gregorio. Wkrótce potem poprawiali Bradley Wiggins (Sky) oraz Andy Schleck (Leopard-Trek). W końcu decydującą akcję przeprowadził starszy z luksemburskich braci, Franck. Początkowo na jego kole utrzymali się Kiryienka oraz Taaramae, ostatecznie Białorusin stracił do zwycięzcy 16 sekund, a Estończyk 22.

W generalce, Schleck prowadzi z przewagą 20 i 28 sekund nad pozostałą częścią dzisiejszego podium.

Zobacz ostatnie kilometry:

 

Wyniki 1 etapu:

1 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek 5:21:02
2 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar 0:00:16
3 Rein Taaramae (Est) Cofidis, le Credit en Ligne 0:00:22
4 David Lopez Garcia (Spa) Movistar Team 0:00:58
5 Alexandre Geniez (Fra) Skil-Shimano 0:01:00
6 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:09
7 Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Procycling
8 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
9 Pierrick Fédrigo (Fra) FDJ
10 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek
11 Cyril Gautier (Fra) Europcar
12 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo
13 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Movistar
14 Tiago Machado (Por) Team RadioShack
15 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
16 Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin-Cervelo 0:01:46
17 Maxime Mederel (Fra) Big Mat – Auber 93
18 Samuel Sánchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:48
19 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun 0:02:46
20 Alexandre Vinokourov (Kaz) Pro Team Astana
21 Romain Hardy (Fra) Bretagne – Schuller
22 Rémy Di Grégorio (Fra) Pro Team Astana 0:03:04
23 Andreas Klöden (Ger) Team RadioShack 0:03:27
24 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team 0:04:34
25 Jérôme Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:04:41
26 Andrew Talansky (USA) Team Garmin-Cervelo 0:04:50
27 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 0:05:24
28 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:05:47
29 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek 0:06:37
30 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun 0:06:42
31 Sylvain Calzati (Fra) Bretagne – Schuller 0:07:28
32 Johannes Fröhlinger (Ger) Skil – Shimano
33 Rémi Pauriol (Fra) FDJ
34 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek 0:07:29
35 Cédric Pineau (Fra) FDJ 0:07:58
36 Mathieu Drujon (Fra) Big Mat – Auber 93
37 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi
38 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:08:10
39 Julien El Farès (Fra) Cofidis le Credit en Ligne 0:08:30
40 Matthew Busche (USA) Team RadioShack 0:08:41
41 Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana
42 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling
43 David Lelay (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:19
44 Arnaud Molmy (Fra) Big Mat – Auber 93 0:09:50
45 Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team 0:10:17
46 David Zabriskie (USA) Team Garmin-Cervelo 0:10:20
47 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Schuller 0:12:54
48 Ludovic Turpin (Fra) Saur – Sojasun
49 Thierry Huppond (Fra) Skil – Shimano 0:13:13
50 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
51 Guillaume Le Floch (Fra) Europcar 0:13:46
52 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Schuller
53 Iván Velasco Murillo (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:14:14
54 Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack 0:15:17
55 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack
56 Fredrik Kessiakoff (Swe) Pro Team Astana
57 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
58 Tony Gallopin (Fra) Cofidis le Credit en Ligne
59 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun
60 Dimitri Champion (Fra) AG2R La Mondiale
61 Simon Geschke (Ger) Skil – Shimano 0:15:49
62 Yoann Bagot (Fra) Cofidis le Credit en Ligne
63 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller 0:16:00
64 Yukihiro Doi (Jpn) Skil – Shimano 0:16:21
65 Gorazd Stangelj (Slo) Pro Team Astana 0:17:18
66 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:17:52
67 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil – DCM Pro Cycling Team 0:18:35
68 Fabian Wegmann (Ger) Leopard Trek 0:18:51
69 Murilo Antonio Fischer (Bra) Garmin – Cervelo
70 Bruno Pires (Por) Leopard Trek
71 Guillaume Faucon (Fra) Big Mat – Auber 93
72 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun 0:19:41
73 Jean-Marc Marino (Fra) Saur – Sojasun 0:19:43
74 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:20:08
75 Jens Voigt (Ger) Leopard Trek 0:20:17
76 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:22:11
77 Matthieu Sprick (Fra) Skil – Shimano 0:22:24
78 Tristan Valentin (Fra) Cofidis le Credit en Ligne 0:22:43
79 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar 0:24:32
80 Anders Lund (Den) Leopard Trek 0:24:34
81 Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana
82 Jerome Cousin (Fra) Europcar
83 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ
84 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
85 Renaud Dion (Fra) Bretagne – Schuller
86 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
87 Perrig Quemeneur (Fra) Europcar 0:25:57
88 Stephen Cummings (GBr) Sky Procycling 0:27:59
89 David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo
90 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling
91 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo
92 Christian Knees (Ger) Sky Procycling
93 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale
94 Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team
95 Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
96 Nelson Oliveira (Spa) Team RadioShack
97 Christophe Kern (Fra) Europcar
98 Dimitri Le Boulch (Fra) Big Mat – Auber 93
99 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:28:24
100 Benjamin King (USA) Team RadioShack
101 Bjorn Selander (USA) Team RadioShack 0:28:34
102 Julien Fouchard (Fra) Cofidis le Credit en Ligne 0:28:47
HD Roman Kireyev (Kaz) Pro Team Astana
HD Johan Mombaerts (Fra) Big Mat – Auber 93
HD Sébastien Duret (Fra) Bretagne – Schuller
HD Sylvain Georges (Fra) Big Mat – Auber 93
HD Russell Downing (GBr) Sky Procycling
HD Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
HD Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
HD Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
HD Eric Berthou (Fra) Bretagne – Schuller
HD Anthony Charteau (Fra) Europcar
HD Damien Monier (Fra) Cofidis le Credit en Ligne
HD Ben Swift (GBr) Sky Procycling
HD Thomas Bonnin (Fra) Skil – Shimano
DNF Geoffrey Soupe (Fra) FDJ
DNF Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Euskaltel-Euskadi
DNF Giovanni Bernaudeau (Fra) Europcar
DNF Marcel Kittel (Ger) Skil – Shimano
DNF Florent Barle (Fra) Cofidis le Credit en Ligne
DNF Jonathan Thire (Fra) Big Mat – Auber 93
DNS Michael Rogers (Aus) Sky Procycling