W Urzędzie Miasta Zakopane doszło do uroczystego podpisania umowy na organizację startu i mety piątego etapu 68. Tour de Pologne UCI World Tour. Podpisy złożyli Dyrektor Biura Promocji Miasta Zakopane Andrzej Kawecki i Dyrektor Generalny wyścigu Czesław Lang.

Etap ze startem i metą w Zakopanem odbędzie się 4 sierpnia i będzie jednym z kluczowych dla losów wyścigu. Peleton ruszy z Krupówek i przejedzie pięć rund wokół Zakopanego, na których usytuowano kilka podjazdów. Łącznie trzeba będzie przejechać aż 209 kilometrów.

Dodatkową trudnością jest poprzedzający etap w Zakopanem odcinek z Oświęcimia do Cieszyna, na którym również znalazło się kilka górskich premii. Etap w zimowej stolicy Polski może nam wyłonić zwycięzcę całego wyścigu, ale nie należy zapominać, że dzień później kolejna ciężka przeprawa z podjazdem na metę w Bukowinie Tatrzańskiej.

4 sierpnia w Zakopanem szykuje się prawdziwe rowerowe święto. Już dziś zapraszamy wszystkich fanów kolarstwa do kibicowania, a najmłodszych na wyścig zorganizowany specjalnie dla nich czyli Nutellę Mini Tour de Pologne.

Źródło: Lang Team

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments