Już w najbliższą sobotę podczas Classic Loire-Atlantique (1.1UCI), w barwach ekipy SaxoBank zadebiutuje Rafał Majka. We francuskim wyścigu pojedzie również drugi z naszych rodaków w duńskiej ekipie, Jarosław Marycz.

Wyścig liczy sobie 184 kilometry, a trasa podzielona jest na 11 rund, 16,8 kilometra każda. Profil jest lekko pofałdowany, więc walczyć na nim będą sprinterzy lub kolarze klasyczni.

Na starcie pojawi się ubiegłoroczny triumfator Laurent Mangel (Saur-Sojasun). Szybkimi kolarzami w wyścigu będą: Adrien Petit (Cofidis), Yukija Arashiro (Europcar), Oleg Chuzda (Caja-Rural), Marcel Kitel oraz Roger Kluge (Skil-Shimano), Justin Jules (La Pomne Marseille) oraz Denis Flahaut (Roubaix Lille Metropole).

Wśród kolarzy klasycznych znajdziemy: Cyrila Dessela (Ag2r La Mundiale), Sergey Lagutin (Vacansoleil), Damien Monier (Cofidis), Thomas Voeckler (Europcar), Frederic Guedson (FDJ), Edvaldas Siskevicius (La Pomne Marseille), Julien Antommarchi (La Pomne Marseille), Anthony Colin (Roubaix Lille Metropole).

Składy na  Classic Loire-Atlantique:

SAUR-SOJASUN
1 MANGEL Laurent FRA
2 BESSY Cyril FRA
3 JEANDESBOZ Fabrice FRA
4 LEVARLET Guillaume FRA
5 MARINO Jean Marc FRA
6 MARTIAS Rony FRA
7 TALABARDON Yannick FRA
8 TURPIN Ludovic FRA

AG2R-LA MONDIALE
11 BERARD Julien FRA
12 CHEREL Mikaël FRA
13 DESSEL Cyril FRA
14 GODDAERT Kristof BEL
15 HOUANARD Steve FRA
16 LELAY David FRA
17 LEMARCHAND Romain FRA
18 LOUBET Julien FRA

SAXO BANK-SUNGARD
21 BOARO Manuele ITA
22 CHRISTENSEN Mads DEN
23 DIDIER Laurent LUX
24 JORGENSEN Aaen Jonas DEN
25 MARYCZ Jaroslaw POL
26 RAFAEL Majka POL
27 ROBERTS Luke AUS
28 STEESEN André DEN

VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM
31 GARDEYN Gorik BEL
32 KEIZER Martijn NED
33 LAGUTIN Sergey UZB
34 LIGTHART Pim NED
35 PAVARIN Marcello ITA
36 RUIJGH Rob NED
37 VEUCHELEN Frederik BEL
38 WESTRA Lieuwe NED

BRETAGNE-SCHULLER
41 BERTHOU Eric FRA
42 BIDEAU Jean-Marc FRA
43 BLOT Guillaume FRA
44 DION Renaud FRA
45 FONSECA Amindo FRA
46 GUILLOU Florian FRA
47 HALLEGUEN Mathieu FRA
48 MALACARNE Gael FRA

COFIDIS
51 BAGOT Yoann FRA
52 BARLE Florent FRA
53 CUSIN Rémi FRA
54 DEMARET Jean-Eudes FRA
55 FOUCHARD Julien FRA
56 GALLOPIN Tony FRA
57 MONIER Damien FRA
58 PETIT Adrien FRA

TEAM EUROPCAR
61 ARASHIRO Yukiya JPN
62 BERNAUDEAU Giovanni FRA
63 COUSIN JÇrome FRA
64 GENE Yohann FRA
65 KERN Christophe FRA
66 QUEMENEUR Perrig FRA
67 TURGOT Sébastien FRA
68 VOECKLER Thomas FRA

FDJ
71 BONNAIRE Olivier FRA
72 COURTEILLE Arnaud FRA
73 DELAGE MickaÉl FRA
74 GERARD Arnaud FRA
75 GESLIN Anthony FRA
76 GUESDON Frédéric FRA
77 JEANNESSON Arnold FRA
78 PINOT Thibaut FRA

CAJA RURAL
81 CHUZHDA Oleg UKR
82 DE LA PARTE Victor ESP
83 FERRARI Fabricio URU
84 MARTINEZ Ruben ESP
85 MILAN Diego ESP
86 REIG CONEJERO Ruben ESP
87 RIABKIN Alexander RUS
88 SOBRINO Joaquin ESP

LANDBOUWKREDIET
91 AMORISON Frédéric BEL
92 BELLEMAKERS Dirk NED
93 DE WAELE Bert BEL
94 DELFOSSE SÇbastien BEL
95 GOURGUE Benjamin BEL
96 HONIG Reinier NED
97 SCHEIRLINCKX Bert BEL
98 VERHEYEN Geert BEL

SKIL-SHIMANO
101 DAMUSEAU Thomas FRA
102 GESCHKE Simon GER
103 HUGUET Yann FRA
104 HUPOND Thierry FRA
105 JI Cheng CHN
106 KITTEL Marcel GER
107 KLUGE Roger GER
108 SPRICK Matthieu FRA

TEAM SPIDERTECH POWERED BY C10
111 BOILY David CAN
112 DE LUNA Flavio MEX
113 EUSER Lucas USA
114 LANGLOIS Bruno CAN
115 MC CARTY Jonathan Patrick USA
116 PARISIEN François CAN
117 RANDELL Andrew CAN
118 ROUTLEY Will CAN

TOPSPORT VLAANDEREN – MERCATOR
121 ARMEE Sander BEL
122 BAUGNIES Jérôme BEL
123 COENEN Johan BEL
124 DE VREESE Laurens BEL
125 JACOBS Pieter BEL
126 STEURS Geert BEL
127 VAN HECKE Preben BEL
128 VANSPEYBROUCK Pieter BEL

VERANDA’S WILLEMS – ACCENT
131 DE VOCHT Wim BEL
132 DEGAND Thomas BEL
133 HABEAUX Grégory BEL
134 SCHEIRLINCKX Staf BEL
135 VAN GOOLEN Jurgen BEL
136 VAN GROEN Arnoud NED
137 VANLANDSCHOOT James BEL
138 VERNAECK Thomas BEL

BIGMAT-AUBER 93
141 BACON Romain FRA
142 BACQUET Fabien FRA
143 BAZIN Nicolas FRA
144 DASSONVILLE Flavien FRA
145 DRUJON Mathieu FRA
146 GEORGES Sylvain FRA
147 RACAULT Ronan FRA
148 THIRE Jonathan FRA

LA POMME MARSEILLE
151 ANTOMMARCHI Julien FRA
152 CAUQUIL Yohan FRA
153 DELAROZIERE Mathieu FRA
154 DIAZ Daniel ARG
155 GIRAUD Benjamin FRA
156 JULES Justin FRA
157 SISKEVICIUS Evaldas LTU
158 VAUBOURZEIX Thomas FRA

ROUBAIX-LILLE METROPOLE
161 BONNET Nicolas FRA
162 BOULO Matthieu FRA
163 COLIN Anthony FRA
164 DAENINCK Benoît FRA
165 DESRIAC Loic FRA
166 FLAHAUT Denis FRA
167 GUAY Julien FRA
168 TRONET Steven FRA